Terapie sdílením

Terapie sdílením https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376828/mid_terapie-sdilenim-Lgn-376828.png 3 486 141

Terapie sdílením série

Za projektem Terapie sdílením, aktuální internetovou senzací, stojí kreativní dvojice Ester Geislerová a Josefina Bakošová. Před několika měsíci vystavily na svých sociálních sítích několik mrazivých, a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty a hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním. Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů. Sebrané věty fungují opravdu jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není. Kniha je doplněna texty obou autorek, esejí mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobními fotkami, vzkazy a dalšími materiály Ester a Josefiny.... celý text

Brambor16
26.09.2018 4 z 5

Zhltla jsem jí o polední pauze za půl hodiny. Je to fakt dost vtipné. Člověk se až diví jak někdo něco takového může vyplodit ze svého mozku a nebo ještě to někomu napsat. Jinak super vymyšlený a určitě dobrá kniha na přečtení porozchodový deprese.

Áňa 998
19.09.2018 3 z 5

Netradiční kniha, která pobaví!

Leniii
10.09.2018 2 z 5

Obálka knihy je velmi pěkná...
Musím říct, že místy jsem se zasmála, ale místy mě napadala otázka je to vážně možný? Vážně takovou větu může na rozchod někdo napsat? Ano, může, taková je doba...asi se nedokážu moc vcítit do role toho, co dostal nebo kdo dává kopačky, protože to neprožívám...
Ale zpátky ke knížce. Moc se mi nelíbily ty fotky...a asi jsem moc nepochopila co s tím mají ty "rozchodové věty" společného...
Knížka asi není pro každého..já jsem ráda, že jsem si ji přečetla a hlavně, že jsem ji měla půjčenou...škoda peněz...

WallopX
05.09.2018 2 z 5

Vtipný to místy bylo tak, že kdybych se neotočila bokem, poprskala bych knížku. Bohužel... takto jsem se smála u asik cca 4 věcech. Nápad to není špatný.
Jen ty obrázky... ta fotka, nebo co to vůbec je, kde je potkan s tou žábou... bylo to nechutné. Vzhledem k tomu, že mám ráda zvířata a vlastnila jsem potkanku, bylo to pro mě vážně ohavný, jako prominte.

Ditules
28.08.2018 2 z 5

Mělo to zůstat na sociálních sítích...

dulcinea
27.08.2018 4 z 5

Převážně nevážně o vážných věcech. Ale…
I nad takovouto knihou se lze zamyslet. Někdo ty ,,úžasňáky" vychoval a někdo s nimi musel žít. Možná, že si teď pomyslíte: ,,Ta je nějaká chytrá.“ Ale i já bych mohla do této knihy přispět. Lidská hloupost je neomezená.
Pro mě byla kniha opravdu tak trochu terapií – terapií smíchem. Respektujme hlavně sami sebe a hlupáky nechme hlupákům. Kniha je opravdu tak jiná, ale mně se líbila včetně fotografií. Ale nad některými hláškami můj rozum zůstal stát.
P.S: Doufám holky, že jste si ,,ty hlášky“ nevymyslely. To by mě docela naštvalo :-) Ale to asi normální člověk nevymyslí.
P.P.S: K originálnímu nápadu dnes patří komerční cena. Tomu se říká tržní ekonomika. A na našem trhu je dost horších knih, stačí se rozhlédnout.

Pořád jsi v pyžamu?
Odejdi!... Co nejdřív.
Vezmeš si psa?

Chci zit,zavodit,jet do dzungle!!!

pojď se rozejít, ale nerozváděl bych se...

romanka26
22.08.2018 4 z 5

Mě to celkem pobavilo. Někdy je potřeba se odreagovat a odpočinout si i u takového typu knihy. Přečteno opravdu za pár minut, ale smála jsem se u toho, takže svůj účel kniha splnila :) Navíc krásná obálka i fotky uvnitř.

HDosoudilová
15.08.2018 1 z 5

Musím bohužel říct, že tato kniha mi přišla absolutně příšerná. V podstatě nejhezčí je na ní ta obálka. Neříkám, že jsem se u nějaké hlášky neusmála, ale jinak... Valná většina těch hlášek je trapná, fotky naprosto otřesné a zbytečně se plácal papír na takovou blbost. Původní myšlenka možná byla dobrá, ale mělo to prostě zůstat na sociálních sítích. Nehledě na to, že mě odradil už samotný úvod, který je plný překlepů.

sue_partymix
13.08.2018 odpad!

Je mi líto těch stromů, co na tohle padly...

zanetkov77
04.08.2018 odpad!

Zbytečná kniha. Nechápu, proč se začíná rozmáhat trend cpát do knih pomalu úplně všechno, copak aspoň tam nemůže zůstat nějaká kvalita? Možná je to v základu fajn nápad, ale tak akorát pro ty sociální sítě, kde by to mělo i zůstat. V knize mi to přijde naprosto zbytečný a ta cena absurdně vysoká. Tohle vážně někdo koupí?

Manyna
25.07.2018 1 z 5

Nejvtipnější na téhle knize je, že když si jí čtete někde na veřejnosti, tak vypadáte jak analfabet, co si jen prohlíží nějaké obrázky a rychle otáčí stránky.
Neříkám, že některé "hlášky" nejsou dobré, ale udělat z toho celou knihu, když si podobné konverzace můžu přečíst prakticky denně všude možně...

PandaGirl
20.07.2018 2 z 5

Určitě je to zábavné, ale... Vážně se z tohohle vydala kniha? Ehm, pardon, ale kdo v dnešní době je aktivní na nějaké sociální síti, tak tam narazí aspoň minimálně na jeden účet, který přidává příspěvky tohoto typu (a to nemluvím o fotografiích, které byly mnohdy použity naprosto nemístně a bezúčelově - taková malá domácí fotokniha).
Vtip v tomhle případě nezachrání průser celé knihy (a vážně, musel se použít tak drahý papír, aby byla cena knihy tak nelidská a nepřiměřená kvalitě obsahu?!).
Dvě hvězdičky - za vtip, snahu a obálku.

ZdeSpim
19.07.2018 2 z 5

Tuto knihu jsem dostala jako dárek (objednáno přes internet-podoba vnitřku knihy nás nemile překvapila). Měla jsem přečteno za hodinu...nebylo třeba toto z internetu "přenášet" do tištěné podoby...

Andy0892
15.07.2018 1 z 5

Knihu mi dala přečíst kamarádka, protože já sama bych za tohle peníze nikdy neutratila :-) nic proti, ale tohoto je plný internet.

NymphMaeve
06.07.2018 4 z 5

Kniha naprosto ojedinělá, osobitá a jedinečná. Ihned si mě získala, holky - autorky sleduji i na IG a tak mi tato kniha nemůže chybět v knihovničce. Dopřála jsem si jí jako bolestné za lékařské prohlídky, které nesnáším a rozhodně mi zvedla náladu, pobavila a s přítelem jsme se u ní dost nasmáli i kroutili hlavami. Je to kniha oddychovka ("přečteno" za kratičkou chvilku) a pobaví. Zpracování grafické úžasné, holky klobouk dolů :)

Nessa
05.07.2018 odpad!

Sice jsem knihu nečetla. Ale i tak musím přidat komentář. Na knihu jsem narazila v obchode. Zaujala me hlavne obálkou. Ale potom co jsem knihu otevřela a byla jsem v šoku. Jedna věta na každé stránce. Hrozně jsem se zhrozila. V živote bych za něco takového peníze nedala. At by byla kniha sebelepší. Šílené plýtvání papírem, přírodou i energii na to, stále po přečtení jedné věty otáčet stránky .
Víc k tomu ani nemám co říct. Pro me to patří do modré popelnice určené přímo pro papír, aby se z toho po reciklaci udělalo něco užitečného. ;)

Brambu
05.07.2018 4 z 5

Velmi zajímavý počin. Bavilo mě to. Někdy až člověk opravdu nestačí valit bulvy, co jsou lidé schopni napsat. Ať žije komunikace!

BrozaM
28.06.2018 1 z 5

Nehodnotím nápad a účet na instagramu.
Hodnotím knihu - "knihu".
Nesnáším současné plýtváním papírem a tohle jinak nazvat nejde. Na každé stránce jeden příspěvek, to snad ani není možné.

TinaFr
21.06.2018 odpad!

Já si nemohu pomoct, ale tohle bych knihou nenazývala. Ano, je to svým způsobem vtipné (v konečném důsledku ale spíš smutné). Ale mělo to zůstat na Instagramu, kam to patří a snad se to tam i hodí. Za ty peníze si koupím hodnotnější knihu, která mi toho rozhodně dá víc. Bohužel se opět jedná o skvělý marketingový tah.

Pitbullka
19.06.2018 3 z 5

Zábava na hodinku. Projekt je fajn, ale ta kniha, za 349 Kč si můžu přečíst jednu větu na stránce? To snad ne. Pro mě zklamání.

humor partnerské vztahy Facebook

Autoři knihy