Temná trilogie

Temná trilogie https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186342/bmid_temna-trilogie-186342.jpg 4 70 5

Zpověď válečníka Uprostřed nelítostného světa stojí malý chlapec – Olaf Hangeron. Krutá zima, boje znepřátelených klanů. Olafa a jeho strýce spojuje pouze společný nepřítel. Že jsou příbuzní, je to nejbezvýznamnější. Strýc je jako z kamene – nejen jeho svaly, ale i jeho srdce. Servítky si rozhodně nebere před nikým, ani před Olafem, který ho začíná opravdu nenávidět. Jinou možnost, než jít s ním, však nemá. Ale takový je kraj, takové jsou podmínky. Ocel, krev a smrt Z Olafa je čtrnáctiletý chlapec. Přidal se ke skupině Vikingů, kteří se plaví na svém drakaru a okrádají jiné lodě. Olaf postupně dospívá a není divu, že se z něho za takových podmínek stává „něco“ ještě horšího, než byl kdysi jeho strýc. Krvavé dobrodružství na moři, plné smrti a utrpení, je příběh trochu odlišný od předchozí povídky. Na škodu to ovšem není. Hangeron před zrcadlem Krutá zima je vystřídána krutým vedrem. Společně s Olafem se ocitáme kdesi na jihu v pouštní oblasti. Povídka je daleko více „fantasy“ než předchozí. Vedle monstrózní postavy a umění boje se začínají v Olafovi probouzet zvláštní schopnosti. Jeho cestu také překříží žena, k níž si vybuduje vztah. Ač se většinou Olaf chová jako mladík, kterým je, v úzkých se promění v děsivé zabíjející monstrum, což ubíjí i jeho samotného. Podivné plány s ním má i jakýsi čaroděj…... celý text

Přidat komentář

jiri5906
17.10.2023 odpad!

Pane Žambochu, tvůrce světa Koniáše, Baklyho, supermága Tekuarda; postapo Drsného spasitele, agenta multiuniversu JFK, a jiných zásadních hrdinů české fantasy scény v kombinaci s propracovanou zápletkou ... máte navíc.

mi-380
11.03.2020 4 z 5

Měl jsem příjemný pocit návratu do Koniášova vegašského světa. S tím rozdílem, že tam nebyl ani Koniáš, ani Bakly, ani Herbert, a vlastně... asi ani Vegaš.
75 % (10.2.2016 - 17 hodnotících, 93%, 12.3.2020 – 49 hodnotících, 85 %).


hanzmb
17.02.2019 2 z 5

Myslím si, že mám fantasy dost načtenou a nějakého toho upíra či vlkodlaka beru jak souseda od naproti. Jakmile ale začne padat z nebe kyselina, 2 kouzelnici se upisují temným mocnostem a ničí se nezničitelná monstra je mi na nic. To beru jako totální neschopnost autora vymyslet pořádný příběh. Kdybych vzal jednotlivé povídky tak 4*-2*-0,5*. Dá se to číst do okamžiku, kdy se zbytek vikingů dává dohromady po poslední bitvě. Tady je náznak inteligentního řešení, jak poslední přeživší zbavit prokletí. Najednou ale jak by to psal někdo jiný a už jsme jen u monster. A vrcholí to tím telepaticky vrženým nožem na skalní římse. Jak může autor Koniáše, Líhně, Seržanta apod. klesnout na takovouhle úroveň? To překoná jen snad Wagner v Předivu tmy, kdy se v prostředí alá Conan najednou objeví jaderné ponorky.

Covenant
25.08.2014 5 z 5

V první povídce se poučíme, jak se mají vychovávat děti, aby nám vrátily lásku do nich vloženou. Ve druhé se dozvíme, jak si teenageři vyjednávají respekt mezi svými spolužáky. A ve třetí, jak sbalit holku a pozvat ji na drink. No ono to vlastně není ani moc složitý. Stačí mít na výšku tak tři metry a mít šířku ramen takovou, abyste procházeli dveřmi bokem. No a taky neuškodí, být trochu neporazitelný.

Eigis
12.01.2014 5 z 5

Název opravdu sedí, všechny povídky provází skutečně velice temná a ponurá atmosféra. Až na konci té třetí lze hovořit o šťastném konci. Na povídkách je vidět, že Žamboch své postupy moc nemění a drží se osvědčených receptů na dobrou fantasy.