Temné bratrstvo

Temné bratrstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207410/bmid_temne-bratrstvo-lbm-207410.jpg 4 139 45

Temné bratrstvo série

První díl strhující trilogie od nejslibnějšího nového hlasu britské fantasy. Je doba temna. Zásoby kouzla čerpaného z mrtvých bohů pomalu docházejí. Démoni a netvoři zamořují zemi a poslední hranice mezi říšemi se začínají hroutit. Žárliví mágové tří velkých měst sedí ve svých kamenných věžích a přemítají nad tou špetkou magie, která zbývá… Není to doba stvořená pro hrdiny. Hrdinské písně jsou už dávno zapomenuty, jejich činy zůstávají nezapsány. I v takových chvílích se však najde pár odvážlivců, kteří si uchovají jiskru naděje, spojí své síly na obranu proti tyranii nesmrtelných pánů a vytvoří nezvyklou skupinu — Temné bratrstvo.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Host

The Grim Company , 2013

ElisR1
25.07.2015 3 z 5

Průměrný a hlavně hodně chaotický příběh. Od knihy jsem čekala víc.

cori
01.07.2015 4 z 5

Autor vypráví příběh několika hrdinů, jejichž cesty se zkříží ve městě Dormii, kde usilují o svržení Tyrana. Jedná se o mladíka Davara Colea, který je povoláním hrdina, jeho kamarádku osiřelou Sašu, dva Horaly z Klyhor Brodara Kayna a Jereka, kteří prchají před svými Bratry, zmrzačeného Polomága Eremula a jeho sluhu Izáka. Druhou "temnou" stranu zastupuje čarodějnice Yllandris, milenka klyhorského krále, a Nejvyšší Augmentor Barandas, sloužící Tyranovi a bezmezně milující svou ženu Lenu.Po trochu rozvláčném úvodu, v němž se postupně představují všechny figury, začne děj pěkně odsýpat. Líbilo se mi, jak autor tu a tam prozradí něco z minulosti hrdinů, kdy všechno není takové, jak to vypadá. Trochu mně vadilo pár neologismů- jako použití pojmů křížová výprava či derviš ve světě, kde neexistuje žádné náboženství (ani křesťanství, ani islám). Mé největší sympatie si získal Kayne. Už se těším na druhý díl.

Slooki
01.02.2015 4 z 5

No . . . . No . . . . ale jo šlo to. Občas jsem se ztrácel ve jménech, autor rád pokud může dát postavě dvě jména. Určitě pokoutně přemýšlel, že by sem tam vymyslel ještě třetí, ale asi už mu to nepřišlo dost cool bejby. Díky bohu za to. Konec knihy dost překvapil, naštěstí jak jsem postupoval textem jsem si oblíbil postavy, které ze světa nesešli věkem ani jiným nezáviděnihodným způsobem a tak mohu doufat v jejich společnost i v druhém pokračování.

Janičta
25.01.2015 3 z 5

Myslím, že se hlavně musí přihlédnout k tomu, že je to autorova prvotina a jako taková bude mít své chyby.
Jinak z části souhlasím s komentářem níže. Prvních cca 70 stran jsem v tom docela plavala a říkala jsem si kam tahle nic mi neříkající kaše povede. Pak se to zlomilo a děj začal nabírat na obrátkách. Konec hezky vygradoval.
Autor by ovšem ještě mohl trochu vybrousit své postavy a jejich počínání, tam má ještě co zlepšovat.
Nicméně je to slušná kniha co stojí za přečtení a já jsem zvědavá jestli se autor v dalším díle zlepší

janey88
26.12.2014 2 z 5

Knihu jsem odložila po necelým 100 stránkách. Vůbec jsem se nemohla začíst a postavy i příběh se mi zdál nezajímavý.

magie démoni dark fantasy

Luke Scull