Smutné pondělí

Smutné pondělí https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21322/bmid_temperance-brennanova-smutne-pondel-Nui-21322.jpg 4 168 37

Kathy Reichs je soudní antropoložka, a proto její romány vynikají autentičností a smyslem pro detail. Hrdinka detektivního románu Temperance Brennanová má stejnou profesi a nyní nový případ - kostry tří mladých dívek nelezené ve sklepě. Detektiv Claudel je přesvědčen, že se jedná o historické pozůstatky, a nehodlá se dál o to zajímat. Jenomže Tempe má pochybnosti. Prozkoumá kosti a zubní sklovinu a pokud má pravdu, má Claudel na stole tři čerstvé vraždy. A Tempe se stále hlouběji zaplétá do pavučiny zla, z níž není úniku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Baronet

Monday Mourning , 2004

Lsouska
12.01.2020 5 z 5

Zajímavá detektivka

ivoiro
09.12.2019 5 z 5

Tohle byla poslední kniha, která mi zbyla z celé série.

MarianP
20.03.2019 4 z 5

Dobré čítanie, žiadne veľké prekvapenie, kniha neurazí a poteší každého milovníka krimi a detektívok - z pitevne :)
Z knihy silno cítiť autenticitu a alter ego spisovateľky.

moudivlacek
06.03.2018 5 z 5

Velice zajímavé téma, tolikrát už probírané a popsané, a jak je vidět, pořád to nestačí. Stále nemohu pochopit, kde se berou tyhle lidské zrůdy, kteří ke svému štěstí potřebují zničit životy jiných nevinných. Také se tu rozvíjí vztah mezi Tempe a Ryanem, nebo spíš ne, je to otázka náhledu na věc. Každopádně na konci překvapení pro oba.
A opět se těším na další díl.

minirock
01.05.2017 4 z 5

Od Kathy jsem četl už lepší knihy ale ani tato není určitě špatná. Vyšetřování smrti tří mladých děvčat, vztah/nevztah s Ryanem, návštěva přítelkyně Anny a její následné zmizení, to všechno stíhá Temperance při tomto smutném pondělku. Slušné průměrné čtení na Kathy Reichs. Ovšem záchrana Tempe v závěru knihy je tak trochu ve stylu Lary Croft.

buba24
17.01.2016

Super kniha .... a samozrejme autorka nesklamala, hlavná hrdinka na konci opäť skončila v nemocnici, ale inak napínavé od začiatku do konca. Doporučujem.

Aaron Lewis
01.09.2015 4 z 5

Tak tahle mě bavila.

militu
25.02.2015 5 z 5

Úžasně napínavá knížka, každopádně jako všechny od této autorky.

michimuller
15.01.2015 4 z 5

Smutné pondělí nebylo ve skutečnosti vůbec smutné. Ve sklepě domu nalezené kostičky. Možná ve srovnání s jinými romány autorky mi prostředí přišlo příliš "jednoduché" a děj málo zamotaný, jako by si brilantní Tempe dala relaxační pauzu, nebo měla "špatný" den po škorpení s detektivem Claudelem. Knížka byla dobrá, trošku předvídatelná, ale spousta autorů nedosáhne poutavosti jako paní Reichs, ikdyž nemá zrovna svůj den. Hvězdičku beru jen subjektivně, protože jiné její romány mě bavili prostě víc.

ovpana
03.12.2014 5 z 5

Naprosto supr knížka,napínavá,strhující až do konce.

Misa25
01.12.2014 5 z 5

Příběhy Tempe jsou vždy skvělé, ale tady to vyvrcholení bylo opravdu hustý....jsem zvědavá, jaké další kosti ji čekají v dalším díle :)))

Radek Hanuš
09.09.2014

Dobrý den, neví někdo jestli se někde dá sehnat tento titul. Děkuji za odpověď.

Scharks
10.06.2014 5 z 5

Skvělé, akční a naprosto pohlcující - i když jsem zrovna neměla moc volného času, knihu jsem přečetla aniž bych mrkla :o) Výborné pokračování skvělé série - už se těším na další díly :D

gilt
26.02.2014 5 z 5

Skvělé, napínavé, šokující. Četla se jedním dechem.

Patapuf
10.10.2013 4 z 5

Další ze skvělých příběhů paní Reichsové.... dobře se čte a dokáže zaujmout způsobem, že se od knihy špatně odtrháváte....

studentice
22.09.2013 4 z 5

Je pravda, že se rozuzlení asi dalo odhadnout. Nicméně mě se kniha naopak líbila, protože zatím byla nejnapínavější knihou autorky. Já ji doporučuji:)

Andrys
30.11.-0001 3 z 5

Hm, hm...tak tady si neurony Brennanové udělaly dovolenou. Dalo se celkem brzo pochopit, jak je to s kostmi a obětmi a také odhalit, kdo je komplic. Takže mě tak trochu otravovalo, že ona to nevidí. Řekla bych, že je to zatím nejhorší kniha série.

Kathy Reichs
americká, 1950