Tieň kostí

Tieň kostí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420165/bmid_tien-kosti-YhS-420165.jpg 4 2064 2064

Griša série

Prvý diel kultovej fantasy série zo sveta gríš od autorky Vranej šestky! Kedysi veľkolepú Ravku preťala na dve časti Tieňová trhlina, pásmo takmer nepreniknuteľnej temnoty plné krvilačných príšer. Alina Starková, sirota, ktorá sa stala vojačkou v ravkanskej armáde, nikdy v ničom nevynikala. Keď však na jej regiment v Trhline zaútočia mäsožravé volkry, v Aline sa prebudí skrytá sila, sila, ktorá by mohla byť kľúčom k tomu, ako zachrániť vojnou zničenú Ravku. Alina sa tak ocitá na kráľovskom dvore, kde sa z nej má po výcviku stať jedna z gríš - čarodejníckej elity pod vedením záhadného Temnana. Vo svete plnom intríg však nie je nič také, aké sa zdá. Temnota číha všade, osud kráľovstva spočíva na jej neskrotenej sile a Alina sa musí postaviť tvárou v tvár tajomstvám gríš... a svojho vlastného srdca.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Shadow and Bone , 2012

Aaliyan
20.02.2017 5 z 5

Kdybych mohla, dám té knize hvězdiček i dvacet. Konečně YA fantasy, co má hlavu a patu, co umí vtáhnout do děje, co není mizerně přeložená a co se dá číst od začátku do konce se zatajeným dechem. Knížka, u které jsem zapomněla na celý svět kolem.

terkavelcova
19.02.2017 5 z 5

Výborná fantasy :) ! Vřele doporučuji :)

Percabethka
17.02.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka ❤ Sice si na konci podle mě vybrala špatně, ale snad ještě změní názor :D
Nemůžu se dočkat dalších dílů!!

Channach
16.02.2017 5 z 5

Odložte, co čtete, a pojďte si to rozdat s temnotou. Nebo s Temnyjem. Úvodní díl ságy Griša mě nadchnul. Je to skvělé. A lehce erotické (spíš intenzivní) na YA žánr. Více v mé recenzi v záložkách (portál Chrudimka.cz)

dqenisa
11.02.2017 5 z 5

Tahle knížka je skvělá . Ano je to fantasy pro mladé, ale výjimečná . Tou silou příběhu, tou touhou po lásce, boji za dobro, bojem za samo sebe. Je to čtivý a pohltí vás to . ¨Bolest a vítěství . Ten svět, který kniha popisuje je jako z pohádky. Příběh rozehrává osudy skvělých postav a všechno tak do sebe zapadá.Má to spád. A to mám ráda. A už se těším na další díl. Na radost , očekávání,odhodlání, strach a bolest, klid a mír. Na sílu lásky.

LadyAlis
08.02.2017 5 z 5

První polovina knihy mě moc nenadchla, ale druhá polovina mě rozohdně nadchla :) ten zvrat jsem opravdu nečekala a rozhodně doporučuji :)

kalinkacz
07.02.2017 4 z 5

Svět? Super! Jména hrdinů? Špatně zapamatovatelná... Grafické zpracování knihy? Skvělé! Obálka? Nejsem nijak proti. První polovina? Nudná a námět podobný "Rudé královně"... Druhá polovina? Neskutečně čtivá, plná zvratů a nečekaných komplikací... Chci další díl? Ano! Kdy? Brzo!

Nattynecka
06.02.2017 4 z 5

Příběh se mi líbil, nápad velice zajímavý. Akorát mám pocit, že mi tam prostě něco chybělo. Asi bych chtěla detailnější popis určitých událostí. A trošičku mě naštval ten konec! Doufám že ten další díl bude brzo! :)
Jsem zvědavá jak to bude pokračovat :))

Adris
06.02.2017 5 z 5

Výborné! Jsem velice nadšená, káplo mi to do noty. Úžasný příběh v netradičním prostředí. A ten skvělý zvrat! Těším se na další díl!

martina1199
05.02.2017 3 z 5

Nebylo to špatné, zajímavý svět a reálie. Magie, která není až tak úplně magií, a čarodějové - grišové - kteří nejsou zase až tak úplně čaroději. Četlo se to dobře - možná i proto, že mi příběh přišel jednodušší. Dávám slušné tři hvězdy a možná zkusím i druhý díl, pokud u nás vyjde.

12103
05.02.2017 5 z 5

Vřele doporučuji :). Kniha se četla sama a po dlouhé době jsem ji, přes všechny koníčky kolem, přečetla jedním dechem. Už od první věty mě zaujala struktura vět, která mi sama klouzala po jazyku a děj byl třešinka na dortu, vše vyváženo. Snad jediná kniha, z té spousty knih, mne takto zaujala stylem psaní. Těším se na další dvě pokračování a doufám, že Fragment nezklame.

EvaSupovic
05.02.2017 5 z 5

Tak mně se kniha líbila a moc se těším na další díl :-D

Joges
29.01.2017 3 z 5

Nejprve mě oslovilo krátké hodnocení Ricka Riordana na přebalu knihy: „Bardugo dokázala dostat do jediné knihy všechno – úžasný příběh, dojemnou romanci a neuvěřitelné tajemno.“ Zariskoval jsem a Grišu si přečetl. Pokud si odmyslím všechna adjektiva, pak je tvrzení o knize pravdivé. Příběh nepatrně inspirovaný carským Ruskem se odehrává ve smyšleném fantasy světě, je tajemný, místy i romantický, zajímavý a možná i napínavý - pro mně teda až od poslední třetiny knihy. Jinak mě Griša příliš neoslovila. Neměl bych však snižovat a negativně hodnotit literaturu pro děti a mládež, když mám od tohoto žánru i věkové skupiny docela odstup. Mladší čtenáře kniha třeba zaujme.