Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4325 4325

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz , 2018

Sjuzz
06.09.2018 4 z 5

Táto kniha je iná, oproti ostatným z tejto “kategórie”, táto patrila medzi tie ľahšie.
Samozrejme, veľa zlého, smrť, hlad....ale v tomto príbehu sa našiel aj optimizmus a láska, taká tá skutočná.
Páčilo sa mi, ako sa hlavný hrdina vedel vynájsť a každú šancu na záchranu chytil silno za pačesy???????? Každý jeden z týchto neskutočne krutých pravdivých príbehov je neobyčajný a na žiadnu takúto knihu nenapíšem že je zlá, nikdy.
Prečítala som ju rýchlo, za dva večery ktoré mi dieťa doprialo, padla....škoda že tak rýchlo neutekal čas aj Lalemu a Gite....

Zdenka1978
21.08.2018 4 z 5

Čtivě napsané, čekala jsem však od knihy hlubší zážitek. I když jsem moc ráda, že to byl příběh s dobrým koncem, tak hlavně konec byl jako z červené knihovny.

Anna27
26.08.2018 4 z 5

Tato kniha me absolutne pohltila. Nadherne zpracovany pribeh... s citem. Nejlepší kniha na tohle téma,co jsem zatim cetla a ze uz toho mam precteno dost. Sila lasky a pratelstvi prekonala i takove peklo v koncentracnim tabore. Doporucuji každému, kdo se o pribehy přeživších 2. sv. valky zajima.

evtap
02.09.2018 5 z 5

V Osvětimi a Březince jsem byla před několika lety. Člověk tam nevěří vlastním očím, jak obrovitá a propracovaná to byla mašinerie a díky této knize to vidí i zevnitř z pohledu tamějších "obyvatel". Klobouk dolů před těmi, kdo to dokázali přežít.

Lucibuska
01.10.2018 3 z 5

Příběh se mi libil, jen mi tam něco chybělo. Přišlo mi to takové bez emocí - dávám za vinu autorce.

Ditules
10.10.2018 4 z 5

Krátké, čtivé... Akorát teda nedolehla taková ta tíseň, kterou při četbě podobných knih mám.

piquillio
22.10.2018 4 z 5

Silný příběh, jen formálně mi to přišlo slabší.

janickaknizka
05.11.2018 5 z 5

Nejlepší kniha za mě pro rok 2018

Shyb
11.01.2019 3 z 5

Četlo se to dobře, ale poslední dvě knihy, pred přečtením této, byly Osvětimská knihovnice a Hana a proto se mi asi tato kniha zdála napsaná ...”jinak”? Přes vsechny popisované hrůzy mi to stejně přišlo jako slabší odvar dvou předchozích knih, kde je život v táboře popisován daleko hůř. Navíc mi přišlo zvláštní, jak se Lale ze všeho dostal poněkud snadno no a ten konec.. ten to docela zkazil. Kniha vznikala poměrně dost dlouhou dobu na to, kolik ma stránek a závěr se zdá být poměrně odfláknutý....

Merhaut1622
18.01.2019 3 z 5

Rychle čtivý, zajimavý příběh. Kniha mě nezklamala, je velice poutavá i pro osoby nezajímající se o problematiku druhé světové války.

marcyk
06.02.2019 4 z 5

Četlo se to moc hezky, příběh popisuje hrůznosti koncentráku a druhé světové, ale jen okrajově, bez zbytečných detailů, což mně osobně ani nevadilo. Jednalo se o příběh ne o nějaký dokument. Ale nějakým způsobem mi přišlo, že celý příběh o Laleovi je až moc pěkný a "čestný". Ale určitě doporučuji, příjemné počtení.

jiri2286
21.02.2019 4 z 5

Supr zazitek. Doporučuji všem.

Mikaminka
18.03.2019 3 z 5

Čekala jsem od knihy možná trochu víc. Příběh jako takový je zajímavý a poutavý... težko si jen můžeme dnes představit co člověk musel prožívat a co vše musel podstoupit aby přežil.
Nicméně styl psaní paní spisovatelky mi příběh vylíčil, dovolím si říct, nezajímavě.

v.r.b.o.v.a
22.03.2019 3 z 5

Zajímavý příběh, zase něco jiného. Podle mého názoru je to bráno moc obecně

verka5083
28.04.2019 3 z 5

Kniha je velmi velmi pěkně napsaná a zajímavá. Člověk se dozví nové věci a zároven je rád,že žije v dnešní době. Na druhou stranu je to už několikátá kniha s tímto tématem, a proto to na mě působilo trochu jako oddychovka.

Vlaďkaa4
30.09.2019 3 z 5

Nevim co presne napsat. V zadnem pripade si nedovolim soudit. Ovsem cely pribeh Lala a Gity mi neucaroval. Mnohem vice mi je lito Cilky. I kdyz v knize muze byt jen cast jejiho pribehu.

michaela8154
21.01.2020 3 z 5

Moc nadšení knížka alespoň u mě nevzbudila, čekala jsem víc. Víc příběhů, víc emocí, víc pravdy. Přišlo mi, že autorka nekriticky zapsala vypravování starého pána, který si jistě zaslouží úctu za vše, co musel prožít, i za svoji houževnatost a nezdolnost, ale některé věci nutně zkreslil. Místy přeslazené.