Temné bratrstvo

Temné bratrstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207410/bmid_temne-bratrstvo-lbm-207410.jpg 4 139 45

Temné bratrstvo série

První díl strhující trilogie od nejslibnějšího nového hlasu britské fantasy. Je doba temna. Zásoby kouzla čerpaného z mrtvých bohů pomalu docházejí. Démoni a netvoři zamořují zemi a poslední hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Žárliví mágové tří velkých měst sedí ve svých kamenných věžích a přemítají nad tou špetkou magie, která zbývá… Není to doba stvořená pro hrdiny. Hrdinské písně jsou už dávno zapomenuty, jejich činy zůstávají nezapsány. I v takových chvílích se však najde pár odvážlivců, kteří si uchovají jiskru naděje, spojí své síly na obranu proti tyranii nesmrtelných pánů a vytvoří nezvyklou skupinu — Temné bratrstvo.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Grim Company , 2013

KAREL6725
28.01.2018 5 z 5

Co napsat začátek knihy mi dal zabrat než jsem se z orientoval kdo je kdo . Ale, jinak mě kniha vtáhla do děje a už nepustila dokud jsem to nedočetl. Popravdě mě se to líbilo moc, proto plný počet hvězd. Snad mám výhodu , že jsem nečetl nic Ambercrombieho. Tak že hurá na druhý díl , snad bude tak dobrý jako tento. Na PRACHMISTRY to nemá ani náhodou , ale díky za tuhle sérii , dobré fantasy je opravdu málo.

Kačkav145
30.11.2017 5 z 5

Super knížka moc se mi líbí těším se až přečtu další díl

tonysojka
01.11.2017 4 z 5

mám to rozečtené,jsem v polovině a ano,je to směs Ambercrombieho(jenž je u mne na prvním místě temné fantasy) a Marka Lawrence ( který je u mne na druhém),možná jsou trochu vykradení,ale mně se to stejně líb,í protože jsem na ten žánr vysazený a je ho u nás jako šafránu,kdyby jste někdo z Vás dal tipy na tituly srovnatelné s těmi třema autory ,dejte vědět,budu moc rád,děkuji.

Weezing
31.08.2017 4 z 5

Začátek knihy je celkem zmatený. Na čtenáře se valí spousta jmen, názvů, pojmů (které podle mého názoru nemusí asi hned znát) a chvíli trvá než se člověk zorientuje. Po prvních asi 50 stránkách jsem už většinu používaných pojmů a postav znal a do knihy jsem se začetl. Je zde i pár zajímavých nápadů: příběh se odehrává ve světě, kde mágové vyvraždili bohy, ukradli jim jejich magickou moc a tak ovládli svět, který si potom patřičně rozparcelovali. Dále magie se musí těžit jako jakákoliv jiná surovina (ropa, zlato).

Fanoušci série První zákon od Joea Abercrombieho si určitě všimnou hned několika velmi podobných postav. Máme tu postaršího barbarského šampiona ze severu Brodara Kayna (Logen), který byl vyhnán ze své domoviny . Dále mladého floutka Davaruse Cola (Jezal), který má přehnané sebevědomí a naivní představy o životě. A třetí podobnost je mrzák Eremul (Glotka), který pracuje pro režim, v jehož službách byl zmrzačen. Máme zde ale i další postavy: ambiciózní čarodějka Ylandris, Barandas - velitel tajné policie tyranského režimu magelorda Salazara a nakonec Sasha, bojovná členka konspiračního hnutí, jehož cílem je Salazarovo svržení.

Postavy, ač relativně zábavné, mi nepřišly moc komplexní. Jejich role a interakce jsou předvídatelné. Plusem je ale vyrovnané tempo vyprávění a dobrý závěr.

Charlie119
08.07.2017 1 z 5

Ha! Další slabota. Stačilo sto třicet stran a nemohl jsem dál. Nuda, nuda, nuda. Postavy nesympatické, jen se tam vraždí a ten blbeček, který má být jakýsi vyvolený? Nevím, jestli je dobře, když čtenář postavě, k níž by měl mít vztah, přeje smrt, aby měl od její debility pokoj? Řekl bych, že ne.
Je tam sice starší barbar a ten potenciál měl, ne však takový, aby spasil celou knihu.

Anio742
06.07.2017 1 z 5

Zacist se do tehle knihy da doat zabrat.. mne se to vlastne ani nepovedlo.. Dej se predem jasný, nic noveho nepřináší. Postavy nejsou zajimave, o Colovi nemusim mluvit, Kayne je opravdovy primitiv (toho bych sama uskrtila mnohokrat) .. jedine dobre postave se osud vysmeje do tvare :(((. Od knihy jsem cekala vic ve vsech smerech.

Beban
26.06.2017 3 z 5

Žádná velká šou. Příběh je veskrze průměrný. Až na výjimky jsou mi postavy a jejich osudy naprosto ukradené. Příběh neměl sílu vtáhnout mě do svého fikčního světa, a tak jsem celou dobu jen tak přešlapoval na jeho okraji a doufal, že se konečně ukáže hrdina, který mě zaujme. Což se v druhé třetině příběhu možná trošku, trošičku stalo, ale přesto nemůžu hodnotit ani průměrně.

skrob
22.05.2017 5 z 5

Prvními 100 stranami je potřeba se nějak prokousat. Ale pak je kniha čím dál lepší.

Bubu24
17.05.2017 3 z 5

Kniha se rozjela bohužel od druhé půlky, což ji bohužel dost ubírá na hodnocení.

Kajaitch
26.02.2017 4 z 5

Začátek knihy celkem náročný na jména a názvy, nicméně až se dostanente k opravdovému ději, je to jízda. Závěr je strhující a hned jsem si musel koupit druhý díl.

nicole1892
26.01.2017 5 z 5

Naprosto dokonalá fantasy. Nemůžu se dočkat až přečtu pokračování. :D

Likandros
10.10.2016 4 z 5

První polovina knihy je zmatená, nemastná a neslaná... celkově se špatně čte. Po měsíci jsem se k ni vrátil a druhou polovinu dočetl se zatajeným dechem. Jsem zvědav na druhý díl. Moji oblíbenou postavou je Brodar Kayne, který by měl dostat v druhém dílu více prostoru. Tak snad!

DariDerek
14.09.2016 3 z 5

Pro mě docela zklamání. Místy jsem měla pocit, že popisy boje a ubývajících částí lidského těla jsou víc než příběh. Ze začátku jsem měla problém se začíst a trvalo to celou dobu. Je to pro mě prostě průměr... :/

trudoš
24.01.2016 4 z 5

Temné bratrstvo je drsnou a morbidně zábavnou četbou v duchu antiromatické fantasy. Podobně jako Joe Abercrombie šlape Luke Scull záměrně po nepsaných pravidlech a často tím nejkrvavějším způsobem. Naneštěstí Abercrombieho tvorbu připomíná až v příliš mnoha detailech, díky čemuž má ode mě mínus. Ovšem kouzlo nepředvídatelnosti udržuje povedeně, což ještě podtrhuje škodolibým výsměchem zaběhnutým klišé. Přitom osudy jeho hrdinů nejsou jen eskapádou negativních scén a ubírají se přirozeně v závislosti na vývoji zápletky. Nápadité prostředí, do kterého román zasadil, pak autorovi jen nahrává pro cynický humor, takže si často nebere servítky, co komu a kdy udělá. Pro své zvrácenosti má sympatických postav víc než dost.
Příběh si přes všechna ta „anti“ stále ponechává punc staré dobré epiky, kdy ještě je možnost, že dobro zvítězí nad zlem a má smysl za něj bojovat. Jen to holt nebude těmi úplně nejčistšími prostředky. A taky to nebude úplně nejčistší dobro.

Attia
12.12.2015 4 z 5

Rozjezd byl pro mě bezmála utrpením, myslela jsem, že snad prostě nenajdu. Pak jsem ale srovnala krok s bezpočtem dějových linií a hrdinů a naplno se ponořila do příběhu, který sice oplýval mnohdy až přehnanou "dark" atmosférou, ale to jsem brala jako příjemné zpestření po všech těch sladkých young adults. Na konci jsem si s lehkým údivem uvědomila, že vlastně žádný konec nechci!

Dragita
18.11.2015 5 z 5

Hvězda navíc za závěr. Ten mě dostal - já chci další díl. To není fér, to takhle zaříznout.
Všechny jsem si tu oblíbila, všem jsem fandila, proto mě velmi dojalo, že ne všichni došli až na konec... :/
Nedělalo mi problém se orientovat v příběhu, nechala jsem jej proudit a pomalu jej louskala stránku po stránce. A bavilo mě to - hlavně díky skvělým postavám a skvěle čtivému stylu. Coleovi jsem se stále smála a Barandase jsem musela obdivovat, ačkoliv za své přesvědčení schovával mnohdy nepěkné věci.

Možná někomu vadí, že autor trochu přehání "dark atmosféru", ale to ostatní to bohatě vyvažuje. Nevím, co čekat v druhém díle - ale poslední kapitoly ukázaly, že to bude pořádně drsné. Osud lidstva je nahnutý.

Alex.Barunka
15.11.2015 4 z 5

Upřímně si nemyslím, že je kniha tak špatná, jak je tu hodnocena. Ano, má své mouchy, sem tam nějakou tu neoriginalitu, násilné řazení nadávek do děje a Cola, ale kniha se četla skvěle, sice jsem se ze začátku do knihy nemohla začíst, úvod působil poněkud zmateně, ale pak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Autor umí překvapit a já jsem zvědavá na pokračování.

bronn
27.10.2015 4 z 5

Nějakou dobu mi trvalo než jsem se začetl a začal se orientovat v postavách, ale když se tak stalo, už jsem se nedokázal odtrhnou. Je opravdu znát, že je to autorův debut, ale i tak vytvořil, zajímavý příběh v dobře vymyšleném světě a s barvitými charaktery. U mě nejvíce bodovali Brodar Kayne a Jerek, válečníci jak má být a potom Barandas. Jsem zvědav na pokračování.

Lorrainee
25.10.2015 4 z 5

Cekala jsem to horsi takze jsem mile prekvapena. Jedine co mi nevyhovovalo byla casova linie, to je asi tak jedina chyba. Na dalsi dil se tesim.

Lenka.Vílka
24.08.2015 3 z 5

Já vážně nevim, zkoušela jsem číst na několikrát a přestože je kniha napsána dobře (čti během jedné strany jsem neměla chuť knihu čtyřikrát odložit) mi v ní něco chybělo. Asi není pro mě, ale celkově nebyla špatná, takže nechci prudit mezi nadšenými ohlasy. Možná si prectu i druhý díl a budu překvapená. Momentálně jsem ale docetla díl první a odvarena rozhodně (bohužel) nejsem...

magie démoni dark fantasy

Luke Scull