Statečné a zlomené srdce

Statečné a zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445592/bmid_statecne-a-zlomene-srdce-OMP-445592.jpg 4 232 51

Kletba byla zlomena, ale princ Rhen čelí ještě temnějším problémům. Povídá se, že není opravdovým dědicem. Ačkoli má Rhen po boku Harper, jeho strážce Grey není nikde k nalezení a zůstalo po něm více otázek než odpovědí. Od doby, co Grey porazil Lilith, je na útěku. Netouží zpochybňovat Rhenův nárok na trůn – dokud Karis Luran nezačne hrozit, že se Uhlíkova zmocní silou. Její vlastní dcera Lia Mara s matčiným plánem nesouhlasí, ale dokáže přesvědčit Greye, aby se Rhenovi pro dobro království postavil?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Heart So Fierce And Broken , 2019

moonula
01.11.2020 5 z 5

I druhý díl byl zajímavý.Spousta věcí se vysvětlila a spousta otevřela.Takže si počkám na třetí díl.

Anniee
31.10.2020 4 z 5

Tak ale vážně? Nemůžu už prosím dostat závěrečný díl??

No, ve zkratce. Po prvních padesáti stranách jsem si řekla, že mě to nebaví a číst to nebudu. Bylo to slabší než knihy, které jsem četla mezi tímto a prvním dílem, a byla jsem jaksi vykolejená jednoduchým stylem psaní. Pak mi nedošel balík a já neměla co číst, takže jsem se vrhla na Statečné a zlomené srdce.

A díky bohu. Rychle se to prolomilo a kniha mě vtáhla. Není to samozřejmě něco, co vám změní život, ale čtení jsem si tak moc užila! Snad ještě o něco více než u prvního dílu.

Co se mi líbilo nejvíc, je pomalý vývoj vztahu. Žádné “miluju tě”, ale “mohla bych tě milovat”. To mi přijde nádherné a reálné a upřímné. Kniha má celkově spád a udrží si vás. A teď už prosím ten třetí díl, a rychle!

hasič
28.10.2020 4 z 5

Úžasné, na druhý díl jsem se těšila a nezklamal. Dokonce se mi líbil více než první, všechny postavy z party jsem si oblíbila. Jen mě moc mrzelo, že autorka z Rhena udělala až takového netvora. Myslím, že tím z Greye udělala až moc velkého hrdinu a oblíbence a Rhena až moc shodila. Jinak na 3. díl se moc těším.

tadobra
14.10.2020 3 z 5

knihu jsem cetla s asi rocnim rozestupem mezi prvnim dilem. proto nemuzu uplne posoudit nahlou zmenu chovani Harper a Rhena. mne osobne to ale nevadilo.
co, nebo spis KDO, mi vadil, byla Lia Mara. nevim jak je mozny, ze u ,na co slova nestaci, a i u tehle knihy zvladla autorka vytvorit divci hlavni postavu ktera me vylozene sr*la.
casti z jejiho pohledu mi vadily, mnohem radsi jsem mela ty Greyovy.
nektere pasaze mi take prisly trosku nesmyslne, nebo jsem s nimi znacne nesouhlasila, ale to neni duvod tri hvezdicek.
prvni dil teto trilogie jsem hodnotila 4/5 a proto tento dil musim hodnotit 3/5, nebot je slabsi. ani konec, ktery jiste nalaka, me neprekvapil tolik, jako tomu bylo v prvim dile.
abych to tedy shrnula: kniha je to dobra, jen proste necekejte uz takovou pecku, jako byl prvni dil. treti a zaverecny dil si prectu, nebot me zajima, co si pro nas autorka pripravila.

dontbullshitme
13.10.2020 3 z 5

hezká oddychovka, jen Lia Mara by nemusela pořád dokola opakovat, že není důležitá a blaa :)

makik111
26.09.2020 5 z 5

Skvělé pokračování série. Kniha plná napětí, nečekaných zvratů i romantiky. Nejprve jsem si nemohla zvyknout, že je kniha vyprávěna z pohledu jiných postav než v prvním díle, ale pak jsem si je oblíbila. Vřele doporučuji a těším se na pokračování.

martina1199
12.09.2020 3 z 5

Nebylo to špatné a Grey se opravdu pěkně vybarvil. Byl mi sympatičtější než Rhen už v první díle a mé sympatie mu patřily i nyní. Ovšem Rhen byl tentokrát jedno velké zklamání. Jeho krutost bych i pochopila, i když s ní nesouhlasím, ovšem jeho zbabělost ne. A jeho rozhodnutí v závěru knihy? To se úplně pomátl?

lena.o.knihach
12.09.2020 4 z 5

V prvním díle jsem si hlavní trojici oblíbila. A pokud se ptáte, zda u mě vedl Rhen nebo Grey, tak to vždycky byl Grey. A řekla bych, že hlavně díky tomu jsem si Statečné a zlomené srdce užila.

Nové postavy se mi líbily, ale stejně mě mrzí, že Rhen s Harper nedostali tolik prostoru, protože by si to zasloužili. Dokázala bych si v knize představit více vypravěčů a neodtrhla bych dvě hlavní postavy z prvního dílu. Docela mi tady ta dvojice chyběla a přitom rozhodně měla co nabídnout.

Všechno se točí hlavně kolem Greye (i když to mně osobně nevadilo), nebylo to zrovna pokračování, které jsem po Temném a osamělém prokletí čekala. Samozřejmě čtivost nemůžu nezmínit. S tím jsem ale věděla, že problém nebude. Po dočtení se zdá být Statečné a zlomené srdce klasickým vycpávkovým dílem. Po epilogu jsem na třetí knihu hodně zvědavá, takže svůj účel kniha splnila. Nicméně... stále to pro mě bylo lepší než průměr.

LilianaFalcon
16.08.2020 5 z 5

A tak to já jsem zase nadšená!
Je mi jasné, že se to spoustě lidem nebude líbit, protože Rhen a Harper jsou v tomhle díle vedlejšími postavami a ještě ke všemu Rhen není zrovna za sympaťáka, ale...
Grey byl úžasný už v prvním díle, takže mi to vůbec nevadí.
Navíc je vidět, že i Grey chybuje, že měl Rhenovi víc důvěřovat a...
Strašně se mi líbí, jak autorka nechává své postavy chybovat.
No a ten epilog?! Ten mi ještě dlouho nedá spát.
Jsem vážně zvědavá, jak to autorka všechno zakončí.

PS: Sice jsem si taky občas posteskla, že by Rhenův úhel pohledu nebyl od věci, ale takhle je to mnohem napínavější!

Medasek
16.08.2020 4 z 5

(SPOILER) !!!MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!!!
Asi bych začala tím, že mě strašně naštvalo, že v podstatě žádná kapitola nebyla z pohledu Rhena nebo Harper. Grey jsem měla ráda už v prvním díle a Liu Maru jsem si také později velmi oblíbila.
Teď, ale přejdu ke kritice, která může obsahovat SPOILER. Když Rhen zajal Grey a Tycha hned mě napadlo, že to nějak využije proti Greyovi. Což jsem si, ale nemyslela, že je oba nechá zbičovat. Prostě mi to nesedělo k Rhenově povaze, kterou autorka nastínila v prvním díle.
Dále co mi vadilo byla Harper. V prvním díle si na Rhenovi vymohla snad skoro všechno, ale teď se podřídí všemu, co jí řekne a ani nijak zvlášť nebojuje.
Myslím si, že autorka udělala velkou chybu, že do knihy nedala alespoň dvě tři kapitoly vysvětlující tak zásadní změnu v chování Rhena a Harper.
A poslední věc, která mě vyloženě naštvala, byl epilog. Lilith se jako vrátí a obtěžuje Rhena několik týdnů a nikdo o tom nemá ani tušení. Jakože cože? Ta jejich dohoda mi přišla úplně na hlavu. Rhen mě dost zklamal.
Ale abych nebyla jen negativní kniha se čte velice dobře a rychle. Děj je úžasný a přijde mi i o trochu lepší než v jedničce. Asi bych dala i plný počet bodů, kdybych neočekávala v knize pokračování vývoje vztahu mezi Rhenem a Harper. Takhle vzhledem ke konci jedničky mi to přišlo dosti odfláknuté a pro mě osobně nevysvětlitelné.

zuzak82
15.08.2020 4 z 5

V druhém díle se hlavní postavou stává Grey, který zprvu odmítá prozradit princi Rhenovi své tajemství a vnitřně svádí boj mezi oddanosti princi nebo přijmutí svého nároku na trůn. Nakonec je to však Rhen, kdo Greye přinutí opustit Uhlíkov a hledat útočiště u nepřítele - kruté královny Karis Luran. Spojencem na jeho útěku z Uhlíkova se stává Lia Mara, dcera královny, která doufá, že ještě není pozdě zabránit nové válce mezi zeměmi.
Grey se bude muset rozhodnout, jakou roli chce hrát ve svém životě a komu patří jeho srdce a věrnost, protože vznesením nároku na trůn může přinést Uhlíkovu občanskou válku.

Druhý díl hodnotím 70%.
Grey se mi líbil už v prvním díle a v druhém díle je ještě lepší. Nejvíce mě kniha bavila od chvíle, kdy Grey utekl z Uhlíková se skupinou lidí, kteří se brzy stanou jeho společníky a přáteli. Láska mezi Greyem a Lia Mare vzniká postupně, stejně jako tomu bylo v minulém díle mezi Rhenem a Harper. Tohle umí spisovatelka skvěle.
Naopak mě zklamal rychlý přerod Rhena. V prvním díle byly náznaky, že v minulosti dokázal být krutý a tvrdý, ale tak velký obrat v jeho chování jsem nečekala. Někdy takové obraty působí násilně, když jim není dopřán čas a tady mi to tak připadalo, zvlášť když jsem den předem četla znovu první díl. Možná stačilo přidat pár stránek z jeho úhlu pohledu a fungovalo by to vše daleko lépe.