Tlustý Angličan

Tlustý Angličan https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133988/bmid_tlusty-anglican-H3u-133988.jpg 4 24 6

Humoristický román významného anglického spisovatele, který se přiřadil k literární skupině „rozhněvaných mladých mužů“. Příběh z amerického intelektuálního prostředí, jehož hrdinou je domýšlivý a přitom snobský „pomenší tlustý Angličan“, soudobý prostopášník, který podniká pikareskní pouť americkými večírky, milostnými dobrodružstvími a kolejními debatami, přičemž ho autor na společenském fóru nemilosrdně odhaluje v celém jeho domýšlivém snobství.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

One Fat Englishman , 1963

led.zep
09.05.2022 3 z 5

Až do posledního řádku bojujete s přirozenou potřebou čtenáře fandit hlavnímu hrdinovi, ale ono to nejde - z tohoto pohledu je to napsané mistrně. Jinak typický Amis (hlášky jako "hošík s tvářičkou neodolatelně volající po fackách" nemají chybu), ale napsal lepší knihy. A Šťastného Jima bohužel nikdy nepřekonal.

Tony86
24.06.2020 2 z 5

Po přečtení Šťasného Jima jsem čekal, že to bude podobně dobré, nebylo. Hlavní postava - 40cátník, snob, tlustý, protivný - tohle všechno o sobě ví, nouzi o přízeň žen ale nemá a na večírcích je vítaný. Dialogy jsou místy k dané situaci/mezi vztahy nepřirozeně intelektuální, taky tomu asi dost ubírá český překlad, kolegové/(ne)přátelé/milenci si vykají. Těžko uvěřitelný příběh. Naštěstí je to krátké.

Lama.Lama
27.04.2015 5 z 5

Roger je slizoun jak se patří! Velmi čtivé.

kofina
20.05.2013 2 z 5

Doteď jsem nečetla knihu, kde by mi hlavní postava připadala tak nesympatická...

maximka
10.11.2012 3 z 5

bohužel jsem nabyla dojmu, že na Rogerovii není ani jedna věc, pro kterou bych ho mohla obdivovat. čekala jsem víc. navíc v knize byly zpřeházené stránky.

rose
07.10.2012 4 z 5

Krásně vykreslený slizký týpek Roger Michelden v univerzitním románu, ze kterého skvěle dýchá snobská a promiskuitní atmosféra „zlatých šedesátek“. Amisovy brilantní dialogy by mohly být uvedeny v učebnicích pro současné spisovatele. Musí se číst pomalu, aby čtenáři nic neuniklo.

anglická literatura humoristické romány

Kingsley Amis