Pán tieňov

Pán tieňov https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374407/mid_pan-tienov-31O-374407.jpg 5 448 69

Polnočná dáma je podľa mnohých čitateľov to najlepšie, čo Cassandra Clare doposiaľ napísala. Druhý diel série Tajomná temnota – Pán tieňov však dokázal pokoriť aj tento rekord! Mladá tieňolovkyňa Emma Carstairsová pomstila smrť rodičov, no nedokáže nájsť pokoj v duši. Jej priateľstvo s Julianom Blackthornom totiž prerástlo v obojstrannú náklonnosť. No láska medzi parabataimi je zakázaná, lebo ohrozuje životy tieňolovcov. Mohla by od Juliana utiecť, ale Blackthornovcov ohrozujú nepriateľské sily na všetkých frontoch. Len oni totiž dokážu získať prastarú knihu čarov, po ktorej túžia hlavne féri. Na obzore však povstane nový nepriateľ: Pán tieňov – Nesílijský kráľ vyšle svojich najmocnejších bojovníkov, aby zahubili každého, komu prúdi v žilách blackthornovská krv, a získali knihu čarov. Julian objaví jediný spôsob, ako sa zachrániť. Lenže s takou cenou za prežitie nikto nerátal a splatiť ju bude treba krvou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Lord of Shadows , 2017

karolina1733
16.02.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Stejně jako každá jiná kniha od Cassandry, i tahle je bezchybná. Ani chvíli jsem se nenudila a od knihy jsem se nemohla odtrhnout.
Párkrát jsem si pobrečela, konec jsem pak prořvala kompletně. Čekala jsem cokoliv, jen tohle ne.
Čekání na třetí díl asi nepřežiju, POTŘEBUJU VĚDĚT, co bude dál...

SPOILERY:
- já prostě pořád čekám až spolu Mark a Cristina budou, prosím, jsou moje OTP už od úplnýho začátku
- Livy je mi líto. a Tiba ještě víc, jsem zvědavá, jak se s tím vyrovná (jestli vůbec)
- co je s Magnusem?! snad neztratí kompletně svou sílu nebo nezemře
- proč mám pocit, že Annabel není "čistá" lovkyně stínů, přijde mi, že to musí s někým táhnout

LadyHip
13.02.2019

No, to byla zase nálož. Když už se ta šmodrchanice začíná rozvazovat, tak šup, rozčísnem to nějakou pěknou událostí, která zamotá všechno ještě víc!
Miluju tuhle autorku a její lovce stínů. Povedený díl, to čekání na pokračování bude dlouhé...

Yustina
04.02.2019 5 z 5

Tento díl mě bavil víc.. A velice se těším na další :-)

EvaSupovic
27.01.2019 5 z 5

Wau...konec byl tak nečekaný, že jsem zůstala paf a už se faaakt těším na pokračování :-D Jeden zvrat za druhým....

Petra38
18.01.2019 4 z 5

Rozhodne se tesim na dalsi dil, nezklamala me, autorciny knihy me vzdy nalakaji na nepredvidatelny dej,coz je dost slozita vec,ale u jejich knih muzu vzdy pocitat s tim,ze proste budu valit oci nad tim,kam nas dej zavede. Jednu hvezdu seberu za to,ze misty vznikli v knize nudne pasaze ale knihu to urcite nijak neposkodi. To je jen ve srovnanim s ostatnimi dily autorky. Konec me naprosto dostal,hlavne co se tyce Livy, tak Tohle jsem vazne necekala a vznikne z toho urcite pekna mela. Za me doporucuji:-)

hurikan123
07.01.2019 5 z 5

POZOR!!! OBSAHUJE SPOJLERY!!!!

do p**ele!!! co to sakra mělo bejt!!! tak si to shrňme:
- livy mrtvá (proč!!!!)
- čarodějvé ztrácí moc
- Robert (inkvizitor(!)) je mrtvý
- nikdo neřek, aby si vzala Meč zara nebo někdo z Kohorty - vždyť by bylo hned jasný, že zabila artura a věci kolem toho
- Ta věc s Dianou mě docela (dost) překvapila

doufám že v třetím díle nezabijou cristinu, tiba, kita nebo marka.
co jsem tak četl, je to velmi pravděpodobné...
kdo asi bude královna vzduchu a temnoty??? nikdo mě totiž nenapadá

Lenka_S
31.12.2018 5 z 5

Tak tohle by nešlo!!!! C. Clarke není Gorge R.R. Martin, tak proč si z něj bere příklad? Teď ještě budem čekat bůh ví jak dlouho než bude přeloženy a vydaný pokračování.

Peťulka3
29.12.2018 5 z 5

Naprosto dokonalý! Ale sakra, ten konec?! Doufám,že co nejdřív bude další díl.

Malíček
09.12.2018 5 z 5

Cassandra a její knihy... Jsem totálně zaláskovaná!
Příběh plný napětí, lásky, zrady, tajemství, přátelství a dobrodružství. Miluju to minimálně stejně jako první díl. Je to čtivé a příběh mě vtáhl po prvních pár stranách.

Vzhledem k tomu, jak jsem pročítala komentáře pode mnou, k příběhu jako takovému se asi vyjadřovat nemusím, protože s nimi souhlasím. Tak. Všichni povinně přečíst Temné lsti. Teď hned.

Anne Leyyd
28.10.2018 5 z 5

I HATE Cassandra Clare!!!

Jak to mohla udělat? JAK? J – A – K? Tohle prostě není fér!!!

Fakt jsem na konci brečela. DO HÁJE! PROČ? TOHLE PROSTĚ NENÍ FÉR!!! NENÍ! NENÍ! A NENÍ!

Vážně doufám, že to v nadcházejícím díle řádně vyžehlí, protože tohle už je teda MOC!

OBSAHUJE SPOILERY!!!

Takže si to shrňme – Clary asi umře? Magnus, Tessa a všichni další čarodějové nemocní? Robert mrtvý. Livy!!!!!!! MRTVÁ!!! Meč smrti v pytli! Julian určitě udělá nějakou kravinu a všechno jde do KOPRU KOPROUCÍHO!!! Že já husa s touhle ságou vůbec začínala!!!

KONEC SPOILERŮ

Jako cliffhangery umí Cassandra skvěle, TO SE NEDÁ POPŘÍT! Ale ať už toho nechá!!! Blackthornovi si fakt zaslouží svátek – aspoň chvíli (myšleno pár let) klidu!!!

Omlouvám se, ale momentálně nejsem ve stavu napsat něco víc uceleného a smysluplnějšího… Musím si vzít pár prášků Lexaurinu a tři panáky navrch k tomu…

Gynger
06.10.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Bylo tam hodně akce, mnoho tajemství, které se navzájem prolínalo. Za mě 5 hvězdiček.
SPOILET !!
Jsem zvědavá jak se milostný vztah mezi Emmou a Julianem dopadne. Doufám jen, že ne smrtí jedniho z nich.
Dále jsem zvědavá zda se Clařino zjevení nevyplní a neumře. To bych těžko nesla.
Co se týče Dianino přiznání ... Sakra co to bylo?? Moc mi to do světa lovců stínů moc nepasuje. Ale budiž.
Ten konec .... Prostě jedním slovem ho shrnu. NEEEEEE !!! PROČ!!! pláču ještě teď. Nejraději bych do něčeho kopla :((.
No trochu se bojím pokračování. Snad vše dopadne dobře.

zinon
22.09.2018 5 z 5

Jsem plná dojmů, ale kde začít...na knihu jsem se moc těšila a musím říct, že jsem malinko zklamaná. Vývoj není takový, jak jsem si představovala...přílišná očekávání :) Chtěla jsem dát 4 hvězdičky, ale za konec knížky dávám 5.

Obsahuje SPOILERY

Co se mi na knížce líbilo:
- namlouvání Gwyna....Gwyn celkově se mi zamlouvá
- dechberoucí závěr knížky
- dvojka Kit a Tibo
- postava Annabel a tajemno kolem ní
- Kieran a Mark...tyto dva a jejich charaktery se mi zamlouvají...jen nevím jestli jako pár :) Homosexuálové mi nevadí, ale číst o nich tak podrobně nemusím.

Co se mi nelíbilo:
- Emma a Julián...čtení o nich mě docela nudilo, pořád to stejné, co v první knížce, prakticky žádný vývoj
- Cristina...nějak ji nemůžu přijít na chuť. Něco bude na tom, jak všichni říkají Dokonalý Diego...já si říkám Dokonalá Cristina. Ti dva se k sobě vážně hodili.
- tajemství Diany...autorka nemohla vymyslet nic hloupějšího podle mě...asi její posedlost tímto druhem tématu bych řekla (ale nápad jakým způsobem odhalení proběhlo se mi líbil)
- opravdu vleklý začátek knihy
- pobyt ve světě víl jsem čekala zajímavější
- to že na konci neřekli, že má podržet meč smrti Zara...hned by bylo jasno, to konzulka opravdu nezvládla, naprosto žádná autorita bohužel :(

andrejci
10.09.2018 5 z 5

Kniha se podle mě ze začátku trošku vlekla oproti paní půlnoci. Jinak když se to rozjelo tak to bylo super. Ten konec mě dohnal k slzám. Jinak Kitovi hlášky me dostaly. V jedné části jsem neměla pocit že jsem v 21. století ,ale v jiném. :) Vztah Juliána a Emmy bude ještě zajímavý. Jinak svět lovců stínu je prostě úžasný. Doporučuji přečíst.:):):)

ancula022
11.08.2018 5 z 5

SPOILER
Upřímně moc nechapu, jak se "dětem" podařilo takhle vzdorovat bojovníkům, o kterých tvrdili, že jsou potomci bohů a staří jako čas samotný. To mi trochu nesedí.

Silmarien
06.08.2018 3 z 5

Veľmi sa mi páči tieňolovecký svet, fakt. Ale taaak strašne mi lezú na nervy niektoré romantické časti príbehu, že by som stránky žuvala, keby som to nemala v e-forme. Tieto večné osudovky...

To je tak celé zhrnutie. Príbeh okolo super, story Emmy a Juliana ma žerie a číham za tým ďalší big problém. Koniec ma dorazil, kým prvá záležitosť ma až tak neprekvapila (hoci som bola otrávená tým, ako sa to stalo), druhá ma znechutila, ale dobre, vygradovaná situácia pre trojku, pre efekt a napätie všetko.

Chcela by som vedieť viac o Kitovi.

Darin
29.07.2018 4 z 5

Musím povedať že som sa na druhý diel tešila odkedy som dočítala polnočnú dámu a hoci ma bavil, nástrojom smrtelníkov a pekelnym strojom sa nevyrovná. Emma a Julian ma zatiaľ ako pár nechytili za srdce, narozdiel od Clary a Jacea ktorých som si spolu priala od začiatku. Ale odhliadnuc od milostnej stránky aj príbeh sa mi zdá slabší, trocha mi to príde ako naťahovanie. Napriek mojej kritike však knihu odporúčam každému kto miluje tienosvet, a je zvedavý ako vyzerá po výhre nad Sebastianom a ake následky spojenectvo s nim prinieslo ferom. Taktiež ma tesi že dostávame informácie o tom ako sa darí po záchrane sveta našim hrdinom, nie len z nástrojov smrtelníkov ale aj pekelnych strojov

Adriana21
09.07.2018 5 z 5

Naprosto skvělý díl. Knihy Cassandry Clare postě miluju. A takhle série Temné lsti je opravdu skvělá. Ani jednou jsem se u knihy nenudila, akce, napětí, láska... Hlavní postavy Emu a Juliána mám hrozně ráda no a k tomu téma zakázaná láska, prostě top :) Celkové rodina Blackthornů jse skvělá, jak se mají všichni rádi. Líbilo se mi, že spisovatelka dala větší prostor Tibovi, Livi a spolu s nimi Kitovi. Uvidíme, jak v dalším díle. Prostě super. No a ten konec, tak to jsem opravdu nečekala. Už se nemůžu dočkat a jsem strašně zvědavá na poslední díl.

Ametymka
07.07.2018 5 z 5

Fenomenální. Stejně tak i první díl. Jak obsahově, tak vzhledově.
A pokud pochopíte, co autorka chce těmito knihamy říct, budete nadšení minimálně 2×tolik :)

Snofru
30.06.2018 5 z 5

Jedním slovem..wow! Málokterá kniha mě dokáže totálně přizdít a přilepit ke stránkám, kdy nemůžu přestat číst, i když mi rozum říká: Koukej to zaklapnout a spát, ráno vstáváš do práce! Tolik zápletek a nevyřčených tajemství, člověk hltá každou stránku, jen aby se dozvěděl víc. Obě předchozí série se mi ohromně líbily, v obou jsem měla své oblíbence, ale tato je pro mě zatím nejdrásavější...láska mezi parabátai, to je něco, co tu ještě nebylo. A jak z toho ven, když lásku ze srdce nelze jednoduše vytrhnout.Čekání na poslední díl pro mě bude utrpení. Za mě 5 hvězd, a jednu navíc *.

Veeria
22.06.2018 4 z 5

Cassie je prostě kouzelnice, o tom žádná. Její styl psaní je poutavý a čtivý, nenechá čtenáře vydechnout. Jako plusy vnímám zajímavé postavy, nečekané zvraty, návrat některých postav z minulosti (fanoušci páru Magnus a Alek, jásejte), detailní popis říše víl. Střídání pohledů jednotlivých postav knihu okořeňuje. Oblíbila jsem si hlavně trio Cristina, Mark a Kieran - vyjadřování se víl ve světě lovců stínů je místy velmi legrační. :-) Kvůli závěru však nemohu dát plný počet. Jsem zvědavá, jakým způsobem se děj posune ve třetím dílu.