Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4335 4335

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz , 2018

adrika20
30.08.2018 5 z 5

Budu stručná. Je to síla. Při čtení knihy se mi tajil dech, a chvílema jsem možná ani nedýchala. Kniha vás natolik pohltí,že zapomenete na přítomnost.Myslím,že každý kdo si knihu přečetl má své vlastní pocity, které se snad nedají ani popsat. Silný příběh ,který se vám vryje do kůže jako tetování.
Každopádně stojí za to si jí přečíst.

Becky99
16.09.2018 5 z 5

Příběh není pro každého, jelikož se odehrává za jedné z nejhroznějších dob a ne každý má na život v koncentračním táboře žaludek. Nicméně si myslím, že pokud na takové knihy nemáte žaludek, jednoduše je nečtěte. Kniha je skvělá a s postavami se ztotožníte lépe, když víte, že je napsána podle výpovědi žida pocházejícího ze Slovenska, který v Osvětimském koncentračním táboře skutečně pracoval jako tatér. Kniha není nijak přehnaně drastická a hlavní téma není nelidské zacházení s židy, ale láska. Příběh mě zaujal v prvé řadě tím, že je něco takové za ostnatým drátem vůbec možné. Na jednu stranu se pořád jedná o koncetrační tábor a kniha odkazuje na nemorální chování nacistů, ale když se na celou knihu podíváte z druhé strany, zjistíte, že i v takové době a na takovém místě, se do sebe mohli dva vězni zamilovat a zůstat spolu až do smrti.

Kikušák
22.09.2018 5 z 5

Na toto téma vyšlo už tolik knížek, ale každá je svým příběhem výjimečná a tahle především. Povinně přečíst!

beruska
23.11.2018 5 z 5

Nádherná, čistá láska, která přežila i v tak těžké době, jako je válka... Lale a Gita, dvě hlavní postavy vyprávění, žili každým dnem a snažili se "utrhnout" každičkou možnou chviličku pro sebe.. Krásný skutečný příběh, který mne velmi dojal a uvědomila jsem si, co nám autorka chtěla touto knihou předat - ... že láska je silnější než smrt.... Neváhám a dávám 5* :) ...

Stak
11.12.2018 5 z 5

Kniha byla čtivá. Nebyla tak drsná jako jiné spojené s holokaustem. Stálá za přečtení.

123Lussy
04.01.2019 5 z 5

Když nad tím uvažuji, tak ano, kniha je víceméně povrchní. To ale neznamená, že je špatná.
Je obdivuhodné, že tam existovali lidé, kteří pomáhali druhým, bez ohledu na to, co by se jim mohlo stát.
Z této knihy jsem vycítila, že člověk tam přežil prostě ze štěstí, měl známosti a že naděje umírá poslední.

Natynka23
13.02.2019 5 z 5

Tatér z Osvětimi byla skvělá kniha. Je to silný, dojemný, ale také romantický příběh Lalea Sokolova, který je napsán velmi dobře.

Eviku-miluna
23.02.2019 5 z 5

Díky lásce těch dvou jsem dokázala číst knihu vyprávějící takové krutosti, jaké se v koncentračních táborech děly. Zajímavý příběh.

pavels36
15.08.2019 5 z 5

Hodně silné čtivo.Příběh který s Vámi trochu zacloumá i otřese. Knihu hodnotím na plný počet hvězd. Nebylo hluchého místa. Období 1930 - 1948 mě vždy zajímalo nejen z pohledu nástupu fašismu či nástupu stalinismu, ale období kdy jedno zlo střídalo druhé. V této knížce se ukázala pravda nejen o násilnostech ze strany Němců,ale i ze strany Rusů. Násilnosti páchané nejen na Židech,ale i všech lidech, kteří nerespektovali tehdejší režim. O Osvětimi toho bylo napsáno hodně a nikdy mě nepřestane šokovat jaké zvěrstvo se odehrávalo v táborech. Tento příběh není jen o jednom člověku, ale celkový děj v období druhé světové války. Velmi zajímavý byl i epilog a konec knihy. Vřele doporučuji i jako povinnou četbu do škol.

Hani77
09.09.2019 5 z 5

Nikdy nepíšu 2 komentáře k jedné knize, ale tentokrát musím. Příběh tatéra se mi zdál neuvěřitelný, přesně jak píší někteří další – skoro jako dětský tábor. Dala jsem plný počet hvězdiček, protože se mi to jinak četlo velice dobře a dalo mi to základní přehled, jak to v Osvětimi fungovalo. Ale po přečtení knihy „Utekl jsem z Osvětimi“ od Rudolfa Vrby připouštím, že tento příběh nemusí mít moc „obroušené hrany“, protože Rudolf Vrba také zmiňuje, že pro vězně na vyšším společenském žebříčku byl život v Osvětimi celkem snesitelný a Kanada byla v podstatě rájem, i když také někdy nebezpečným. Ale vězni netrpěli hladem a žízní a ti šikovní si mohli nakrást v podstatě cokoliv (boty, oblečení, cennosti). Co mě ale ve vyprávění Rudolfa Vrby zarazilo, když psal o dvou tatérech, jací to byli veselí chlapíci a jak o celé věci žertovali, ptali se vězňů, kde chtějí mít číslo vytetované. Za svými 5* si přesto stojím, i když mě některé věci na tatérovi mrzely. Ale nikdo nevíme, jak bychom se v tak hrůzném prostředí chovali.

zimka.r
22.10.2019 5 z 5

WAU! UFF! úplně nevím jak správně vyjádřit slova k této knize...nikdy jsem nečetla knihu z tohoto prostředí a bála jsem se toho a že mi to nepůjde číst, ale opak byl pravdou....přečteno za chvíli. Opravdu poutavé čtení. Když si člověk ještě uvědomí, že to byla skutečnost a že je to jen kapka v moři ze všech osudů, které se v té době odehrály....z toho až mrazí!!

betička
28.01.2020 5 z 5

Úžasná kniha, která popisuje hrůzu holokaustu aniž by je zbytěčně popisovala detailně. Krásně popsána snaha přežít a nalezení lásky i v těchto šílených podmínkách.

monulam
09.02.2020 5 z 5

Knih na toto téma jsem už pár četla a neočekávala jsem od této něco nového, musím ale říct že příběh tatera mě okamžitě vtáhl do děje. Určitě doporučuji přečíst. Jsem ráda za knihy které nám ukazují kus historie z té strany, jak je zažili lidé.

KnihomolkaKatka
16.03.2020 5 z 5

Smutný příběh. Pojednává o tom, že láska si najde cestu všude a nezastaví ji ani těžké chvíle. Čtivě napsaný příběh, který chytne za srdce. Líbilo se mi, Lale neztratil dobré srdce. Ty hrůzy koncentračních táborů byly strašné. Knihu jsem četla v každé volné chvíli. Jediné, co mě mrzí, je, že tam nebylo, co se stalo s Leem. Ale jinak knihu doporučuju.

Sabina335
06.04.2020 5 z 5

Neuvěřitelně napsaná zpověď Lalea, který zažil hrůzy Osvětimi a dělal všechno pro to, aby přežil. I přes všechny hrůzy, které v koncentračním táboře zažil a viděl umřít stovky nebo tisíce lidí, se dokázal nad všechno "povznést" a našel v táboře svou životní lásku. Velmi dojemný příběh, který i přes všechny tyto hrůzy mi vykouzlil úsměv na rtu a naprosto mě dojal.

IvanaM
02.05.2020 5 z 5

Kniha přečtená za 2 dny. Neuvěřitelný příběh, dle skutečné události! Čistota lásky, bezmezná víra a velká naděje, i přes krutosti války.

ESTýna
23.05.2020 5 z 5

Nejsilnější příběh co jsem četla.

veverrka11
03.02.2021 5 z 5

Velmi pěkný a hlavně silný příběh se sympatickými hrdiny. Ukazuje, jak i na místě, kde vládne smrt a strach může vzniknout silné přátelství a láska. Asi tak do poloviny knihy jsem si myslela, že jde o fikci. O to větší bylo mé překvapení, že je kniha napsána podle skutečného příběhu. Doslov syna mi pak vehnal slzy do očí.

m2056
13.09.2023 5 z 5

Kniha se čte dobřevje to příběh člověka a lásky v táboře smrti. Kniha je hodně skutečná co dokládají i fotografie na konci knihy je napsaná hodně mírně na poměry války.

Wasylka79
04.07.2020 5 z 5

Tater je má oblíbená kniha pokud to jde takto napsat.Nejsou tam jen hrůzy z tábora ale tak trochu,"běžný život".