Tíživé ticho

Tíživé ticho https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523077/bmid_tizive-ticho-650db5a8d8579.jpg 4 797 224

Maggie je úspěšnou lékařkou a s manželem Willem žijí přesně takový život, jaký si vysnili. Jednoho dne však k ní do nemocnice přivezou postřeleného muže v povědomém oblečení. Maggiin život se nejprve zastaví a pak obrátí naruby. Přes všechnu snahu se Willa nepodaří zachránit a Maggie je přesvědčená, že se stal obětí vloupání. Policejní zpráva zní ale jasně: spoušť stiskl Will sám. Maggie je zdrcená žalem i sžíravými otázkami. Její manžel nebyl sebevrah. Měl toho tolik, pro co žít. Po pohřbu odjíždí Maggie do jejich prázdninového domu na malém chorvatském ostrově, aby unikla realitě. Jenže realita ji dostihne i na opuštěném místě a je mnohem temnější, než čekala. Vše odstartuje dopis, který jí Will napsal pro případ své smrti a jenž obsahuje indicie odhalující děsivé tajemství. Jak si Maggie skládá střípky dohromady, zjišťuje, že Willova smrt je spojena s někým z jeho minulosti... S někým, kdo udělá vše pro to, aby umlčel i ji.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fear the Silence , 2023

Surmei
08.11.2023 5 z 5

Jsem hrdou majitelkou všech detetektivek, no dobrá, mám i Coco, ale to nebyl můj šálek. Ale tohle je teda za mě nečekaná pecka. Čekala jsem teda příběh s Erikou nebo Kate a anotaci jsem samozřejmě nečetla... Takže překvapení. Ale teda, i když moc vyloženě kladných recenzí tu není, tak já se přiznám, že já byla nadšená a nemohla jsem se odtrhnout. Vyloženě mi styl sednul, a nejen styl, také prostředí, hrdinka Mags a celý příběh. Za mě geniální psycho! Bravo!

BookloverKlara
07.11.2023 5 z 5

Zajímavá změna oproti Erice a Kate. Super atmosféra a s Bryndzou vždy jistota, že knížku člověk neodloží :)

kuttnerovka
06.11.2023 5 z 5

Perfektni rychlé tempo. Sice na Eriku a Kate to nemá, ale povedlo se a přečetla jsem jedním dechem. Chvílemi mi přišlo tedy až nerealistické, co vše dokáže jeden člověk přežít, ale celkově hodnotím jako povedené.

Shaxx
06.11.2023 3 z 5

Moje první setkání s Bryndzou. Určitě ještě zkusím i jeho detektivní série, pro které je znám a které čtenáři vychvalují, ale bohužel Tíživé ticho mě nezaujalo. Zhruba tak do první třetiny bylo vše v pohodě - hlavní hrdinka v pohodě, děj odsýpal, ale pak se vše totálně zvrhlo do nepovedené bondovky, jednání Maggie se občas vymykalo chápání i nad rámec vypjaté situace (a přidalo tak pouze na nesympatičnosti postavy), děj vygradoval do absurdních situací, které působily jako přitažené za vlasy a křečovitý konec tomu nasadil korunu.

schvomis
06.11.2023 3 z 5

Knihu jsem četla s očekáváním kvalitního zážitku. Bohužel, kniha je rozvláčná, pak je naopak nahuštěná dějem. Ke konci zápletka až příliš zamotaná. Je tam dost těžko uvěřitelných situací... Je to něco jiného, než jsem čekala. Ostatní Bryndzovi knihy jsou pro mě osobně mnohem lepší čtení.

Irsaf
05.11.2023 3 z 5

3.5 hvězdy.
Hlavní hrdinka mě hrozně

hlenicka
04.11.2023 3 z 5

Za mě bohužel nejslabší knízka od Bryndzy. Na 5.straně umírá manžel ( není to spoiler, je to psáno i v anotaci ). A nebudu lhát když napíšu, že do strany 105 se nic neděje. Autor v poklidu popisuje zamračené nebe v Chorvatsku, na deseti stranach popisuje,jak déšt bičuje pobřeží a je zima a šedo. Po straně 150 se to dává konečně do pohybu,ale ... Zase se nic nedeje snad do strany 200 a tak to jde pořád dál. No pak se teda odehraje hlavní děj,ale kdyby tam nebyl podepsany Bryndza budu hodně dlouho tápat,od koho knízka je. Tohle nebyl on. Hodně mě to zklamalo.

Sonne
04.11.2023 3 z 5

Není to typická "Bryndzovka", což neříkám, že je špatně, ale čtenáře, který se těší na další knihu, to možná zklame. První polovina knihy mě hodně bavila, nemohla jsem se odtrhnout, ale druhá půlka mi přišla už hodně vyhrocená a přitažená za vlasy. Konec opravdu překvapivý, ale za mě žádný WOOOW-efekt.

Misabi
04.11.2023 5 z 5

Mně se to moc líbilo. Čtivé, napínavé. Něco jiného než předchozí knihy autora. Ten konec byl velmi napínavý.

Leniii
03.11.2023 5 z 5

Čtivé, napínavé a něco trošku jiného než na co jsem u autora zvyklá. Každopádně stojí za přečtení

baji42
02.11.2023 3 z 5

Chvílemi jsem se přistihla, že mi mysl ubíhá jiným směrem a to je vždy neklamnou známkou toho, že mě kniha příliš nechytla. Přestože je tento autor momentálně hodně uznávaný a čtený, tento titul mě příliš neoslovil. Přišlo mi to chvílemi zdlouhavé a bylo tam dost nereálných situací.

JustWomen
01.11.2023 4 z 5

Začátek dobrý, střední část ve strašidelném domě se mi nelíbila, ale konec byl nepředvídatelný a skvělý. Kniha určitě stojí za přečtení.

postrach
01.11.2023 4 z 5

Námět nebyl úplně origiální.Kniha se četla dobře.....

Nekonečná
29.10.2023 4 z 5

Četlo se to celkem dobře, takový průměr. Kniha se mi určitě líbila víc než Propast smrti. Parádně byla popsaná atmosféra opuštěného ostrova a domu, nereálně naopak působily některé situace, které zažívala hlavní hrdinka. Nenudilo ani nenadchlo, za přečtení ale stojí.

EmillyT
29.10.2023 3 z 5

Doufala jsem v napínavou knihu, kterou nebudu moct odložit a jsem zklamaná. Měla jsem velký problém se do knihy začíst, postava Maggie mi přišla taková nijaká, nějak jsem si k ní nedokázala najít cestu. Spousta věcí mi přišla velmi nelogická a přehnaná, část s Maggiinými halucinacemi už byla jen zbytečným natahováním příběhu.

miloslav5679
28.10.2023 4 z 5

Hodnotím knihu ako dielo od Bryndzu a nedá sa neporovnavat. Je to lepšie ako séria o Kate ale o niečo slabšie ako séria s Erikou. Dobrý krimi thriller, dostatočne akčný a nemyslím si, že sa rozbiehal pomaly. Sú tam aj nejaké zvraty, ale vzhľadom na menší počet postáv sa ten zlý dá uhádnuť, čo ale vôbec nevadí. Doporučujem ako sólo knihu, ale zároveň sa teším na Eriku, ktorá nám je v poďakovaní na konci knihy prisľúbená

Awča
27.10.2023 3 z 5

Autora mám velmi ráda, série s Erikou a Kate mi přirostly k srdci.
Maggie není silná hrdinka, je spíše unášena událostmi, ale ani ty dramatické s ní nějak nedokáži prožívat.
Kniha má všechno, co k thrilleru patří, mě ale nějak nedokázala uchvátit.
Možná byla navíc ta duchařina nebo ty nápovědy, ze kterých se skládaly odpovědi... možná jsme se s Maggie jen minuly v čase a rozpoložení.

ElikaS
26.10.2023 3 z 5

Tak já půjdu proti proudu, protože pro mě je knížka velkým zklamáním. Bryndzovi detektivky patří k mým oblíbeným, ale tento thriller mi prostě nesedl.
Knížka je hodně předvídatelná, hodně neuvěřitelná (nad některými scénami zůstával rozum stát) a konec vlastně pohádkový.
Navíc se mi nepodařilo vybudovat si k Maggie nějaký větší vztah a vlastně mi bylo jedno, jak to dopadne.
No budu se těšit na další detektivku, abych si spravila chuť.

Česneksmedem
26.10.2023 4 z 5

Pokud se podíváte na hodnocení jeho detektivních knih, tak začínají na 85% (romány pro ženy ze série Coco Pinchardová jsou někde jinde). Z toho vyplývá, že je to sázka na jistotu. Alespoň prozatím. Velkou zásluhu na tom jistě má i překladatelka Kateřina Elisová.
Ke knize. Pokud přimhouříte několikrát alespoň jedno oko, tak je to opět dost dobrý. Teda první třetina je rozjezdová a pak už je to o mnoho lepší, i když minimálně ve dvou případech poněkud nereálné. Jak praví klasik: „Dějiny lidské hanebnosti jsou nekonečně objemnější než dějiny moudrosti.“.

Maeven
25.10.2023 3 z 5

Příběh začíná poutavým základem, kdy Maggie, lékařka na pohotovosti, začne svou noční směnu po krásném dni s manželem Willem. Nicméně, děj náhle získává temný nádech, když jedním z prvních pacientů je právě Will, přivezený s fatálním střelným zraněním hlavy a úřady to označují za sebevraždu. Tento šokující začátek nastavuje scénu pro řadu zneklidňujících událostí. Bohužel se ale příběh s postupem času začíná vytrácet. Řada nebezpečných událostí, které opakovaně ohrožují Maggie, působí příliš uměle a neuvěřitelně. Postava Maggie a zejména její činy jsou nekonzistentní. K tomu všemu Maggie dokonce vidí ducha své zesnulé matky, což dodává příběhu další vrstvu složitosti.

Robert Bryndza
britská, 1979