Terapie

Terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1085 298

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

Toňula
17.01.2023 4 z 5

Přečteno rychle a s chutí! Napínavé, tajemné, se vzrušujícím koncem!

kklepkaa
17.01.2023 4 z 5

Tohle bylo napsané fakt dobře. Mělo to trochu pomalejší rozjezd, ale pak už se to četlo samo.

Páájinka
02.01.2023 5 z 5

Byla to úžasná kniha. To jsem vážně nečekala.

0323
02.01.2023 5 z 5

Od věty "Nikomu nevěř" jsem prostě musela číst a číst.

Maarty
01.01.2023 3 z 5

Nenáročné, čtivé,s né zas tak nečekaným koncem. Trochu mi to připomínalo Zoufalé manželky.Ale líbilo, fajn oddechovka .

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Tak to byla jízda! Druhou půlku jsem dala na jeden zátah, vaše podezření přeskakuje z jednoho souseda na druhého, ale já teda vůbec netušila, kde je vlastně "zakopaný pes"! Podle mě byla Terapie minimálně stejně dobrá, než V pasti lží, ne-li lepší.

Petrasim
29.12.2022 4 z 5

kniha byla pěkná, ale zbytečně zdlouhavá.

simcat13
19.12.2022 4 z 5

Knížka mě rozhodně vytáhla ze čtecí krize. Na konci jsem si říkala, to není možný, že jsem naivní jako Alice, protože mě konec překvapil stejně jako jí. Každopádně s hlavní hrdinkou jsem sympatizovala a knížce nemám co vytknout. Solidní 4 ⭐

Mermaida
10.12.2022 4 z 5

Parádní a propracovaná kniha - nic jiného bych od Paris ani nečekala. Sice mi z počátku přišlo čtení méně záživné a chvilku mi trvalo se začíst, ale pak stránky ubíhaly a napětí ve mě sílilo. Během čtení jsem spolu s Alicí podezřívala snad všechny obyvatele Kruhu. Posledních pár stránek do konce jsem se začala o Alici docela obávat. Musím přiznat, že rozuzlení bylo nečekané, hodně překvapivé a vyrazilo mi dech. Takže (teď už) s klidem mohu říct, že se autorce opět povedl skvělý a čtivý počin.

slaska77
10.12.2022 5 z 5

Na určitý standard jsem už tak nějak od autorky zvyklá. Není to její nej kniha, to byla pro mě až drásavá kniha Dilema anebo první Za zavřenými dveřmi, nicméně opět napínavé a opět téměř dokonale vystavěno. Trochu mě mrzelo, že motivy některých sousedů nebyly zpětně vysvětleny, ale nebylo by fair dát méně než plný počet hvězdiček, i když spíš tak 4,5 za mě. Určitě doporučuji všem milovníkům napětí.

Leniii
08.12.2022 5 z 5

Za mě super čtení, dobře se čte, na konci rychlý a nečekaný rozuzlení…které jsem nečekala :)

Evišťátko
06.12.2022 4 z 5

Nebylo to špatné,ale už mě to tolik nechytlo jako její prvotina.

klarence
30.11.2022 3 z 5

Příjemné čtení po náročnějších detektivkách. Dobře se to četlo , konec nabral docela slušný spád. Konec mi překvapil.. díky těm teoriím :-)

Titas9001
29.11.2022 4 z 5

Jak si dopřát oddychu po novém Keplerovi a neodchýlit se od oblíbeného žánru ? -------Ale jo, celkem oddychovka, i když chování Alice moc racionality nenabízí ! Na jedné straně vymýšlí různé za vlasy přitažené konstrukce, které jsou obratem měněny za jiné. Jeden aby se v tom pak ztrácel....Tu čtvrtou hvězdu dávám za posledních 50 - 100 stran, kdy to začalo připomínat trochu kvalitní thriller.

ydnac
23.11.2022 4 z 5

NOVÝ ZAČÁTEK V NOVÉM DOMĚ

Hezká představa ale…
V tomhle domě máte pocit, že vás v noci někdo sleduje, že je s vámi v pokoji.
V tomhle domě se děje něco divného.
Alice a Leo se do něj právě nastěhovali. Leo nebude muset dojíždět do práce a Alice může pracovat kdekoli – překládá knihy.
Běh událostí odstartoval večírek, na který Alice pozvala sousedy, aby se blíže seznámili.
Jeden z hostů však pozván nebyl a zrovna TEN, odhalí Alici, co se v jejich domě odehrálo a co všichni kromě ní vědí.
Napínavé jako vždycky :-)
Svoji teorii jsem měla, ale stejně jsem byla na konci překvapená, hlavně ze souvislostí.
Dobrý :-)

kotatkoz
16.11.2022 4 z 5

Správně zamotané a přitom jednoduché, dobře se četlo, napětí nechybělo, rozuzlení překvapilo, a tak to má u takových knížek být, takže super :)

Mateo67
10.11.2022 3 z 5

Hned při čtení první stránky poznáte rukopis autorky. Což není nic špatného. Knihu můžete odložit s tím, že takové podobné jste už od ní četli a stačilo. Nebo můžete ve čtení pokračovat, občas jednu dvě (tři, čtyři, …) stránky ne snad úplně přeskočit, ale přelétnout a těšit se, jak to autorka v závěru rozplete a na koho ukáže. Povedlo se, povodila si mě pěkně, možná proto, že jsem občas jen “přelétávala” a vůbec se nesnažila přijít na to, kdo za vším stojí. Hrdinka přece jen více soudná a samostatná a méně ukňučená a hroutící se než v předchozích knihách. Ke třem hvězdám plus za povedené vsuvky z minulosti.

tess.de.veles
07.11.2022 4 z 5

Libila se mi .... :-)

MichaelaS081
03.11.2022 5 z 5

Kniha vše četla skvělé. Spisovatelka nezklamala.

berila
31.10.2022 5 z 5

Mně se román líbil, dobře se mi četl, nehemžil se mrtvolami, takže jsem spokojená.

tajemství

B. A. Paris (p)