Jesenná ruža

Jesenná ruža
https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233914/bmid_jesenna-ruza-233914.jpg 4 374 374

Temná hrdinka série

< 2. díl

Autumn Rose je výnimočné dievča s nadprirodzenými schopnosťami. Pochádza z významného sagijského rodu, ktorý vládne najsilnejšou mágiou. Po smrti starej mamy ju osud zavial do ospalého mestečka na pobreží Anglicka, kde pod povrchom zdanlivo pokojného života driemu temné tajomstvá. Ako strážkyňa má jediné poslanie, a to chrániť ľudské bytosti pred skupinou krutých Sagijcov, zvaných Exterminovia. V škole však zažíva len pohŕdanie a výsmech. Keď sa v jej živote nečakane objaví príťažlivý mladý študent s rovnakými zvláštnymi jazvami na pokožke, ako má Autumn, jej svet sa obráti naruby. V noci však čelí strašidelným snom o dievčati z ľudského rodu, ktoré zvedie Temný princ. Autumn musí rýchlo vymyslieť spôsob, ako ju zachrániť. Inak bude neskoro...... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Autumn Rose , 2012

KriKri
23.08.2014 3 z 5

Nevím. Takové roztěkané, necelistvé. Zdá se mi, že autorka v některých věcech čerpala z jiných knih, možná je to jenom můj pocit. Na druhou stranu se mi líbí, že se snaží vytvořit úplně nový fantasy svět. Uvítala bych srozumitelnější vysvětlení dimenzí a politiky v nich vůči našemu světu. První díl se mi líbil víc, ale myslím, že téhle autorce dám ještě šanci :-)

kikies
14.08.2014 4 z 5

Kniha opět velice rychle a snadno přelouskatelná. Děj a podání mi přijde propracovanější a o něco méně naivní než jednička, navzdory faktu, že hlavní hrdinka druhého dílu je mladší než Violet z prvního dílu. Pokud to takto půjde s autorkou dále, upřímně se těším na vrchol u deváté nalezené hrdinky :-)

HaniBeni
12.08.2014 3 z 5

Četla jsem, četla a dočetla celkem rychle. Bavilo mě to, ale pořád jsem čekala...na něco. A ono nic. První díl byl rozhodně lepší.

Lady.Ge
10.08.2014 5 z 5

A já sem zase hodím těch 5*. :D I když si to ta kniha možná úplně nezaslouží. Oproti 1. dílu je to... Změna. Bohužel k horšímu. Postavy mě až tak nezaujaly. Autumn byla zvláštn a občas mi lezla na nervy, Fallon byl sice celkem fajn, ale jistými názory (např. názor na Kaspara) mě děsně štval. :D Ale knížka se četla dobře. Skvěle. Líbí se mi autorčin styl psaní a vyloženě mi sedl. Proto ten plný počet. A na další díl se rozhodně těším.

esussi
24.07.2014 2 z 5

Pokud byl první díl lepší průměr, tak tohle pokračování je bohužel krok špatným směrem. Moc se toho nepovedlo. Bylo to lehce zmatené a těžce nezajímavé. Ani jsem to nedočetla celé - umřela jsem totiž nudou asi 40 stran před koncem knihy.

2008
23.07.2014 5 z 5

Jsem moc zvědavá na pokračování.

Babouš
19.07.2014 3 z 5

Po Večeři s vampýrem tahle kniha byla úplně jiná. Zatímco první kniha mi přišla jako klasická romantická fantasy, tohle už bylo složitější - byla zde politika, svět se výrazně zvětšil, objevily se nové postavy i noví tvorové... Fanoušci fantasy si určitě přijdou na své. Jenom mi přijde, že Abigail Gibbsová má silné stránky právě v té romantice a na to by se měla soustředit víc.