Tisíce metrů ode dna

Tisíce metrů ode dna https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496430/tisice-metru-ode-dna3ZOsM8-Auk-.jpeg 4 302 87

Paula toho k životu moc nepotřebuje: domov, trochu peněz na jídlo a malého bratra Tima, kterého miluje nade vše na světě. Pak ale dojde k hrozné nehodě, která ji uvrhne do hluboké deprese. Z beznadějného stavu ji dostane teprve Helmut, starý mrzout, který jí paradoxně vlije do žil novou chuť do života. Nakonec se Paula a Helmut společně vydávají na dobrodružnou cestu, která je oba vede k sebepoznání…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

Marianengraben , 2020

tami1
16.04.2022 4 z 5

Kniha o putování, smíření, smutku a nečekaném přátelství.
Nevšední humor z ní dělá nadčasové dílo, které dojme k slzám a zároveň přinutí přemýšlet o smrti a umírání jinak.

prochajda
15.04.2022 5 z 5

Krásně a s humorem napsaná kniha o smrti, ztrátě, výčitkách a pocitu viny...o tom, jak žít dál, o touze po životě. Stařík Helmut a dívenka Paula se seznámili za komické situace, neznali se dlouho, ale dokázali si pomoci navzájem.

dpxcz
14.04.2022 4 z 5

U téhle knihy s člověkem třískají emoce, zármutek, deprese a to hlavně ke konci. Prostě takové to odcházení.

StihOMam
10.04.2022 2 z 5

Na knihu jsem byla docela zvedava, ale po 20 strankach jsem vedela, ze to musim precist co nejrychleji, abych to mela za sebou. Nesedla mi stylistika, lingvistika, misty logika a o pouziti kurzivy se nebudu radeji rozepisovat. Navic skutecne nemam rada, kdyz je myslenka "dovysvetlena", takze ctenari neni ponechan zadny prostor a je dopredu za bytost neschopnou zamysleni, dedukce, brainstormingu (obcas googleni, ze...).
Co se autorce povedlo, otevrit staronove rany. Rypat se v bolesti, zarmutku, depresi, skrabat cerstve strupy - v tomto ohledu bych dala i 5 hvezd. Nicmene se podle me jedna pouze o sebemrskacstvi, ne o hodnotnou cetbu. Takze pokud jste v nedavne dobe nekoho ztratili, doporucuji cetbu teto knihy odlozit. Za me osobne treba i navzdy. Usetrite se maximalne dalsiho povrchniho pribehu a 12 hodin zivota.

zimolka
10.04.2022 5 z 5

Smutný příběh ,místy vtipně napsaný. Určitě stojí za přečtení.

Jenny46
03.04.2022 4 z 5

Knihu jsem si vybírala podle obálky, ale vůbec mě nenapadlo, že budu příjemně překvapena, nádherný dojemný příběh, který si zamilujete.
Příběh je emoční, vtipný a zvláštní okolnosti svedou dvojici dohromady, aby se společně vydali na cestu.
Jak to všechno dopadne?

Stojí za přečtení, doporučuji

Kalima206
03.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Ze začátku sem úplně nechápala, jaký bude mít tento příběh záměr. Přiznám se, že mi nikdo blízký ještě naštěstí neumřel a tak sem to nedokázala úplně pochopit, úplně se vžít do takové situace, pocitů.
Každopádně v průběhu příběhu mi bručoun Helmut neskutečně přirostl k srdci a začala sem chápat i počínání Pauli a v závěru musím říct, že sem moc ráda, že se ke mě tato kniha dostala a měla možnost sem ji přečíst :)

Morgenka
01.04.2022 4 z 5

Příjemné,vtipné,absurdní,smutné,srdcervoucí....
Stačí mžik,a je všechno jinak....

Šánka
24.03.2022 5 z 5

Já si budu asi muset tyhle dojáky zakázat, jsem ani ten komentář včera nebyla schopná napsat, ale tohle bylo vážně krásné.
Je to příběh o takovém netradičním setkání a cestě mladé dívky Pauly a svérázného stařečka Helmuta. Oba něco spojuje - velká životní ztráta a smutek. Přesto, nebo právě proto si mohou navzájem k sobě najít cestu i porozumění, smíření a dát naději. Příběh o vážných věcech, psaný s citem, nadhledem i vtipem. A jestli si myslíte, že nejde během jedné věty se rozplakat a po přečtení druhé vyprsknout smíchy..., přečtěte si, uvěříte.

ChiaraDeLuca
22.03.2022 5 z 5

Tisíce metrů ode dna mi vzalo dech. Je to neuvěřitelně nabité emocemi. Někdy mě příběh dojímal, o pár řádků níže jsem se usmívala nad vtipností některých situací a na další stránce přemýšlela o smyslu života. Krásné, oddechové a přitom velmi hluboké.

misa.novakova
16.03.2022 5 z 5

Krásná a dojemná kniha. Opravdu se četla moc hezky, smutné části byly tak citlivě podané, že i takto těžké téma se mi nezdálo depresivní.

Pípasek
16.03.2022 5 z 5

Srdcervoucí román o lásce, naději, smutku i humoru. Vše co přináší život a s čím se musíme vyrovnat

Boboking
14.03.2022 5 z 5

Bez zbytečných řečí, Tisíce metrů ode dna je jedna z nejlepších knih, co jsem v poslední době mohl přečíst. Je až s podivem, jak se tak mladý člověk (autor) dokázal popasovat s tématem jako je ztráta bližního. Dojemné i vtipné, přitom tak skutečné, že i ty jinak "bizarní" scény najednou vypadají uvěřitelně. Zpracováním tohoto tématu kniha dosahuje stejných kvalit a myšlenek, jako např. Oskar a růžová paní, či Dívka s pomeranči. Mohu jen doporučit.

Luccinda
13.03.2022 4 z 5

Tohle je jeden z těch příběhů, které se vás mohou dotknout hluboko v srdci, obzvlášť pokud je čtete ve správný čas. Hlavní myšlenkou románu je umírání. Hlavní hrdinka Paula se vypořádává se ztrátou blízkého člověka a zároveň s pocitem viny, který tuto ztrátu doprovází. Její setkání s Helmutem bylo komické a docela bizarní, stejně jako spousta dalších momentů v knize. Je to zvláštní příběh, přirovnala bych ho například k románu Muž jménem Ove, ale musím říct, že Tisíce metrů ode dna se mi líbilo mnohem více. Takže pokud jste váhali, zda si knížku přečíst, určitě jí dejte šanci! Myslím, že vás může jedině překvapit.

barbora6886
09.03.2022 5 z 5

Byl to krásný ale smutný příběh. Nemohla jsem z té příhody, slepice a sedadlo. :D

stumpy
07.03.2022 5 z 5

Kniha mi do košíku spadla náhodou. V akci. přeci ji tam člověk nenechá. Náhody jsou fajn věc. Zavanou vám pod nohy čas od času poklad. Kniha byla skvělá. Psaná moc hezky. Čte se lehce i když je o těžkých a smutných věcech. Je o smrti a umírání, o vině nevině, výčitkách a jednom náhodném setkání, co pomůže dvěma ztraceným lidem a jedné psí duši. Kniha je opravdu krásná. Včele doporučuji. A pozor!! k ruce nutný kapesník!!

Morgenka
06.03.2022 4 z 5

Kniha mě chytla za srdce...jak stačí jen jediný špatný den a vše se zhroutí.. chvílema mi bylo do breku,potom jsem se absurdností zasmála.
Děkuji

Lauriy
26.02.2022 4 z 5

Krásná cesta za smířením, sympatické postavy, i ty zvířecí. I humor knihu příjemně odlehčoval, až tedy na jednu z počátečních scén, která ten dojem trochu kazí. Přišla mi dost na sílu a hodně na hraně vkusu, zřejmě autorka nevěděla, jak ty dva lidi spojit.
Ale to pro mě asi jediná vada na kráse. Stoupání k hladině, které knihu provází, bylo krásně symbolické.

JJJ007
23.02.2022 5 z 5

Smutně vtipný příběh, na který budu dlouho myslet. Někdy stačí opravdu málo a pochopíme. Knihu doporučuji.

Kantynka
17.02.2022 5 z 5

nádherná knížka! obě dvě postavy, jak Paula, tak stařík Helmut, mi byly moc sympatické a přirostly mi k srdci. v knížce sledujeme jejich společnou cestu v obytňáku, kdy se během cesty dozvídáme více informací o životě obou postav.
krásný a dojemný příběh, který je sice popsán jen na 200 stránkách, ale knížka toho v sobě má tolik, že to vůbec nevadilo. opravdu se mi moc líbila, byla čtivá, místy vtipná, že se člověk opravdu zasmál, dojemná a plná krásných myšlenek. takže jen doporučuji!