Pán tieňov

Pán tieňov https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/374407/mid_pan-tienov-31O-374407.jpg 5 448 69

Polnočná dáma je podľa mnohých čitateľov to najlepšie, čo Cassandra Clare doposiaľ napísala. Druhý diel série Tajomná temnota – Pán tieňov však dokázal pokoriť aj tento rekord! Mladá tieňolovkyňa Emma Carstairsová pomstila smrť rodičov, no nedokáže nájsť pokoj v duši. Jej priateľstvo s Julianom Blackthornom totiž prerástlo v obojstrannú náklonnosť. No láska medzi parabataimi je zakázaná, lebo ohrozuje životy tieňolovcov. Mohla by od Juliana utiecť, ale Blackthornovcov ohrozujú nepriateľské sily na všetkých frontoch. Len oni totiž dokážu získať prastarú knihu čarov, po ktorej túžia hlavne féri. Na obzore však povstane nový nepriateľ: Pán tieňov – Nesílijský kráľ vyšle svojich najmocnejších bojovníkov, aby zahubili každého, komu prúdi v žilách blackthornovská krv, a získali knihu čarov. Julian objaví jediný spôsob, ako sa zachrániť. Lenže s takou cenou za prežitie nikto nerátal a splatiť ju bude treba krvou.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Lord of Shadows , 2017

Luigi1
01.05.2020 5 z 5

Lovci stínů se dostávají do problémů z kterých se snaží s vypětím sil dostat

MaléZlo
06.04.2020 4 z 5

Kniha je rozhodně lepší, než první díl. Trošku mi dělalo problém se rozpomenout na postavy, ale po chvíli už jsem hrdiny od sebe rozeznávala.
Díky mnoha postavám se kniha místy hrozně táhne, to se pro mě ovšem změnilo od části s návštěvou dvora, kde se kniha rozjela a už mě nepustila..
Na závěr knihy jsem očekávala komplikace, ovšem ne v takové míře. Už se těším na další díl :)

Kukicka
22.02.2020 4 z 5

Kniha si urcite vysoke hodnoceni zaslouzi. Vse je promyslene, libi se mi vypravecsky styl, prijde Vam, jak kdyz jste v knize s hlavnimi hrdiny. Nektere ctenare muze odradit, ze vsechny dily maji pomerne dost stran a jak je vse propracovane do detailu, rozhovory, popisy, postavy a pribeh vidite z pohledu velkeho mnozstvi postav, tak se kniha muze zdat vlekla, ale za me to za to stoji. Co mi ale prislo az trapne bylo tajemstvi Diany. Je fajn, ze autorka mysli i na mensiny spolecnosti, ale nemusi preci davat do knih vse a jeste v takovem mnozstvi. Pokud knihu cte dospivajici, ktery teprve ziskava hodnoty a utvari si obraz spolecnosti, tak muze ziskat dosti zkreslenou predstavu, co je normalni. Kdyby vsude kolem bylo tolik homosexuality, bisexuality, transexuality, tak lidstvo vymre

booklovertina
20.02.2020 4 z 5

Oproti predchádzajúcej časti sa mi zdalo, že je dej bol tak trochu menej napínavé, hoci sa tam toho dialo veľa, zdalo sa mi, že tam čosi chýba a reálne napínavé to začalo byť až v závere. A ten ma totálne rozsekal :(

orangerose
11.02.2020 5 z 5

Spisovatelka Cassandra Clare se opět překonala ještě lepší ,akčnější než 1 díl, konec mne dostal - nečekala jsem ho - smrt 2 lidí - nebudu prozrazovat jména ,to musí budoucí čtenáři přečíst ( nebudu kazit dojem na sérii co budou číst čtenáři/ky ) . Julián s Emmou - pěkně napínavé a dojemné u nich vztah- doufám že budou spolu posledním závěrečným díle .

P.S: už mám 3 díl v ruce , jde se to - přelouskat / přečíst závěrečný díl teto úžasné nej mojí srdcovky ( taky do patří série nástroje smrti a pekelné stroje, i bonusy : Kdo je kdo ve světě stínů, atd )

Makaja
31.01.2020 4 z 5

Já se druhého dílu nemohla dočkat, ale nějak mě to nebaví.... takže odkládám a vrátím se ke čtení později, někdy se stane, že se mi kniha netrefí do nalady. Uvidím, jestli pak přehodnotím hvězdičky...... nakonec jsem tomu dala šanci a musím říct, že druhá polovina mě bavila. Až tedy na ten konec, musela jsem si to přečíst dvakrát, abych se zorientovala. Takže nakonec 4 hvězdy, jednička se mi četla nějak líp.

EvaSupovic
21.01.2020 5 z 5

No tak to byla teda jízda....někdy bych si snad i přála mít možnost být součástí knihy a tohle je rozhodně ten případ :-)

Lucuschka
12.01.2020 5 z 5

Prostě skvělá kniha a úžasní lovci stinů...

Calla2002
10.01.2020 5 z 5

MOHLO BY OBSAHOVAT SPOILERY!

Šok. Přesně tak bych to popsala. Dočetla jsem to a ještě se tak úplně nevzpamatovala. To, jak se to všechno odehrálo bylo neskutečné a pro mě rozhodně nepředvídatelné. Neustále se k tomu všemu vracím, ať už kvůli smrti, lásce nebo nezodpovězených otázkách. Povím tu jenom jeden SPOILER, takže ten kdo to tu čte, ať to POSUNE NÍŽE, NEBO VÝŠE.
Ohledně jejich pouta, neustále mluví o exilu, smrti, odebrání run a tak. Ale co by se stalo, kdyby se Emma připoutala k někomu jinému? Nezlomilo by se tím pádem pouto mezi Juliánem a Emmou? Zaráží mě, že to tam nikoho nenapadlo, Cristina by se podle mě k Jamiemu jako jejímu parabataiovi nevrátila, všichni kdo jsme to četli stejně tušíme, že z něj bude průser. Takže proč by Emminim parabataiem nemohla stát ona? K Diegovi se nevrátí a byla by přitom blízko k Markovi i Kairanovi i ostatním. Všechno by se tím vyřešilo, no ne? Kdyby se chtěl někdo ozvat a pokecat o tom, byla bych jenom ráda ;))))

HoneyMM
04.01.2020 4 z 5

Jediné... Kde je třetí díl :-) Tohle mě napadlo, hned jak jsem dočetla poslední řádky a konec písmenek. Takže na seznam vánočních dárků přibyla další knížka.

Knihomolka7997
01.01.2020 5 z 5

Skvělé pokračování série. Nemůžu se dočkat dalšího dílu. Po skončení tohoto jsem byla lehce mimo, protože... No musíte si to prostě přečíst a uvidíte.
Zbožňuju knížky od Cassandry Clare.

DreamerX9
22.12.2019 4 z 5

Smutný, krásný, zamilovaný a napínavý. Rozhodně lepší než první díl! Těším se na pokračování :)

JolankaP
13.11.2019 5 z 5

Druhý díl snad ještě lepší než první, zase jsem hltala knihu od začátku do konce.

ProstěAmálka
01.11.2019 3 z 5

Abych byla upřímná, první díl mne bavil více. Nemám ráda, když je v knize více linií. Konec mě, ale opravdu překvapil, ale hlavně naštval a to tím, že ještě není další díl.
Jinak super, i když toto asi není nejlepší kniha, kterou jsem četla.

msjadepaton
26.08.2019 2 z 5

Kdybych mě tolik nezajímali Kit a Ty a možná částečně Kieran a teď už i Diana a ty epizodní role postav z ostatních knih, tak to nedočtu. I tak jsem to málem vzdala, ale říkala jsem si, že budu muset tuhle sérii znát kvůli té budoucí, kde budou Kit a Ty hlavní postavy.
Ten konec to trochu napravil. Alespoň se tam něco dělo a bylo tam pár zajímavých odhalení. Každopádně je ale tahle série zatím bezkonkurenčně nejslabší. Ta politická zápletka je docela dobrá, ale bohužel je pohřbená pod spoustou mnohem méně zajímavých věcí. Julian a Emma už ve své nezajímavosti směle konkurují Clary a Jaceovi a jestli je v příští knize uvidíme pohromadě (což tak zatím trochu vypadá), tak to bude hotová olympiáda v tom, kdo mě dokáže dřív uspat.
To neuvěřitelné množství postav se ani po druhém díle nijak výrazně nezredukovalo. Vlastně vůbec, protože za ty, kterých jsme se zbavili, nastoupily postavy jiné. Jen doufám, že třetí díl nepůjde ve stopách Města nebeského ohně, kde se v prvních třech čtvrtinách nic nedělo. U tak dlouhé knihy už bych to asi znovu nedala.

Lucik100
16.06.2019 5 z 5

Výborné pokračování série, jejíž konec byl opravdu nečekaný.

Čtenářka602
12.04.2019 5 z 5

Komentář obsahuje SPOILERY!!!

Naprosto brilantní a jako vždy tajemný svět se kvapem šine do Vaší ruky a Vy zjistíte, že tato kniha JE:
Geniální svět, je neuvěřitelné, jak autorka dokázala vymyslet svět nefilim. Ještě jsem nezažila, že by kniha od Cassandry Ckare byla "pouze" průměrná. Děj byl skvělý, jen mě neuvěřitelně štvala Dru. Nevím proč, ale tu bych vymazala. To i Zara byla postavou lepší než ona.. Je mi strašně líto Livy tu jsem měla strašně ráda. Dovedu si představit ten smutek a radost, tu ironii života: vrátí se Helen, zemře Livy. Tohle si mohla autorka odpustit. Zajímalo by mě, kdy konečně budou Mark s Tinou spolu a jak to dopadne s Annabel Lee. Asi chápu jak se musela cítit. Jen si to představte: jste na onom světě a někdo vás zavolá zpět; probudíte se a všichni vámi pohrdají.. Uniklo to jenom mně, nebo jste taky nepochopili hak to, že je Simon jedním z nefilim?? Co asi znamenají Claryiny vize a mnoho dalších otázek nabudí k tomu, abyste dychtivě očekávali další díl. Jediné co bych vytkla je tedy chování Dru.

S radostí oznamuji, že pokud chcete předčíst BEST sérii, zkuste na 100% toto..... : ;DD

marianna7090
25.03.2019 5 z 5

Úžasné. Nemám slov. Proste mi dajte tretiu knihu a hotovo.

Šáda_R
02.03.2019 5 z 5

Masakr!!!
Kdy že má být ten třetí díl? :-D

dontbullshitme
20.02.2019 3 z 5

OBSAHUJE PIDI SPOILER.

Tři hvězdy dávám jen proto, že mám ten svět ráda, je hezky vymyšlený. Co na tom nesnáším, je ta přemíra romantiky. Chápu, je to pro mladší skupinu lidí, ale i tak.. pořád jsem protáčela oči. Emmu snáším jen těžko a Marka bych nejradši vymazala úplně. A když se nad tím zamyslíte, píše pořád o tom samém - zakázaná láska, mrtvý sourozenec, blabla.. Budu číst dál, ale jen proto, že už jsem začala a moje hlava by mi nedala pokoj, kdybych to nedokončila.