Hrej vabank

Hrej vabank https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225751/mid_the-game-hrej-vabank-TnQ-225751.jpg 4 375 55

The Game série

< 4. díl

Ona ztratila po jeho smrti část své duše. On ztratil svého nejlepšího přítele, který mu stál po boku v dobrém i zlém. Ale právě tahle tragédie by je mohla svést dohromady... Kyle Daniels by nejraději ze své mysli vymazal dva dny svého života: Noc, kdy nebyl doma a jeho přítel zemřel, a den jeho pohřbu, kterého se nezúčastnil. Teď odjíždí z Univerzity v Berkeley na prázdniny do svého rodného města. Návrat do Verity Point v Oregonu mu teď, když už tam Cameron není, připadá jako návrat do prázdnoty. Jedinou útěchou a zároveň jediným pojítkem s jeho přítelem je Cameronova mladší sestra Roxanna. Roxy Hughesová už ale není tou stejnou dívkou, jakou bývala před šesti měsíci, než Kyle odjel studovat do Kalifornie. Zničená smrtí svého staršího bratra se dostala až na kraj propasti. Únik hledá v alkoholu a sexu - hlubina zapomnění je jediné místo, kde se dokáže zbavit hrůzy té osudné noci. Je totiž jediná, kdo ví, co se tenkrát stalo. Kyle svému příteli slíbil, že pokud se mu něco přihodí, Roxannu ochrání. Ale stačil jediný polibek, který vše změnil. Stala se pro něj víc než jen sestrou jeho nejlepšího kamaráda. Je pro něj vším, po čem touží. Ale pokud nenajde způsob, jak ji vytáhnout z temných hlubin, do kterých se propadla, může ji potkat stejný osud jako jejího bratra...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Galatea

Worth the Risk , 2014

monika0181
10.11.2023 5 z 5

Poslední díl série. Přemýšlím, který z dílů s mi líbil nejvíc. Každý měl jiný příběh a něco jiného do sebe. Osobně mi přijde, že se autorka každým dílem zlepšovala. Ale to neznamená ty první nečíst. Zase byste neznali ty jejich příběhy. je to hezká YA romance série. Sledovat Roxy jak jí ve spokojeném životě vykolejí smrt bratra bylo emočně náročné. Někdy člověk musí dopadnout na dno, aby dokázal vstát. Knihy jsou čtivé, vtipné a jistě doporučuji nejen pro YA.

Dela90
26.06.2022 3 z 5

(SPOILER) Roxy pře měsíci ztratila svého milovaného bratra Cama při autonehodě a nemůže se s tím neustále srovnat. Svoje tzv. truchlení utápí v alkoholu, drogách a sexu. Jejím rodičům i kamarádům už se docela ztrácí před očima a ta stará Roxy už je dávno pryč. Na prázdniny přijíždí domů Kyle, nejlepší kamarád Cama, který mu kdysi slíbil, že kdyby se mu cokoliv stalo, tak se postará o jeho mladší sestru. Kyle se nemůže dívat na to, jak se Roxy ničí. Rozhodne se rázně zakročit a začne s ní trávit více času. Ona mu naopak vyčítá, že nebyl doma na pohřeb apod. Posléze se vrací ze školy i Kyleova starší sestra Iz. Která okamžitě odhadne situaci a napětí, které mají Roxy a Kyle mezi sebou. Kyle si je vědom toho, že musí hrát doslova vabank, aby z toho Roxy dostal. Jenže, teď už je ve hře i jeho srdce, které neskutečně bolí, když není s ní. Dokáže se Roxy odpoutal od minulosti a začít zase normálně žít?

První díl jsem četla kdysi před lety a líbil se mi. Tento díl mě zaujal svou anotací a říkala jsem si, že to bude dobré čtivo. Každopádně se musí autorce nechat, že má knížka hluboký příběh. Smrt blízkého člověka je vždycky těžká. A ne, každý se s tím umí vyrovnat tou správnou cestou. Hlavní hrdinka zde volila alkohol, drogy, sex. Potřebovala zapomenout. Pak ji, ale do cesty vstoupí její dětská láska a ona má možnost se změnit. Kyle mi přišel jako neskutečně fajn kluk, který se snažil zachránit situaci ať už u Roxy nebo u jejích rodičů. Roxy, mi přišla strašně zlomená, tvrdohlavá a hlavně absolutně na nikoho nebrala ohledy, co se týče kamarádů nebo rodiny.
Byť měla knížka příběh, který měl hlavu a patu. Já se s knížkou strašně prala, možná to bylo tím, že je určena pro jinou věkovou kategorii, měla jsem strašný problém ji dočíst. Ke konci už se to úplně táhlo. Nebylo to špatné, ale moc mi to nesedlo.

NikolaSkop
18.09.2021 4 z 5

Asi nejlepsi ze serie .. takova ta klasicka oddechovka s aspon trosku zajimavym pribehem :)

princesse
14.09.2021 4 z 5

Pro mě nejlepší ze série. Nepopírám, že Roxy mi někdy pěkně lezla na nervy svým chováním, ale hodně mladá holka s tolika bolestnými vzpomínkami, asi se to dá pochopit. Rozhodně věkem neodpovídám, takže už se na věci dívám o dost jinak než v jejím věku. Moc dobře se četlo a užila jsem si celou sérii, některý díl více a některý méně, ale čekala jsem nenáročnou literaturu a té se mi dostalo.

lihate
19.05.2021 5 z 5

"Někteří lidé jsou ďáblové v přestrojení."

Tohle bylo vlastně tak moc hezký. Kyle musel sebrat obrovskou odvahu už když se poprvé rozhodl vrátit a mohl jen tušit, co ho čeká. Jeho síla mě až překvapovala, skoro bych čekala, že zdrhne zpátky na universitu, ale bavilo mě škádlení mezi ním na Roxy. Roxy jsem chápala, vyrovnat se s odchodem bratra, musí být šílené. Nikdo nevíme předem, jak na takovou událost zareagujeme. Je super, že se za ní Kyle vrátil i když později. Příběh mě bavil, byl místy vtipný, dojemný, citlivý, plný emocí, smutku, bolesti ale i lásky, veselí a přátelství. S Rox bylo občas potřeba zatřást aby se vzpamatovala a nakonec pomohla až řadit všechno na jednu kartu, hrát vabank. Krásná kniha.

"Já jsem muž. Pro mě jsou ženy hádankou, protože míní vážně to, co říkají, ale říkají přesný opak toho, co si myslí."

"Skutečný smutek je probudit se ráno s jiskřičkou naděje, kterou vzápětí uhasí a vytěsní těžké srdce.
Smutek je lpění na vzpomínkách a naděje, že přijdou nové. Smutek je sledování dveří a čekání, že se v nich ten dotyčný opět objeví. Je to naděje, že do ticha opět zazní jeho hlas, do ticha, které nikdy nebude prolomeno. Je to čekání, že se objeví za rohem, zpoza kterého už ale nikdy nevyjde.
Skutečný smutek je pomalé odumírání srdce pokaždé, když si uvědomíte, že už se nikdy nevrátí."

Zuzana207
23.04.2021 4 z 5

Aj posledná kniha tejto série sa podľa mňa autorke vydarila. Ďalší emotívny príbeh, ktorý však oproti predošlým častiam obsahuje viac úvah. Dej bol plynulý a čitateľný, takže tie myšlienkové procesy hrdinov nepôsobili na mňa nejako rušivo. Kniha sa čítala rýchlo a jej hrdinovia mi boli najsympatickejší z celej série.

salča
20.07.2020 4 z 5

Závěrečný díl série The game mě mile překvapil.Kniha mě zaujala hned v začátku, dobře se četla a tím se nakonec stala takovou jednohubkou na jedno odpoledne.
Smutné a velmi bolestivé téma,se kterým se každý vyrovnává po svém...

Myška43
28.05.2020 5 z 5

Tento díl mě svým tématem oslovil nejvíce. Kniha je podle mě dobře napsaná, poutavá, plná emocí. Hodně komentářů je negativní k Roxy, no možná kdyby jsme zažili to co ona, chovali bychom se stejně. Je to nejjednodušší cesta a samozřejmě ta nejhorší. Musíme si sáhnout až na dno, aby jsme se mohli dobře odrazit. Naštěstí Kyle byl jejím princem a za to má můj obdiv, ne každý dokáže být silný jako on a neodbíhat od problémů, ale čelit jim. Jinak celá série je moc zajímavá.

verunka93
21.04.2020 4 z 5

Poslední kniha ze série The Game se mi nakonec asi líbila nejvíce. Roxy za její chování jsem měla chuť někdy proplesknout. Kylovi jsem držela palce, aby vše zvládnul. tím čím si oba prošli, pro ně nebylo vůbec jednoduché.

happy19
16.04.2020 4 z 5

Celou sérii hodnotím na 4*..třetí díl zaujal nejvíc..
Nebylo to tak zlé..rozhodně čtení pro mladší ročníky...takže můj věk - 20 let :-D..

petulkapeta
09.04.2020 5 z 5

Chapu jeji ztratu a žal, ale take reseni,no kazdy by to resil jinak,jeste že našla takovou skvělou oporu

Ivet1990
14.03.2020 3 z 5

Tak tento díl ze série byl za mě nejslabší. Moc se mi nezamlouvalo chování hlavní hrdinky. Jak už v prvním díle bylo řečeno ... se ztrátou milované osoby se každý vyrovnává po svém, ale tady mě to přišlo chvílemi trochu přes čáru

Kristy.Seb
07.02.2020 5 z 5

Ze začátku mi přišla hlavní hrdinka Roxy jako pubertální holka, která už neví, jak by na sebe víc upoutala. Poté, co se Kyle vrátí do městě a začne se o Roxy starat, se ukáže, že za jejím chováním je jen smrt jejího bratra. Samozřejmě ani láska nesmí v dalším díle chybět.

georginaa
13.07.2019 3 z 5

Další díl plné útrap, strachu, odpuštění, ale zároveň lásky a pochopení.

malazluta
13.06.2019 3 z 5

Čekala jsem od této knihy víc...

Nuttelka
14.05.2019 3 z 5

Kyle - jen díky němu dávám tři hvězdy, nechápu, co na Roxy vidí, ta mi strašně štvala, sobecká mrcha, nic jiného... Ano, také chápu, čím vším si musela projít, ale to její chování, brrrr... Nevím, kam dal Kyle oči a rozum.
Jednoznačně Maddie a Braden vedou :-)

Tesset
24.01.2019 2 z 5

Asi nejslabší. Některé ty dialogy jsem nemohla ani vystát. A chování Roxy ... co dodat. Bezohledné zejména vůči rodičům. To ji opravdu nenapadlo, jak se budou cítit, potom co odešla? K téhle sérii už se vracet nebudu. Jsou daleko kvalitnější, zábavnější a "na vyšší úrovni".

Lofda
30.12.2018 4 z 5

První knížka od této autorky a příjemné překvapení. Vím, že je to poslední díl série, ale já vybírala tentokrát podle anotace. Za mě dost hezky zpracované téma ztráty, ani mi nepřišlo, že Roxy vyváděla přes čáru.. Bylo to myslím dobře vysvětleno a kdo má právo soudit? Každý ztrátu někoho blízkého zpracujeme jinak. A v jejím věku opravdu člověk nechápe tím spíš. Kyle byl vlastně princ na bílém koni, takže žádné extra překvapení, ale to přeci bylo jasné od začátku, kam ti dva směřují.. ;-)

uminaa
06.11.2018 4 z 5

Zazvonil zvonec... a som na konci ďalšej série!

Podľa mňa najsmutnejší a najskľučujúcejší príbeh tejto série :(

Musím priznať, že miestami som bola na Roxy poriadne nahnevaná a považovala som ju za poriadne sebeckú a hlúpu. Rozumiem, že každý má svoj spôsob ako sa vyrovnať s tak ťažkou stratou, ale aj tak ma štvala. A hlavne tým ako ubližovala sebe a aj svojím rodičom, kamarátom a vlastne všetkým, čo ju mali radi. Na druhej strane mi kvôli nej pukalo srdce viac a viac pri každej jej spomienke na brata.

Kyle sa naozaj vyznamenal ako rytier v lesklej zbroji. Veľmi sa mi páčilo, ako sa zachoval voči Roxaniným rodičom. Bolo mi sympatické aj to, ako sa snažil Roxy vysvetliť, že je lepšie, ak bude svoju bolesť zo straty a spomienky na Cama zdieľať s inými, ako snažiť sa zabudnúť.

No, a musím podotknúť, že som sa totálne zamilovala do Iz, je skvelá :)

Dosť ma prekvapila výmena rolí. Väčšinou je to dobré dievča, ktoré ťahá skazeného chlapca z temnej strany na svetlo, ale tu to bolo naopak :) Veľmi príjemná zmena.

Takže teraz hopsa-hejsa na ďalšiu :)

janelka2
01.09.2018 3 z 5

Za mě nejslabší díl z celé série.Při předchozích dílech jsem se i celkem dost pobavila ale tady mi to chybělo. A spíš u mě převládl pocit sklíčenosti.

pro dospívající mládež (young adult)

Emma Hart
anglická, 1993