Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1303 361

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

Jancas.s
28.04.2021 3 z 5

Na můj vkus trochu úlet a přitažené za vlasy. Pro mě je "mrazivé" a "děsivé" to, co si dokážu představit reálně.

Theresa.2679
28.04.2021 5 z 5

Úžasné, už se těším na další knihu. Tato byla zajímavá, napínavá, děj utíkal. Nadpřirozeno jsem čekala, to je prostě tato autorka.

Cher
25.04.2021 5 z 5

Skvělé. Už se těším na další knížku této autorky.

Dandulka
23.04.2021 5 z 5

Asi nejlepší kniha od autorky. Přečetla jsem ji jedním dechem. Skvěle napsáno, hlavně to postupné a logické odhalování skutečností.

Kitty
19.04.2021 3 z 5

Jak píše Krchnaida níže. Supr námět, ale to nadpřirozeno tam bylo zbytečné.

Krchnaida
18.04.2021 3 z 5

Hodnotím jako lepší průměr :-). Celkový námět byl zajímavý. Ta trocha nadpřirozena se mi tam ale vůbec nehodila.

Zdenas5
16.04.2021 3 z 5

Asi půjdu trochu proti proudu, ale mně kniha nepřipadla ani mrazivá, ani děsivá, ani neodložitelná, ale musím uznat, že téma je zajímavé a kniha je napsána čtivě - krátké kapitoly, střídání dějových linek-, takže udržuje čtenáře v určitém napětí. Hvězdičky ubírám za ne zcela věrohodné chování některých postav a předvídatelný sladký konec. Potvrdila jsem si, že většina knih z Edice světový bestseller pro mě top knihy nejsou.

Magie233
14.04.2021 4 z 5

Četla jsem Kříďáka i Jámu. Knihy mají kvalitou stoupající tendenci. Hodně povedená je myšlenka "Těch druhých". První polovina knihy se mi táhla, chybělo mi tam napětí a akce, ale od druhé půlky se to konečně rozjelo a začalo mě to bavit. Nadpřirozeno bylo zde zbytečné.

petrzel
14.04.2021 5 z 5

Perfektní Thriller , četlo se to jedním dechem.

Artinka
09.04.2021 4 z 5

Po třetí knize jsem si autorku zaškatulkovala jako "solidní čtyřhvězdu". Ihned po přečtení jejích thrillerů nemáte okamžitou touhu každého kolem přesvědčovat, ať se do knížky také pustí. Jsem si jistá, že po pár týdnech většina čtenářů už ani nepřevypráví děj. Ale čtení samotné si vždy náramně užívám, příběh odsýpá ve svižném tempu, místy přeběhne mráz po zádech. Jen málo thrillerů nabídne víc, a proto ani víc nečekám a s výsledkem jsem nadmíru spokojená. Mrzí mě snad jen úplně zbytečná paranormální linka, místo které bych raději uvítala větší rozvinutí "Těch druhých" - pravého génia knížky!

Matita310
07.04.2021 5 z 5

Wau, wau, WAU!!! Jedním dechem přečteno. Už teď je mi líto, že to skončilo!

playada
05.04.2021 1 z 5

Vůbec to není ani mrazivé, ani děsivé, ani neodlozitelne, jak je uvedeno na obálce. Dočetla jsem jen silou vůle, a protože jsem investovala peníze. Nechci říkat, že jsou vyhozené, ale asi to tak bude..

Dajine
05.04.2021 5 z 5

Tak to tedy byla ale jízda.

certik003
02.04.2021 4 z 5

Jako předchozí knížky od autorky, i tahle knížka pro mě byla neuvěřitelně čtivá a je pro mě jednou z mála autorek, kterým odpouštím nadpřirozeno, které v jiných knížkách moc nemusím, i když tady už to bylo na samé hranici snesitelnosti. Námět i pointa jsou neskutečně propracované, závěr bych uvítala reálnější.

katst
02.04.2021 4 z 5

Kniha je skutečně velmi čtivá. Námět je zajímavý.
PROČ ale musely být v knize, dle mého názoru, naprosto zbytečné prvky nadpřirozena?

irva
02.04.2021 2 z 5

Kniha mě nějak nenadchla.

PetraBery
01.04.2021 4 z 5

Třetí kniha autorky nás přenese do příběhu otce hledajícího svou dceru Izzy, kde nic není takové, jak se na první pohled zdá. Ti druzí totiž hlídají vyslovené požadavky. Četlo se opravdu svižně, ale nadpřirozeno tam dle mého být nemuselo.

Teryky
31.03.2021 5 z 5

Trochu pomalí rozjezd, ale pak to stojí za to!
Autorka nezklamala!

Terezz1
29.03.2021 4 z 5

Kniha se hezky čte a rychle ubíhá. Téma "těch druhých" mi přijde velmi zajímavé, a proto je podle mě škoda, že nebylo více rozpracováno a místo toho dostalo prostor nadpřirozeno, které knize zbytečně ubírá na kvalitě.

janastok
28.03.2021 4 z 5

V záplavě šablonovitých detektivek příjemná změna. Poutavé, čtivé, troška duchařiny, postupně rozkrývané souvislosti, které vás nutí číst dál a dál. Hvězdu dolů za ten na thriller moc šťastný konec.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972