Tatér z Osvětimi

Tatér z Osvětimi
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/382011/bmid_tater-z-osvetimi-V67-382011.jpg 4 4325 4325

Literatura světová Válečné Historické romány
Vydáno: , CPress

The Tattooist of Auschwitz , 2018

Kája_95
11.08.2018 5 z 5

Perfenktní kniha, která chytne za srdce. Příběh tatéra a lásky, kterou si v koncentračním táboře našel. Kniha je psána čtivě a jelikož je děj podle skutečné události, tak se člověk do knížky ponoří a nestačí se sám divit, co všechno se v koncentračním táboře dělo, a že vůbec něco takového bylo dopuštěno. Příběh chytí za srdce, člověk se zamyslí sám nad sebou, jak si v dnešní době na všechno stěžujeme, přitom tehdy neměli na výběr ... dostali pouze vodu - polévku a kousek chleba. Svobodu neměli žádnou. Doporučuji navštívit koncentrační tábor Osvětim, protože z vlastní zkušenosti jsem podle děje poznávala jednotlivá místa, která jsem mohla na vlastní oči sama vidět. Doporučuji tuto knihu všem.

MarketS
28.08.2018 5 z 5

Úchvatná kniha, která je plná smutku, lásky a naděje...

ERIK 2
11.09.2018 5 z 5

Dočetl jsem tuto knihu a můžu říct,že to co dělali Němci bylo fakt hrozné,ale na druhou stranu to samé dělali po válce Rusové,akorát ne tak okatě.Aby se neřeklo.Vidíme to chování Rusů i v dnešní době a mám možnost se s jejich mentalitou potkávat den co den a řeknu někteří jsou fakt prasata.No a co naší osloboditelé Američani to samé jak Rusové akorát v modrém podání.Chování pod uroveň no ale vím že se najdou i slušní lidé mezi nimi ale to je fakt chabé procento.Čtivý román doporučuji ale nechválím ani Rusy ani Američany ani Němce.

TerezaJágrová
19.12.2018 5 z 5

Já ke knize nemám slov. Úplně mi vzala dech. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je to jedna z knih u které jsem si jistá,že mi zůstane v paměti. Je to silná kniha. Moc doporučuji.

VeronikaBraneck
03.01.2019 5 z 5

Kniha je čtivá, zavede Vás do hrůz minulosti. Každý by si měl tuto knihu přečíst! Je i s údivem, že v době kdy se zdálo že je vše černé, se mohou najít dva lidé, kteří se do sebe zamilují.

ANB
12.08.2019 5 z 5

Děj této knihy vás vtáhne takovou rychlostí, že prostě nemůžete přestat číst. Komu není tato tematika lhostejná, pak určitě doporučuji.

Elion
24.08.2019 5 z 5

Další ze silných příběhů. Excelentně napsané a jako jeden z mála příběhů se šťastným koncem.

ManitraM
05.09.2019 5 z 5

Velice zajímavá knížka - poutavý příběh, který jsem hltala slovo za slovem, a pak ošizený konec. Ne ošizený v tom smyslu, že by byl něčím španý. Byl ošizený autorkou. Od 26. kapitoly jsem měla pocit, že autorka spěchá ke konci, jako by to chtěla rychle dovyprávět než si odskočí na záchod. Prostě jsem měla pocit, že na konci 25. kapitoly se autorka rozhodla odejít a zbytek jen tak rychle proletět, aby se neřeklo, že je to bez konce. Takže hvězdičky nepatří autorce (ta by jich dostala méně), ale Laleovi a Gitě :)

Milisent
01.11.2019 5 z 5

Skvělá kniha, doporučuji.

VeronikaNK
29.12.2019 5 z 5

Neskutecne silna kniha!!!!

jasmína
10.01.2020 5 z 5

Kniha se četla dobře, trochu z jiného soudku, ale přesto i tak člověk vnímá krutost té doby.

klaraj093
07.02.2020 5 z 5

Knih na toto téma už mám pár načteno.. Takže už jsem věděla co mě zhruba čeká.. Nicméně tohle byl zas jiný pohled a byl velmi zajímavý..

Mike99
21.02.2020 5 z 5

Krásně napsaná a přeložená kniha, dojemný příběh mladé lásky, kde ale v pozadí stále cítíte smrt, která může přijít odkudkoliv. Ani se mi nechtělo věřit, co šlo všechno přežít. Kniha se četla jedním dechem, nemohl jsem se odtrhnout.

Kekulinka
11.03.2020 5 z 5

Kniha je velmi čtivá, přesto, že se jedná o prostředí koncentračního tábora nedokázala jsem se od ní odtrhnout.

Tereza035
23.04.2020 5 z 5

Této knize nemůžu absolutně nic vytknout. Krutý a dojemný příběh z Druhé světové války podle skutečné události. Autorka se setkala s hlavním hrdinou knihy Lalem Sokolovem, který jí odvyprávěl jeho životní příběh... Je to samozřejmě psychicky náročnější knížka, protože se převážně odehrává v Osvětimském koncentračním táboře, ale pokud to zvládnete tak vám ji stoprocentně doporučuju. Knížka je čtivá, napínavá a prostě skvělá.

zimolka
07.06.2020 5 z 5

Knihy na toto téma se špatně hodnotí.Popisované příběhy jsou vždy smutné,někdy drsné.V každém z nás tato kniha něco zanechá,tak si myslím,kdo přečte litovat nebude.

kokina74
23.02.2021 5 z 5

Velmi dobře autorkou zpracovaný příběh podle skutečné události.

hrabalikoval
11.04.2021 5 z 5

Velmi silný příběh. Na to jak těžké téma tohle je to krásně “jednoduše” napsané. Oceňuju to jak je kniha napsaná a zpracovaná. Velmi dobře se četla a ubíhala rychle. Protože tohle prostě chcete dočíst do konce. Pocity z knihy se mi začali ukazovat spíš po přečtení jak během čtení. To si říkáte furt dobře dobře ale pak to dopadne. Ten konec, který ve vás vyvolá city a vy prostě musíte přemýšlet. Proč to někdo dělal, jak to mohl dělat. A jenom obdivuje všechny co tohle zvládli překonat a ještě navíc najít lásku na celý život.

barca9312
15.11.2019 5 z 5

Pěkná kniha

kachnat
05.08.2019 5 z 5

Příběh slovenského žida, který se shodou náhody stane tatérem v Osvětimi. V knize ke popsáno spousty hrůz, které se v koncentrácích děly a zároveň je Lale velký klikař a má štěstí v tom neštěstí. Knihu jsem zhltla jedním dechem i přes to, že je plná bolesti, je zároveň, nevím, jak to správně vystihnout. Pozitivní? V tom všem zlu......