Statečné a zlomené srdce

Statečné a zlomené srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445592/bmid_statecne-a-zlomene-srdce-OMP-445592.jpg 4 232 51

Kletba byla zlomena, ale princ Rhen čelí ještě temnějším problémům. Povídá se, že není opravdovým dědicem. Ačkoli má Rhen po boku Harper, jeho strážce Grey není nikde k nalezení a zůstalo po něm více otázek než odpovědí. Od doby, co Grey porazil Lilith, je na útěku. Netouží zpochybňovat Rhenův nárok na trůn – dokud Karis Luran nezačne hrozit, že se Uhlíkova zmocní silou. Její vlastní dcera Lia Mara s matčiným plánem nesouhlasí, ale dokáže přesvědčit Greye, aby se Rhenovi pro dobro království postavil?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Heart So Fierce And Broken , 2019

Rebarborka
30.05.2021 1 z 5

Podprůměrný YA fantasy příběh, který spíš než emoce vzbuzuje frustrace z chování postav...
- malicherný, sobecký, krutý a natvrdlý, nepoučitelný idiot Rhen
- Grey, který se navzdory všem radám i zdravému rozumu rozhodne, že něco neudělá, aby to o pár kapitol udělal nebo fňukal, že to udělat měl
- lítostivá chudinka Lia Mara, nikdo ji nemá rád, nikdo ji nechce
- epilog jako největší zklamání
- nenápaditý styl psaní, recyklace myšlenek
+ krátké kapitoly

Horselen
25.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Dost mě překvapilo, že z Rhena se stal takový zaporák. Přitom jsem si ho v prvním díle oblíbila.
Ale Grey... To je něco jiného. Fandila jsem jejich vztahu s Liou Marou. Bylo mi jí obzvlášt líto, když se musela dívat na to, jak se ho snaží získat Nolla Verin. Přestože ta se mi od začátku zdála protivná, ukázalo se, že soucit ji není cizí.
Královský škraboš Ísak fungoval jako skvělé osvěžení příběhu.

Ačkoli se autorka docela snažila vykreslit Karis Luran i jako vládkyni, které záleží na svém lidu, potom jak chtěla Greye využít k popravě Lii Mary, si nic jiného než smrt nezasloužila.

Akorát mi celkem chyběl pohled Rhena na celou věc. Ten konec byl super, jsem zvědavá, kam až Lilith donutí Rhena zajít.

Damonka18
20.04.2021 3 z 5

Upřímně... jsem si druhý díl prečetla ze zvědavosti jak se bude děj vyvíjet. Nečekala jsem, že to bude z pohledu Greye a Lia Mary. Byl to fajn příběh. Asi bych se bez pokračování obešla. Začtete se a je to fajn. Ale hrozně mě štval Rhen. Vždyť je Grey princ a jeho bratr. Nikdy by mu neublížil. Čekám pokračování, na které jsem dost zvědavá.

Misshell1
17.04.2021 5 z 5

No toto...asi jsme trochu pozadu, když už spisovatelka vydala 11 románu a u nás jsou 4...tohle nutně musí mít pokračování, bavilo mě to od první stránky a hlavně překvapí, kam se děj nadále vyvíjí. Doteď si pamatuji, jak Grey se ptal vojáků, jestli mají karty a oni, že tam se hrají kostky :D

jmeno
23.03.2021 4 z 5

Kniha byla čtivá, podle mého názoru o něco lepší než první díl. Harper se tu totiž téměř neobjevovala a to mi povzneslo celý zážitek z knihy. Celá její postava mi vadila. Nic převratného se sice nestalo, ale ze čtení nemám špatný pocit.

ImGinny
27.02.2021 3 z 5

(SPOILER) První díl knihy nesoucí jméno Temné a osamělé prokletí jsem považovala za skvělý retelling Krásky a zvířete. Takže jsem netrpělivě čekala, až vyjde druhý díl, a když jsem se konečně dočkala, čekalo mě tak trochu zklamání.

Neskutečně mi to připomínalo Dvory od S. J. Maas, kdy se Feyre v prvním díle zasnoubí s Tamlinem a v dalších dílech se z Tamlina stane naprostej záporák - no prostě "zvrat". A to samé se stalo i tady, Rhen je v první knížce hrdina vychvalovanej do nebes a v druhé nechá zbičovat šestnáctiletýho kluka. Protože proč ne, že jo.

Ale já jsem neskutečně zvědavý člověk a ani tohle mě nezastavilo ve čtení - a jsem ráda.

Když se Grey dostane do Syhlské nížiny, začíná být příběh přeci jen o něco zajímavější.
Ale zaboha, Karis Luran je vážně mrcha, které přejete jen to nejhorší. A o to víc se vám může zalíbit konec.

Konec knihy jsem si jako jediný opravdu užila, vražda královny byla skvělé východisko ze zapeklité situace v Syhlské nížině.

Což teda platí až do epilogu, který je psán z Rhenova pohledu. Tady se dočkáme klišoidního zvratu, podobného tomu, který byl například v posledním díle Star Wars - největší záporák, kterej má bejt mrtvej, se najednou probere a ovládne celé, v tomto případě království.

Na romantickou linku si ovšem nemůžu stěžovat - romantiku typu "mohla bych tě milovat" bych pozvedla.

Nic nečekaného, knihu bych hodnotila jako lepší průměr.

Cernakocka09
26.02.2021 4 z 5

No mně osobně se to líbilo jenom Rhen byl trochu jiný. Ale ze strachu dělají lidé různé věci. A jsem ráda že Grey se otevřel. Rhen mě sice na konci zklamal ale co.
A teď kvůli Greyovi používám "sakra pes". :-D

Sixtinka144
18.02.2021 4 z 5

Tenhle díl je pro mě lehkým zklamáním. Z předešlé knihy jsem byla naprosto nadšená, super svět, postavy, všechno rychle odsýpalo. Ale tady? Knihu máme z pohledu jiných postav, což je fajn změna.. Bohužel mě kniha do poloviny vůbec nebavila, do čtení jsem se nutila, a za den jsem přečetla tak dvacet stránek. Za půlkou se to zase změní a děj hezky utíká. Konec knihy je dost nečekaný a překvapující. Jen škoda, že to tak nebylo od začátku, proto strhávám jednu hvězdu. Doufám, že se u nás dovydá i třetí díl, protože konec druhé knihy je otevřený a jsem zvědavá, jak se autorce kniha povede zakončit.

kolacky
11.02.2021 4 z 5

Doufám, že vyjde brzy i třetí díl - v originále A Vow So Bold And Deadly, neboli něco jako Odvážná a smrtící přísaha.

Deia
04.02.2021 3 z 5

(SPOILER) No tak táto časť ma bavila o dosť menej ako tá prvá. Zatiaľ čo v prvej časti sa striedajú kapitoly Rhena s kapitolami Harper, táto časť má kapitoly z pohľadu Greya a z pohľadu Lia Mary, ktorá je dcérou nepriateľskej kráľovnej, ale nezdieľa jej násilné myšlienky. Títo dvaja sa po istých udalostiach spolu vydávajú na cestu do Liinho kráľovstva.
Celá táto kniha mi prišla taká nemastná-neslaná a to z prvej časti som bola naozaj nadšená a na túto som sa tešila. Čítala sa síce dobre, kapitoly boli krátke, vcelku zaujímavé, ale nejak ma to celé proste nechytilo. Lia Mara mi prišla taká príliš jednoduchá a dej taký o ničom. Vedľajšie postavy boli síce zaujímavé, ale ani tie to úplne nezachránili. Viac by ma zaujímalo, čo sa deje v Uhlíkove (fakt strašný názov pre kráľovstvo), keď už je teda odkliate a ako sa s celou situáciou vysporiadava Rhen spolu s Harper. Namiesto toho sme tu mali putovanie do susedného kráľovstva. Na tretiu časť som zvedavá a určite si ju prečítam, ale táto časť ma teda celkom sklamala.

MayaBu
04.02.2021 4 z 5

No, bylo to něco úplně jiného než jsem čekala...vysloveně špatným pokračováním bych to nenazvala, ale vedle prvního dílu to nebylo úplně ono.

Jakmile jsem zjistila, že dojde ke kompletní změně POV ze kterých je příběh vyprávěn, upřímně mě to zamrzelo, protože ano, já měla v prvním díle radši Rhena než Greye. Toho jsem si sice tady rychle oblíbila, hlavně když mi Lia Mara přišla víc než polovinu knihy jako absolutně nijaká a nesympatická, ale stejně bych bývala ráda i kapitoly z Rhenova a Harperina pohledu.

Tempo vyprávění bylo stále slušné, ke konci pořádně gradovalo a ten úplný závěr?!? Argghhhh! Už zas pěkný cliffhanger. Na třetí díl jsem tuze zvědavá. A hrozně moc se bojím, že budu zklamaná...3,5*

evik91
27.01.2021 4 z 5

Nejdříve jsem měla problém se do knížky začíst, možná je to i tím, že uběhlo tolik vody, od čtení prvního dílu, ale pak se to změnilo a já hltala každý řádek a ke konci jsem se nemohla ani odtrhnout. No a teď netrpělivě budu zase čekat, až vyjde pokračování.

Malíček
24.01.2021 5 z 5

Kniha se mi celkově hodně líbila, pustila jsem se do ní hned po prvním dílu, protože ten byl neskutečně čtivý a poutavý. Zklamaná určitě nejsem, protože autorka prostě píše skvěle a dokáže čtenáře vtáhnout do děje během prvních stránek, ale kdybych si měla vybrat, který díl se mi líbil víc, tak to bude Temné a osamělé prokletí.
Nemám pocit, že tenhle příběh byl ztrátou čas, pobavila jsem se u ní a zamilovala si Greye ještě o něco víc než v jedničce.
Těším se na pokračování a jsem fakt napjatá, jak se příběh bude vyvíjet dál.
Pokud jste četli jedničku, tak doporučuju pustit se i do dvojky. Je to fajn oddechovka plná kouzel a magie.

anndrra
14.01.2021 2 z 5

(SPOILER) Upřímně, úplně nevím, proč se autorka rozhodla vzít první knihu a celou ji rozcupovat na kousky.
Ale udělala to a bohužel to má tak vliv i na moje hodnocení.
Příběh sám o sobě není špatný i přesto, že Rhena a Haper tam člověk skoro nepotká a jen o nich tu a tam slyší z úst Greye nebo Lii Mari - což je nová postava se sebevědomím na bodu mrazu, která si nechá skoro všechno líbit (nemám ji ráda, je mi to líto, ale na kafe bych s ní prostě nešla).
Nicméně i přesto, že tady Rhen skoro není, jeho povaha se najednou změnila o sto osmdesát stupňů a kdyby ho člověk neznal z prvního dílu, snad by ho fakt nesnášel, protože je to MEGA záporák s chováním desetiletého dítěte.
Kniha by se mi i přes některé opravdu nudné pasáže, líbila asi mnohem, mnohem víc, kdyby na nic nenavazovala, ale jako druhý díl stojí za pendrek. Konec je otevřený, takže zřejmě není poslední a nezbývá než doufat, že si autorka svůj přešlap uvědomí a celou situaci napraví nebo aspoň vysvětlí, protože jinak bylo čtení dvojky ztrátou času.

Kayla
11.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha. Zpočátku jsem myslela, ze druhý díl bude horší jak to u sérií bývá, ale spletla jsem se. Začátek byl teda trošku zdlouhavý, ale pak se to rozjelo. Zamilovala jsem si Greye a Liu Maru. Vůbec mi nevadilo, že tam téměř není Rhen a ani Harper.

Fortuna7
09.01.2021 4 z 5

Za mě rozhodně lepší než první díl, ale pořád to nebylo úplně dokonalé a některé části knihy mě nebavily...

betule3
04.01.2021 3 z 5

Druhý díl se odvíjel úplně jiným směrem, než jsem čekala. Dost mi vadilo, že Rhen a Harper nedostali absolutně žádný prostor, protože na jejich vývoj a příběh jsem se těšila nejvíc. Jejich náhlá změna chování nebyla vůbec odůvodněná a hlavně se mi zdálo, že z Rhena se najednou stal úplný "záporák" a jeho činy naprosto neodpovídaly představě, kterou jsem o něm měla.
I když mi Rhen a Harper chyběli, musím uznat, že Grey a Lia Mara byli dobří hlavní hrdinové, zejména teda Grey. Jejich příběh byl zajímavý a rychle utíkal, moc se mi líbila také romantická linka, která byla skvěle napsaná a lehce uvěřitelná.
Na začátku se to možná zbytečně moc táhlo, ale brzy se to rozjelo. Jsem zvědavá, co přinese závěrečný díl, na který si ale bohužel budeme muset asi ještě nějakou tu chvíli počkat.

andrejci
04.01.2021 5 z 5

Tenhle díl byl ze začátku hrozně pomalý a hrozně se to táhlo. Ale od 100 stránky se to všechno krásně rozjelo. Knížka mohla být klidně tenčí. Zbytečné myšlenkové pochody. Někdy opravdu zbytečné. Další věc co mi vadila byla ta, že se tam skoro vůbec neobjevila Harper. Žádná kapitola z jejího pohledu. Přitom v prvním díle byla skvělá. To samé Rhen. Prvním díle jsem si ho moc oblíbila, ale tady jsem měla chuť ho zabít.
Co se týče Gree tak toho jsem si oblíbila ještě víc. Líbí se mi, že to nebyl klasický hrdina. Líbilo se mi, že se nevrhl do boje. Stejně jako Lira Mara. Tu jsem si opravdu oblíbila. I ostatní ze skupiny se mi líbili. Vyvíjí se to jinak než jsem čekala.
Další věc co se mi moc líbila byla obálka. Ta je krásná. A nakonec musím smeknout před autorkou, protože příběh je podle mého nárazu hodně originální. A ten konec?! Ten jsem opravdu nečekala. Jsem hodně zvědavá na poslední díl, protože vůbec nemám ponětí jak by to mohlo skončit.

barbb8k
10.12.2020 2 z 5

Tento díl mě hrozně zklamal. Začala jsem ho číst hned potom, co jsem dočetla jedničku, protože jsem se do ní zamilovala a chtěla vědět, jak to bude celé pokračovat, ale v podstatě jsem se nic moc nedozvěděla (vysvětlení za chvilku).
Už od začátku mě to nebavilo, protože to bylo celé (kromě dvou kapitol) napsané z pohledu Greye a Lia Mary. V tomto díle jsem se chtěla hlavně dozvědět, co se stane s Rhenem, Harper a Uhlíkovem, ale neeee. Autorka nás nechá napospas těmto dvoum postavám...

Greye jsem v jedničce milovala. Byl moje asi nejoblíbenější postava, ale v druhém díle jsem ho začala nesnášet. (spoiler) Během prvních padesáti stran pořád všem vykládá, že nechce brát Rhenovi jeho postavení, že se nechce stát králem, ale po pár stranách se rozhodne, že to takto teda nenechá a už si nechá říkat Výsosti. (konec spoileru)
Lia Mara je podle mě nemastná neslaná hrdinka... Nevím co k ní jiného napsat, protože mi to nejde.

Romantická linka byla asi jediná fajn věc.

Mezi pár věcí, které jsem si z knihy odnesla, patří dvě slova. Fell siralla, což je přeloženo jako blbec. Vůbec by mi to nevadilo, protože je to celkem fajn slovní spojení, ale když se tam vyskytlo asi už po sto padesáté, začalo mi lézt na nervi.

Konec byl asi nejlepší z celé knihy... Spíš poslední 4 procenta.

Celkové hodnocení: pokud nechcete být zklamaní, tento díl nečtěte.
Hrozně doufám, že se to vše ve třetím díle zlepší.

Pedruska01
27.11.2020 5 z 5

Kniha se ke mě dostala po celkem dlouhé době potom, co jsem měla tu čest číst první díl. A pro mě to je vždycky kámen úrazu, jelikož si nic moc z detailů nepamatuju. Asi ne úplně všechno do nejmenšího detailu, ale to podstatné mi kniha hned z kraje připomněla. Takže jsem byla moc ráda. Na tohle pokračování jsem se moc těšila, protože na konci předešlé knihy to bylo k nesnesení. Zajímalo mě tolika věcí. Kniha, i přes menší písmenka se četla velmi dobře a hodně rychle. Jen nerada jsem knihu dávala z rukou, děj mě dokázal tak pohltit, že uběhlo sto stránek a já ani nemrkla. Styl a plynulost je bezva.
Tentokrát je hlavním hrdinou Grey, který mě minule tolik zajímal. Greye jsem si prostě zamilovala dřív a tady to nebylo jiné. Jeho charakter a vykreslení se mi hrozně líbilo. Dokázal mě překvapit a upřímně, "osud" ho nešetřil. Dokázala jsem mu fandit a taky jsem ho litovala. Ale byl to silný a nezlomný muž, měl v sobě tolika dobrého. Věřila jsem mu. Byla jsem moc ráda, že našel takové své romantické "štěstí", protože si ho taky zasloužil. Ale tohle není konec, takže jsem napnutá jak kšanda dál, co bude.
Druhou hlavní hrdinkou je Lia Mara, se kterou jsem také neměla žádný problém. Byla to nejlepší z té hory krutosti v její rodině/království. Opět byla hezky a především lidsky vykreslena. Její matka mi neskutečně pila krev a zakroutila bych jí krkem. Bylo to dost šokující, ale jsem spokojená s tím, co na konci knihy Lia Mara dokázala, ačkoliv to nebyl její záměr. Doufám, že od teď to bude jen a jen lepší - pro mnoho z nich. Co se týče její sestry, nebyla mi úplně po chuti a dlouho jsem nerozuměla, proč je vůči ní tak dlouho slepá a miluje ji. Nejspíš v tom bylo víc, než jsem mohla jako čtenář postřehnout. :)
Děj se mi líbil, bavil mě a i každý krok té různorodé party, každého člena - lidského i nadpřirozeného jsem si svým způsobem oblíbila. Absolutně neexistovalo nudné či prázdné místo. Pořád se něco dělo a dokonale mě to udržovalo v pozornosti. O tomto druhém dílu nemůže být řeč ve spojitosti snad s "vycpávkovým" - neexistuje. Stalo se tam toho tolik a ušli tak dlouhou cestu.
V této knize vystoupili logicky i hlavní postavy z předešlého dílu - Rhen a Harper, i když v jistých scénách bolestně málo. K Harper nemám nic, možná jsem toužila po nějaké "akci", ale to už je jen moje fantazie a přání. Každopádně Rhen. Ten mě teda pořádně překvapil. Dost nemile. To, co dokázal udělat Greyovi? Tohle prostě nikdo nečeká! Ukázal se v hrozném světle. Já vám nevím, kde se to v něm vzalo? Takový přeci nemohl být v prvním díle. To samé - něco tam smrdělo a ukázalo se to v epilogu - co to zatraceně jako mělo znamenat? Konec nastolil zas stovku otázek a já jednoduše nevydržím čekat na pokračování, tedy třetí díl - snad poslední. (A to jsem si myslela - naivně, že se jedná o duologii. :D) Prostě se neskutečně těším a vážně doufám, že tahle jízda, která začala prvním dílem, pokračuje druhým brzo přisviští ve třetím!
Pro shrnutí, je to naprosto skvělá kniha, pokračování, které mě bavilo, super vymyšlené, napsané, šokující, dramatické, akční, kapka romantiky. Neexistuje nuda nebo předvídatelnost. Vážně mě to hodně bavilo a nemůžu se dočkat třetího dílu. Autorka mě dokázala zase překvapit a potěšit. Vím, že psát umí, dvakrát mě o tom přesvědčila, ale dokázala to znovu - snad to ještě předčila. Jsem dost zvědavá, jak to napíše dál, jak knihu rozvrhne, kdo bude vypravěčem. Respektive to, že volí oba hlavní hrdiny zároveň za vypravěče je super. Jediné, co mě mrzí je korektura, která se absolutně nezdařila. Dost chyb, překlepů, špatných/zaměněných/neúplných slov. Když na nějaký takový problém někde narazím, neřeším to, v tomhle rozhodně nejsem hnidopich, právě naopak, ale když toho je jak..., tak mě to začne nejen trhat oči, ale i dost iritovat. Toto bylo bohužel odfláknuté. Každopádně celek, tedy příběh jednoznačně hodnotím plným počtem, protože si to zaslouží a rozhodně doporučuji, nejen knihu, ale prozatím celou sérii! :) "Pro dobro všech."