Terapia

Terapia https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375330/bmid_terapia-AbD-375330.jpg 4 561 173

ŽIADNI SVEDKOVIA ŽIADNE STOPY ŽIADNE TELO Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. Doktor Larenz sa pokúša vyrovnať s tragédiou. O štyri roky neskôr sa utrápený otec odhodlá poskytnúť interview istému renomovanému týždenníku a utiahne sa do osamoteného víkendového domu na ostrove Parkum, aby si v pokoji premyslel odpovede. Tam ho vyhľadá záhadná mladá žena, ktorá sa predstaví ako spisovateľka a sťažuje sa, že ju sužujú bludné predstavy. Neustále sa jej zjavuje malé dievčatko, ktoré zmizlo bez stopy, podobne ako psychiatrova dcéra. Neznáma sa odvoláva na odporúčanie Viktorovho kolegu a požiada ho, aby ju liečil. Viktor spočiatku váha, lebo pod vplyvom traumatizujúcej udalosti zanechal svoju medicínsku prax, no napokon začne s terapiou, ktorá sa mení na čoraz dramatickejší výsluch... Cez chaotické výpovede schizofreničky sa Fitzekovi podarilo zotrieť hranice medzi predstavou a realitou a po istom čase čitateľ už nie je schopný určiť, čo sa skutočne udialo a čo je len chorým výplodom Anny Spiegelovej. Napínavý psychotriler s mnohými štylistickými prostriedkami hororu sa stal debutom roka. Terapia má geniálnu a svojím spôsobom jedinečnú ideu. Je nepredvídateľný, nervydrásajúci a neuveriteľne dobre vystavaný román. Rozuzlenie čitateľ vonkoncom netuší.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Die Therapie , 2006

tacek01
07.08.2019 5 z 5

Moc se mi líbilo, skvěle napsané, téma skvěle vybrané...prostě SKVĚLÉ.
SPOILER - moment odhalení, že samotný Viktor je pacient a od kdy - to je prostě pecka, stejně jako zjištění, kde dcera zůstala

Bar16
07.08.2019 4 z 5

Nevím proč, ale nečetlo se mi to tak lehce, jako kterýkoli jiný Fitzek. Možná proto, že jsem v době čtení byla taky nemocná a když Viktor popisoval, jak mu není dobře, tak mi to taky nedělalo dobře, takže jsem neměla tendence po knize sahat. :-D Co se však autorovi nemůže upřít je to, jak skvěle umí děj knihy několikrát obrátit. Vzhledem k tomu, že jsem od něj četla vše, co u nás vyšlo, jsem věděla, že už Viktorovo vyprávění bude mít svůj vlastní zvrat. Ale Sebastian nezklamal a ještě si pár zvratů vymyslel navíc. Plný počet nedávám - nechytla mě tak jako jiné jeho knihy, ale je to jeho prvotina, takže si čtyři hvězdičky určitě zaslouží.

TessaJean
25.07.2019 5 z 5

Tak tato kniha pro mě byla tak napínavá, že jsem se musela nutit přestat číst abych z toho čtení taky něco měla a nepřečetla ji zase za jediný den. Pro mě naprosto fantasticky napsaný příběh, u kterého kapitola končí vždy tak, že musíte číst dál.

Blondebookdevil
18.07.2019 4 z 5

Mám tu několik věcí.
1) První Sebastianova knížka. Už tehdy si nastavil krátké kapitoly a utíkající tempo příběhu. V tomhle ohledu skvělé.
2) Konec... (spoilery) Jakože cože? Tak byl Viktor schizofrenní, nebo nebyl? Proč ho zavřeli na psychiatrii? Zabila jejich dceru jeho žena? A existovala Anna vůbec? A proč se všichni na ostrově tedy chovali tak podivně?... Konec by šel napsat možná o něco lépe, srozumitelněji, a neříkám to jen proto, že jsou dvě hodiny ráno. :D
3) Děkuji každému překladateli a nakladatelství, že vydává Sebastianovy věci. Jen tak dál!

alexis818
15.07.2019 5 z 5

Super .Od začátku do konce napínavé a zajímavé čtení.Doporučuji.

aydam
29.06.2019 4 z 5

Fitzek prostě umí.
Po dočtení si jeden hned rozmyslí, jestli si vezme obyčený acylpyrin.

wajcmanka
20.06.2019 5 z 5

Od knihy jsem mnoho nečekala, ale tohle byla jízda. Doporučuji.

Mono.666
18.06.2019

Super knižka. A prekvapivý záver.

ivana1975
26.08.2018 4 z 5

No tak tato kniha bola uplna pecka. Dej bol tak zamotany, ze to nuti citat dalej a dalej a dalej az pridete na koniec a zistite ako to vlastne vsetko bolo.

andrea4053
31.07.2018 5 z 5

Vtiahla ma od prvej stranky a nepustila .. jednym dychom za jeden den. Postavy sympaticke, dej strhujuci, prostredie opusteneho ostrova, dusevna choroba, no presne pre mna. Nenudila som sa ani chvilu. Z konca mam take zmiesane pocity ale 5* si zasluzi.

oleg121
27.07.2018 4 z 5

Dobré, veľmi dobré. U mňa to ale, žiaľ, záver dosť pokazil.

Ďumbierka
20.05.2018 5 z 5

Opäť raz úžasná kniha od tohto autora. Som veľmi rada, že tento autor začal byť vydávaný aj na Slovensku. Jeho knihy za to stoja. Kniha bola skvelá a na začiatku som nevedela, čo si myslieť. Potom nám autor ponúkol príbeh, skvelý a napínavý. A koniec? Nakoniec bolo všetko inak. Brilantne napísané, strhujúce a od knihy sa naozaj nedalo odtrhnúť. Môžem odporučiť všetkými desiatimi.

Kamienkova33
11.05.2018 5 z 5

Tak toto bolo wow! Moja prvá kniha od Fitzeka a považujem to za veľkú chybu, že som k nemu prišla až teraz :-) Veľmi dobre hodnotím, že román nebol zbytočne dlhý a mal spád. Hlavný hrdina, psychiater Victor od začiatku vzbudzuje sympatie a ľútosť... Odíde na samotu, kde sa snaží vyrovnať sa so zmiznutím dcéry a v pokoji vyplniť interview. Naruší mu to Anne, ktorá žiada od neho terapiu. Počas toho sa Victor dozvedá zvláštne informácie... Vie Anne, čo sa stalo s jeho dcérou? Je táto schizofrenička naozaj dobrou informátorkou?
Všetko sa deje na pomedzí medzi realitou, výmyslami a výpodmi chorých myslí... Podľa mňa veľmi pútavé čítanie. Od začiatku som mala tušáka, ako to dopadne, ale aj tak som zostala trochu prekvapená. Milovníkom psychothrillerov určite odporúčam :-)
UPDATE - Už som zistila, že som od neho čítala aj Zaklínača, to bolo tiež super