Temná půle

Temná půle https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266/bmid_temna-pule-wzm-266.jpg 4 1111 1111

Spisovatel z Castle Rocku Tad Beaumont se rozhodl, že překoná svůj problém psaním pod pseudonymem, a tak vzniknul imaginární George Stark. Starkovy knihy dosáhly grandiózního úspěchu, avšak jednoho dne má Tad toho všeho po krk a Starka "pohřbí". George Stark se ovšem nemíní jen tak vzdát svého práva na život. Na Tadovi vynucuje, aby pokračoval v psaní pod jeho jménem - to jediné ho může udržet na živu. A dokud ještě žije, mstí se na všech lidech , kteří způsobili jeho "smrt". Ale ne všechno je takové, jak se může zdát, protože "vrabci znovu létají"...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Dark Half , 1989

mutace
23.06.2014 1 z 5

Druhá kniha, co jsem od S.Kinga přečetl. Zatím nerozumím tomu, proč je považován za takového literáta a mistra hororu.

Contemptible
22.02.2014 5 z 5

Skvělá kniha, skutečně neuvěřitelně dobře se čte a příběh je opravdu napínavý od první stránky po poslední. Zasloužila si čestné místo v mojí top5 Kingovek.

IvcaSammet
16.12.2013 4 z 5

Naprosto vynikající dílo, jediné, co opravdu zamrzelo byl trošku nudný konec ... Velká škoda, že očekávané velké finále bylo daleko horší než celý příběh ...Každopádně napínavé až do poslední chvilky!

MM_Master
26.11.2013 5 z 5

Autorova poznámka: Zesnulému Richardu Bachmanovi vděčím za pomoc a inspiraci. Bez něj by tento román nemohl vzniknout. S. K.

Jindra.Vosecky
31.08.2013 4 z 5

Asi to bude tím, že je tohle 28. kniha, co jsem od Kinga četl. Bavilo mě to, ale předvídatelnost se upřít nedá a chvílemi mi přišlo, že by mohla být délka knihy poloviční. Námět výborný, George Stark je výborný charakter a napsané je to samozřejmě výborně (jak jinak u Kinga). Závěr, přestože nepřekvapil, potěšil.

Jajulle
29.08.2013 4 z 5

Další skvělé dílo od Kinga, tohle byl skutečně horor, i když trochu slabší. Podle mně napsal spoustu lepších knih než je tato. Ale i přesto hodnotím kladně.

Luxiee Axony
24.07.2013 5 z 5

Výborná kniha. Skvělý námět. U konce knihy mi šel mráz po zádech chvílemi. Palec nahoru!

1972Sixo
19.07.2013 5 z 5

Klasická krimi strihnutá psycho-terro-hororom. Taky poctivý King , na nič sa nehrá, vie o čom píše (šak o spisovateľovi). Pekná fabulacia na vlastnú tému pseudonymu (Bachman), ktorú krásne Kingovsky rozvíja. Tie vrabce nemali chybu.

MichaelaMalinka
20.06.2013 5 z 5

První knížka, kterou jsem od Kinga přečetla a dokonale mě pohltila. Mnohdy se mi tajil dech a zvláštní pocit běhal po celém těle, ale přestat prostě nešlo. Úžasné :)

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Kniha, která je inspirována samotným Kingem a jeho pseudonymem Richardem Bachmanem. Jenže v knížce se pseudonym hlavního hrdiny stává mnohem nebezpečnější, protože ožívá. A rozhodně se nechce svého nově nabitého života vzdát. Poutavý příběh, který nám ukazuje, jak se některé naše představy mohou stát skutečností.

Irika
01.05.2013 5 z 5

Zatím nejlepší Kingovka, co jsem četla. Pěkné a napínavé čtení od začátku až do konce, žádné velké zvraty od základního děje tam nejsou, což mi vůbec nevadilo. Konec celkem potěšil, už jsem se po zkušenostech z jiných knížek bála, co na nás autor vymyslí. Takže pohoda, tuto knížku jen doporučuji :-)

tomasnociar
07.03.2013 3 z 5

Klasická "kingovka" s napínavým a hlavne uleteným príbehom, ktorý môže vymyslieť len tento autor. Od záveru knihy som síce očakával viac, ale aj napriek tomu je moje hodnotenie pozitívne

miawallacova
19.01.2013 5 z 5

"čteno" pomocí AudioKnihy a musím říct, že super, extra, speciál.
Netuším, zda by mě kniha oslovila, kdybych jí měla louskat sama, ale byla jsem z ní a stále ještě jsem unešena

doktorking
12.01.2013 5 z 5

Knížku považuji za mistrovské dílo,jak dějově tak postavami.George Starka prostě zbožnuju, je to jedna z nejlepších a nejbrutálnějších postav kterou KING stvořil.Jeho chladnost s jakou vraždí a jeho smysl pro humor nemá chybu a i filmová podoba je naprosto dokonalá.Scéna kde Geoge Stark chce zabít jednoho z agentu,ten křičí o pomoc,otevřou se dveře a jakýsi soused vykoukne ven a zeptá se..Co se děje?Na to Stark odpoví VRAŽDA-CHCEŠ TAKY?To fakt nemá chybu.PRO MĚ JEDNO Z NEJLEPŠÍCH DĚL KINGA

PanKérka
29.12.2012 5 z 5

Mně se tahle knížka tedy velice líbila. Celou dobu jsem se nemohla dčkat až se ten dozví to, a tamten zas tohle, aby to dalo konečně celý smysluplný obraz. Pro mě prostě další úžasná Kingovka.

petraspoppy
05.10.2012 2 z 5

Prakticky od začátku knihy je vše jasné. Je jasné kdo vraždí, je jasné proč a vlastně i to, jak se bude celý děj vyvíjet a jak to celé dopadne. To by samo o sobě nebylo tak hrozné, kdyby to bylo zajímavé. Pro mě to zajímavé není. Na knihu jsem se těšil, bohužel mě však zklamala.

Oroslav
19.09.2012 4 z 5

Pre mna ma kniha zaujimave caro, ktore sprevadza dej od zaciatku. Tyka sa to hlavne postupneho rozuzlovania tajomstva spojitosti medzi Thadom a Georgeom Starkom. Obcas trosku zamrzia obkecavacky medzi vysetrovatelom Alanom a rodinou Beumontovcov. Vycinanie Starka je brutalne, kniha nabera na spaade a ked ju rozcitate, stranky pretacate jednu za druhou.Koniec je trosku predvidatelny, co trosku zamrzi. Inak nemam co vytknut, velmio dobre citanie.

MaaaR@
06.08.2012 3 z 5

Nevím proč, nějak jsem se nemohl dostat téhle knížce "pod obal". Psaná je výborně, jako velká většina Kingových děl, ale z nějakého důvodu mi po většinu času bylo vesměs jedno, co se s postavami stane, nic mě tak nenutilo se k ní v každé volné chvíli vracet a možná právě ta dlouhá doba, po kterou jsem jí četl, ubrala na celkovém dojmu. Celkově z ní mám smíšené pocity. Ale koneckonců, King je tady ten, kdo ví....

Zuzííí
02.08.2012 5 z 5

nějak nedokážu přestat na Tada myslet..... Opravdu poutavé!

Ládja
11.06.2012 4 z 5

Já nějak nevím, spád perfektní, nápad také, čte se jako nějaká pohádka, ale občas mě odrazovala ta předvídatelnost, co se stane. Vím, že King tohle moc neřeší a spíše se "šťourá" v lidských duších než v příběhu jako takovém, ale nějak mi to tam pořád připadá takové zvláštní. 3,5 ale vlastně i na tu 4 by to šlo..

horory

Stephen King