Temnota

Temnota https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5580/bmid_temnota-8cK-5580.jpg 3 101 18

Jason McCormack je slepý, ale tento handicap ho nemůže zastavit. S pomocí svého průvodce, vlčáka Errolla, a přítelkyně Cissy, pátrá po tajemných záhadách opuštěné indiánské Vesnice stínů (Shadow Village). Ale jeho pátrání může přinést nebezpečí a snad i smrt. A Erroll se záčíná chovat podivně, ohrožuje svého pána i ostatní. Jason se stává obětí podivných, děsivých náhod. Podaří se mu zvítězit nad Zlem, které na něj číhá v temnotě?... celý text

Petra-Nela
30.12.2023 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den v autobuse na cestě mezi pacienty, moc se mi líbil hlavně ten vlčák, taky jsme jednoho doma měly.

BarkaS
20.07.2022 3 z 5

Za 42 minut hotovo, nebylo to tak “pitomé” jako jiné díly, ale nedá se od toho čekat nic. Pokud nečekáte nic, dostanete maličko víc. Alespoň pokud vám je 10 a je to první strašidelná věc, kterou čtete. Naivní, jednoduché, ale v této sérii lehce nad průměrem.

Ayna
11.08.2021 3 z 5

Druhý stopáčový díl série Údolí přízraků a opět takový průměr. Zápletka podobná jako v Posedlé, na internátní školu přijde nový student a opět proti sobě omylem poštve místní nadpřirozené zlo, tentokrát ducha z jeskyně, kterého se musí zbavit dřív, než se duch zbaví jeho. Nejzajímavější asi je, že je to tentokrát psáno z "pohledu" nevidomého kluka (a občas i jeho psa).

danny_21
12.07.2021 2 z 5

Na této sérii je vidět, jak nemilosrdně pracuje zub času - to co kdysi v jinošských letech vypadalo strašidelně ( asi způsobeno malým výběrem, nebo co ), je ve zralém věku spíš odměněno úšklebkem a lhostejně bezradným pokrčením rameny nad další podpůměrnou ztrátou času. Je pravdou, že jsem nepřečetl tenkrát ani desetinu z celé série, ale zatím po těch prvních šesti dílech jde o slaboduchý podprůměr s vyjímou Stinovy Ložnice. Sám jsem zvědavý, ke kolikátému dílu mě zavede nostalgie a zvědavost , Temnota, kde "odvážná" trojice ( slepec, vodící pes a kůstka ) čelí agresi indiánského démona, uvězněného v jeskyni a zašpuntovaného šutrákem nemá u mě ambice na víc než 35 %.

Martin82
29.06.2021 4 z 5

Joo, tahle knižka byla fajn. Určitě ta lepší ze serie Stopy hrůzy. 80%

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Jasona mi bylo líto pro jeho slepotu, ale měl výborného psa a dobrou spolužačku a kamarádku. Opět krásný příběh s dobrým koncem.

Seabeast
21.07.2020 4 z 5

Lynn Beach má sympatický a čtivý styl psaní a zde předkládá příběh o slepém chlapci a jeho milovaném psovi. Už od začátku jsem si k nim vybudoval kladný vztah a během jejich napínavých dobrodružství jim fandil. Rozhodně povedená jednohubka ze série Údolí přízraků!

Verunka289
04.07.2018 3 z 5

Knihu jsem objevila v knihbudce u nás na vlakovém nádraží. Stopy hrůzy jsou obecně vzpomínkou na mé dětství, takže jsem si přečetla s velkou chutí :) Knížka patřila asi k trošku slabším ze série, přesto jsem měla radost, že se mi dostala do ruky.

hippiesak
08.06.2018 4 z 5

Opět slabší díly od Lynn Beach. Jsou lepší. Dalo se to číst, ale pár let na to zase nechám v knihovně padat prach :)

Ookmalej
20.06.2017 3 z 5

Napínavé, ale Posedlá byla lepší. Na druhou stranu tématicky mě kniha dojala, protože pokud v jakékoliv knize vystupuje pes, jsem z toho "naměkko".

Klára2216
14.03.2017 3 z 5

Vyloženě odpočinková kniha, na nic víc se člověk nemusí soustředit v té četbě. Zkrátka pro zabití času, zhruba tak jedné hodiny, vzdy sahnu po této edici. :)Ale ze série stopy hrůzy tato kniha bohužel slabší kousek. Proto v ramci teto serie tři hvězdičky pro tento příběh.

Vampirosa
05.09.2016 2 z 5

Moje druhá knížka z řady a oproti Posedlé mě tolik nezaujala.

vikikl
27.03.2015

Take zjistuji, ze vek se odrazi i na pohledu na knihy. Stopy hruzy uz nejsou, co byvaly, kdyz mi bylo 14,15,16 let, ale serii si stejne postupne zopakuji celou - z nostalgie :o)

trynitrix
01.04.2014 3 z 5

Ale jo fajne na zahnání nudy za 3h přečteno. Takova oddechovka, příběh nebyl špatný.

oolinkaa
13.01.2014 4 z 5

Celkem dobrý díl. Kdyby mi bylo asi o 10let méně, vnímala bych knihu jako horor, teď je to pro mě odpočinkový četba. Zajímavé, jak se tato série knih mění z pohledu věku :)))

Terezk-a
12.06.2013 4 z 5

Není co dodat. Prostě skvělá !

sabanka
23.04.2013 5 z 5

Vynikající kniha .Napínavá,zajímavá zkrátka jak jí jednou začnete číst nemůžete přestat.

h.anuli.k
12.04.2012 4 z 5

Je taková spíš pro děti, ale dobrá. Hezky se čte

Lynn Beach (p)
americká, 1943 - 2022