Sladká jak krev

Sladká jak krev https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14652/bmid_tina-salo-sladka-jak-14652.jpg 4 316 48

Tina Salo série

Po povídkové sbírce Vlastní krev autorka představuje svůj románový počin opět žánru fantasy. Praha je příjemným místem pro celkem početnou skupinu upírů, kteří dodržují tradiční životní styl. Hlavní hrdinka je ovšem trochu zvláštní i na upíra – kupříkladu jí nevadí denní světlo a slunce. Ne všichni jsou ovšem věrni upířím zásadám. Někdo začal zabíjet ve velkém a to pro komunitu nevypadá dobře. Pro případ kritické situace mají upíři pojištěnou i policii a v jejích řadách svého bližního. Ve městě přesto hrozí vypuknout válka mezi umírněnými upíry a těmi druhými. A upírka Tina stojí v předních řadách nevyhnutelného konfliktu.... celý text

ciniminisek
22.08.2012 3 z 5

Pěkné čtení,nejsem úplně pohlcená,ale další díl už se rozečítá.

Denaille
13.02.2012 4 z 5

Česká fantasy se hodně liší od toho světového YA žánru, který je mezi námi teens tak oblíbený. Ne každý ho má rád a ne každý čte českou tvrobu už jenom z principu.
Petra Neomillnerová má svůj styl. I když je tohle moje prvotina od ní, troufám si tvrdit, že ostatní knihy nejsou zas tak odlištné. Popisuje prostředí s jakousi surovostí a tak realisticky, že se v tom prvky nějakého nadpřirozena hravě ztratí.
Není to příběh pro malé, ale pro ty, kteří už něco zažily a chtějí si odpočinout u zajímavé knížky.
K sérii Tiny Salo bych přidala šítek - česká Mercedes Thompson 18+.
Někomu mohou vadit erotické scény, ale mě se to překvapivě tentokrát nedotklo, protože to k tomu všemu jaksi patří. Svět upírů prostě není pohádka a to se mi na tom líbí, protože to tak má být.
Lidé se upírů musí bát.

pufina
29.01.2012 3 z 5

Česká průměrná upířina. I když příběh neoplývá zrovna originalitou nebo něčím novým, tak to má jedno velké plus - knížka je opravdu hodně čtivá, dá se přečíst na jeden nádech.

Frakira
11.01.2012 3 z 5

Tohle mě bavilo...ale klidně to mohlo být i drsnější ;) určitě pokračuju dalším dílem...

mumin63
29.08.2011 5 z 5

Po přečtení této knihy mám z noční Prahy také mrazení - co kdyby ...

cori
17.08.2011 3 z 5

Román plný akce a sexu, tedy jak má autorka ve zvyku psát. Hlavní hrdinka se s ničím nepáře, ani v sexu, ani v zabíjení, ani ve vysávání (krve, nikoli prachu). Noční procházky Prahou už nebudou takové jako předtím.

Temný snílek
29.05.2011 4 z 5

Moc povedená knížka o upírech, a rozhodně se nejdená zase o nějakou romanci. Tina Salo je svérázná upírka, která se s nikým nemazlí. Zhltla jsem to na jeden nádech a už těším až si obstarám další díly série.

Tcica
02.03.2011

Tohle bylo náhodou pěkný. Sice občas jsem měla velké výhrady k odmítavému postoji Tiny vůči ostatním, ale jinak jsem to zhltla při cestě z Francie :-)