Tekuté krystaly

Tekuté krystaly https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269824/bmid_tekute-krystaly-h5S-269824.jpg 4 93 29

Tvrdili mi, že jsem ho zastřelil. Ovšem vymazali mi paměť čtyři měsíce dozadu, takže kdoví jestli. Soud se tím ale moc nezabýval. Byl jsem to já. Záznam z mého procesoru implantovaného v mozku byl zcela jednoznačný. Měl jsem toho blba v zaměřovači své ostřelovací pušky a stiskl jsem spoušť. Mé doživotí trvalo jen do chvíle, než jsem se jakýmsi omylem svezl s drogovou královnou ven. A pak to teprve začalo být smrtelné. Šli po mně z NSA. A nechtěli mě mít zpátky ve vězení, ale v márnici. Možná by mě dostali během dvou dní, kdybych ovšem předtím nebyl jedním z nich. A navíc s procesorem v hlavě. Miliony operací za vteřinu, takže to měli trochu složité, chlapci. A pak už nešlo jen o mé přežití, ale o to, kdo a jak mě dostal do těch sraček. Své šance jsem odhadoval tak padesát na padesát. Než mi ta krásná černovlasá míšenka přiložila svého služebního glocka k hlavě. Ale ani pak nebyly úplně nulové. Přece jenom to byla ženská. A na ty jsem si věřil. Samostatný román, vychází pouze v elektronické verzi!... celý text

Drowned
28.10.2018 5 z 5

Tekuté krystaly je mojí devátou knihou, kterou jsem letos od Petra Heteši přečetl. Pomalu se stal mým nejoblíbenějším českým autorem. Líbí se mi, že každá kniha je jiná. Jsou tu sice stejné vztyčné body jako Baltimore, Jack Daniels a Camelky, ale pokaždé se jedná o originální napínavý příběh. Tentokráte se jedná o spiknutí, křivé nařčení z vraždy, trest, procesory v mozku a parádní akce plná skvělých dialogů. Vše se pak až neuvěřitelně rychle řítí k samotnému překvapivému finále.

Eyghon
02.06.2018 5 z 5

Fakt dobré, akce střídá akci. A je to celkem dobře ukončené, i když další díl by samozřejmě neškodil. Moje druhá kniha od P. Heteši a zatím všechno super.

Balci007
08.01.2018 5 z 5

Můj první Heteša a musím říct, že jsem mu přišel na chuť. Sci-fi jsem měl vždycky rád, ale už několik let jsem byl na vlně thrilleru (s výjimkou nedávných, a dobrých, Akt X). Možná je čas na flashback:) Zkusím další dílko a uvidím...(právě jsem jich dokoupil 5:)

jan8470
26.07.2016 4 z 5

Petr Heteša nás v Tekutých krystalech přivádí do svého oblíbeného Baltimore a zase jde o klasický Hetešovský kyberpunk.
Vlastně i zápletka je dost ohraná. Kolikrát jsme to už vidělii, nebo četli. Člen agentury NSA, na kterého jeho kolegové ušili boudu, a on se snaží přijít na to, kdo konkrétně ho podrazil a proč a pak se dotyčnému pomstít. Jenže tahle jednoduchá zápletka se díky několika skvěle načasovaným zvratům nejen nestane nudnou, ale tak, jak tomu bylo i u knihy Morphin Red, člověka chytne a nepustí. Navíc je Logan Raynar hláškující sympaťák, kterému prostě musíte držet palce. Vlastně i vedlejší postavy jsou sympatické a skvěle Loganovi sekundují. A Chincoteague (předměstí Baltimoru s téměř gotickou bezútěšností, kde Logan nalezne své dočasné útočiště má na čtivosti knihy také svůj podíl. Navíc je vše prodchnuto cynickým a černým humorem. A několik easter egů je pak už jen třešničkou na dortu.
Sečteno a podtrženo, Tekuté krystaly možná nejsou nejlepší autorův román, ale rozhodně si v srdcích nás Hetešovců získá své místo.
A vám, kteří Petra Hetešu neznáte, mohu Tekuté krystaly jako iniciační knihu s klidným svědomím doporučit.

jackw
15.07.2016 5 z 5

Heteša opět nezklamal..

Roux
03.06.2016 3 z 5

Knížka není špatná, ale celkem mi to připomínalo Lovce od Kotlety a ti se mi líbili výrazně víc. Nebylo tam dle mě tolik zbytečných momentů a v případě Tekutých krystalů jsem se někdy musela nutit dál do čtení. Pokud je tohle dle některých uživatelů nejlepší od Heteši, tak mě snad ani moc neláká zbytek jeho tvorby. Celkově dávám pánům stejné hodnocení.

witko
23.04.2016 5 z 5

Vynikající. Čaplo a nepustilo. Pro mne snad nejlepší od Heteši.

orson
09.02.2016 5 z 5

Výborná kniha se zajímavou zápletkou. Úvod jsem si musel přečíst dvakrát, jak mě nečekaný zvrat překvapil a to samé jsem musel udělat se závěrem :) Autor prostě dokázal překvapit. I když našly by se tam i slabší místa :)

QEDS
26.01.2016 5 z 5

Pro mne skvělá kniha. Děj sice sem tam zakopavá a nechce jít dopředu, ale dá se to překousnout. Každopádně zápletka je dobrá a na konci čtenáře dost šokuje. V knize jsou skvělé narážky a kniha nenudí, naopak žene čtenáře ke čtení. Doporučuji.