Terapie

Terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1085 298

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

Katulinka69
24.03.2022 4 z 5

Super, jedním hltem. Za mě nejlepší od této spisovatelky.

Kristi_čte
23.03.2022 4 z 5

Knihy od B. A. Paris jsou pro mě asi tím nejvíc top v rámci psycho-thrillerů a ani Terapie mě nezklamala. Autorka si opět skvěle pohrává se čtenářem, vodí ho po různých cestičkách, aby mu na konec řekla, že jde stejně špatně. Celý příběh byl napínavý, zamotaný a přiznávám, že konec jsem vůbec neodhadla.
U této autorky mě taky hodně baví, jak vám věci objasňuje postupně a tak nějak zmateně, ale pak přijde ta část, kdy vše dokonale zapadne do sebe a vám dojde, jak moc skvělé to je.

Lkomrska
23.03.2022 4 z 5

Kniha čtivá, chvíli podezírate úplně všechny. Oproti předchozím knihám super, ale za zavřenými dveřmi byla prostě TOP. Tady mi přišel dost useknuty konec. Ale určitě doporučím přečíst.

martineden
23.03.2022 4 z 5

Čtivé velmi. Pokud máte čtecí krizi, idealní četba! Napínavé, napínavé. I když jsem to napůl uhodla, vůbec nevadí.

Martiiiik
22.03.2022 5 z 5

Výborná kniha, ostatně jsem nečekala ani nic jiného :-) Zajímavý příběh, uzavřená komunita lidí, jedna vražda, lži a zastírání.. A také autorčino záměrné zamotávání příběhu :-) Ale na mě si nepřišla :-D Už ji mám prostě přečtenou :-D Do slova a do písmene :-) Vřele doporučuji všem, co si chtějí přečíst velmi čtivou knihu, kterou nejde odložit :-)

oleg121
22.03.2022 3 z 5

Neviem, za mňa sú posledné 2 diela od B.A. Paris slabšie. Terapie je fajn, nenudí, ale za mňa nebola dostatočne napínavá, postavy slabšie prepracované, takže som si k nim nevytvoril žiaden vzťah. Navyše som strácal prehľad v tom podozrievaní susedov a pointa bola síce fajn, ale podľa mňa, žiaľ, už nie veľmi originálna a neprekvapila ma.

jeny-v
22.03.2022 5 z 5

Velice dobře napsaný psychothriller s konspirační sousedskou společností. Člověk si ani neuvědomuje, kolik psychopatů žije kolem nás. Po nastěhování do luxusní zástavby uspořádají Leo s Alicí seznamovací večírek pro sousedy. Mezi pozvanými se objeví cizí muž, kterého nikdo nezná. Po té se Alice dozvídá o neštěstí, které se událo před dvěma lety v jejich domě Nině a Oliverovi Maxwelovým. Terapie je kniha s napínavým a čtivým obsahem.

IvanaB
22.03.2022 4 z 5

Na knížku jsem se těšila, četlo se mi to dobře, nikdy nepoznám, kdo je vrah, ani kdyby tam byl zahradník :-) takže ani tady mě to nenapadlo, ale konec mi přišel překombinovaný.

Ivuska.09
20.03.2022 5 z 5

Jsem ráda, že se autorka po knihách Dilema a Přiveď mě zpátky, které mně příliš nesedly, zase pořádně rozjela. Tohle mě moc bavilo. V určitém okamžiku jsem sice pachatele odhalila, ale nebylo to v první polovině příběhu. Takže jsem si čtení užila a napnutě čekala, jak to tedy všechno bude. Po slibných prvotinách zase skvělý příběh.

Knižní střípky
19.03.2022 5 z 5

TERAPIE je typický sousedský thriller, kterých už mám za sebou docela dost, ale je-li dobře napsaný, stále mě baví. Na odpočinek a vypnutí = značka ideál. Autorka mě udržovala v napětí po celou dobu knihy, hezky do příběhu zakomponovala i kapitoly z minulosti, které mi vrtaly hlavou po celou dobu čtení. Alice mi přišla docela dost naivní, v podstatě však úplně ideální postava pro tento typ knih. Přiznám se, že jsem měla snad deset různých možných teorií, chvíli jsem si myslela, že to bude tak, a pak jsem to zase celé překopala, co vám budu povídat, sranda to byla. Bavila jsem se touto psychohrou úplně královsky a kniha mi sedla naprosto dokonale.  Pokud jste čtenáři těchto knih, můžete postupem času docela jednoduše odhadnout, jak to nakonec bude, ale to mi vlastně nevadí, pokud to není blbé a nesmyslné, ráda přimhouřím oko. U tohoto žánru se chci hlavně pobavit a vypnout. A B. A. PARIS mi to vždy umožní.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

karol.cadex
18.03.2022 4 z 5

Je naivní Alice opravdu tak naivní? Protože kdo normální by se nastěhoval do baráku s chlápkem, se kterým do té doby udržoval prakticky jen vztah na dálku? A kdo by se furt chtěl doprošovat o přátelství lidí, které vůbec nezná? A kdo by se upnul na prvního hezouna, co projeví jakýsi zájem? Kdo by dobrovolně zůstával v baráku bez jedinýho zavolání policie, když se mu tam furt někdo courá?
Hehe, je to prostě holčičí limonáda, ale svým způsobem mě to děsně baví. Přečteno za jeden líný den, účel to splnilo.
Alice na mě působila strašně starosvětsky, nejradši bych s ní zatřásla a zařvala “Co děláááš???”. Takový autorčin průměr, ale nijak mě to neuráželo, ba naopak.

ladyka
18.03.2022 3 z 5

Nová knížka od B.A.Paris se mi hodila do ČV a na novinku jsem byla i zvědavá, protože jsem přečetla všechny autorčiny knížky a vesměs se mi líbily (Za zavř. dveřmi a Dilema více než ostatní). Terapie má nadějný chytlavý rozjezd, který se pak přehoupne do lehké stagnace a ta se už (tedy aspoň pro mě) bohužel nerozjede, doplyne až do průměrného konce. Potenciál tam určitě byl větší, hodnotím třemi hvězdičkami jako slušný průměrný thriller. A zastávám menšinový názor, že by autorce líp než thrillery šly psychologické romány typu Dilema.

Dela111
16.03.2022 4 z 5

Terapie je thriller pro ženy, který zpracováním připomíná první dvě knihy této autorky vydané u nás, které byly úspěšnější než ty následující.
V příběhu je dostatečné množství postav, které měly, nebo mohly mít, nějaký vztah k oběti, takže je zde spousta možných motivů ke zločinu i potenciálních pachatelů. Děj je přiměřeně napínavý, bez hluchých míst a dobře se čte.
Asi by se tu pár trochu slabších situací a vysvětlení našlo, ale celkově tato kniha patří mezi ty lepší od B. A. Paris. Čtenářkám thrillerů pro ženy doporučuji.
70%

sebemi
16.03.2022 5 z 5

B.A.Paris zbožňuju, čtu každou její knihu a Terapie mě dostala. Moje myšlenkové pochody při čtení: zabil ji souded, ne tak sousedka, ne ten druhý soused je divný, aha tak zase ne, další sousedka, ne přítel se chová divně atd... :D No přišla jsem na to těsně před hlavní hrdinkou nakonec. Tleskám a doporučuji všema deseti

mysterygirl
16.03.2022 5 z 5

Skvely thriller. Zaver jsem nečekala ani omylem. Podezirala jsem všechny, jen tu jedinou osobu ne

xena2711
15.03.2022 5 z 5

B. A. Paris opět nezklamala. Super thriller ze sousedského prostředí. Děj je tak zamotaný, že až to poslední chvilky vůbec netušíte, kdo za tím vším stojí. Doporučuji.

Irsaf
13.03.2022 5 z 5

Tak tohle bylo parádní počteníčko…
Moje druhá přečtená kniha autorky a opět skvělá…
Do poslední chvíle člověk nevěděl nic…
Jen hádal a špatně…
Fakt super…

Adris
13.03.2022 5 z 5

Příběh je pojat jako "sousedský thriller", v němž se hlavní hrdinka, sama plná tajemství, snaží zjistit více o záhadné vraždě, která se odehrála nedávno v jejím novém domě. Vypadá to, že všichni sousedé mají co skrývat, jde snad nakonec o hromadné spiknutí?

Thriller se mi moc líbil, mám ráda tento typ thrillerů, jako je například Fáma nebo Sedmilhářky atp. Myslím si, že chybu s koupí Terapie neuděláte.

tajemství

B. A. Paris (p)