Tanec s draky

Tanec s draky https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384495/bmid_tanec-s-draky-P50-407398.jpg 5 2702 230

Sedm království se zmítá v agónii intrik a zrady. Také proto se pozornost vypravěče upírá jiným směrem – na východ. Za mořem povstává z popela a prachu mocná vládkyně – Daenerys z rodu Targaryenů, matka draků, kteří stále rostou a sílí. Daenerys se stává majákem, ke kterému míří i Tyrion Lannister. Ke slovu se dostává také pouštní království Dorne, na šachovnici se objevují nové figury, aby zaplnily místo těch dávno padlých. Na Zdi, kde se situace zhoršuje doslova každým okamžikem, se stává velitelem John Sníh. Na vrata buší Zdivočelí, kterým jsou v patách Jiní, ani všichni bratři ve zbrani nejsou z volby nadšeni. Zima je prakticky tady a velké finále před branami.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Argo

A Dance with Dragons , 2011

martin6849
24.06.2015 5 z 5

Už je toho moc. Z toho obrovského množství dějových linek bych jich polovinu vyházel a knihu zkrátil. Je tam spousta příběhů, o kterých chci vědět, jak dopadnou a přitom musím číst věci, které mě zas až tak moc nezajímají...

Doufám, že v dalším díle to začne už trošku řídnout, přece jen by se sága měla pomalu chýlit ke konci (i když už jsem četl, že Martin uvažuje o tom, že poslední díl rozdělí na dva, takže nebude knih 7, ale 8...). Bohužel kniha je teď na druhé koleji a přednost má prý seriál (který zcela ignoruju), takže Větry zimy (i když kdo ví, jak se to bude jmenovat česky) asi nepříjdou tak brzy...

Sarri
21.06.2015 3 z 5

Písně ledu a ohně mají obrovský dějový bonus, jsou skvěle sestaveny a svět, který pro ně Martin stvořil je velmi poutavý a velkolepý - proto nechápu, proč se autor dopustil Tance s draky. Tento díl prostě a jednoduše potvrdil, že ani Martin není neomylný a dokonalý. Kniha je rozvleklá, nudná, kapitoly jsou neskutečně natažené a grafomansky ubíjející. Skoro všechny postavy ztratily svoje kouzlo a všichni mi ke konci vážně lezly krkem, přičemž jsem více než uvítal jejich smrt a při jejich utrpení jsem nemohl nic než protáčet oční bulvy a to rovnou několikrát po sobě. Martin jede podle jednotné šablony a nakonec to vyznívá tak nějak podezřele růžově ordinacovsky či ulicovsky a já měl nepříjemný pocit, že mě zase jednou někdo pořádně napálil a potměšile se mi směje. Tanec s draky mě více než zklamal... Jak dějově tak řemeslně nejhůře zpracovaný díl série a já jako čtenář umořen a nanejvýš rozladěn. Doufám, že si dá Martin načas s dalším dílem, protože potřebuju dlouhou pauzu, abych to dokázal strávit a odpočinout si od něčeho tak obludně nepodařeného =/

Markysek45
16.06.2015 5 z 5

Další skvělá část Písně ledu a ohně, i když mě dala pořádně zabrat. Objevily se nové postavy a jejich pasáže mi přišly přece jen trošku nudnější, možná až na mladého Gryfa. Nicméně se neskutečně těším na další díl, obzvláště na další "živé mrtvé" :)

Mako123123
07.06.2015 3 z 5

Tak neskutočne to naaaaaaťaaaaaaaahuuuuuuuuuuujeeeeee, až je mi z toho šoufl. Ešte tá prvá polka knihy fajn, bol som odhodlaný, po zdĺhavej štvorke som si myslel že aha Tyrion, Daenerys... teraz už to začne mať grády a šmrnc... No nie. Zase je to ako predchádzajúca časť. Dej skôr do šírky než dopredu. Vytváranie atmosféry je u tohto autora tak kvantitatívne obsažné, že je to až nudné... A ked už ma Daenerys nebaví (i ked jej predposledná kapitola bola ok) ale posledná kapitola- (cestovanie preč, zase cestovanie preč, bože bolí ju brucho, cestovanie, sen, cestovanie, sen, cestovanie, cestovanie... a na konci jemný obrat po ktorom neviem čo sa stane, bo môže sa stať zase hocičo, takže nie som o nič múdrejší,) tak to už je čo povedať... Boltoni a Blackovci či jak sa volajú a ich žabomyšie vojny... nuda, nuda... Jon- asi polovicu som preskočil,. Arya- nehorázne nudná- nič sa tam vlastne nestalo, možno až pri poslednej jej kapitole, dovtedy sa len cvičila na slepého nindžu, a do nekonečna opakovať- vlastne tiež som ju takmer celú preskočil, Cersei som celú preskočil, Bran zrástol so stromom, no bóóóže, Theon- nuda, atd atd. A fakt ma nebaví furt dokola čítať siahodlhé opisy toho kto má aký brokátom vyšívaný plášť, kto má tokar, kto má kožušinu a kraviny... Jediný fakt dobrý bol Tyrion. I ked aj v tom by sa čosi negatívne našlo, -najmä zdĺhavosť, ale ten bol dosť zaujímavý... Suma sumárum: Dám tomuto 3 hviezdičky ale neurobím to rád. :D

valda
04.06.2015 5 z 5

Zatím poslední díl Písně ledu a ohně. Z pěti dílů zatím nejrozsáhlejší. Hlavní důvod je obrovské množství rozehraných partií, které v Martinově sáze zatím probíhají. Jak dopadne řádění Daenerys s jejími draky na východě. Podaří se najít ji trpaslíkovi Tyrionovi, dornskému princi, železnému kapitánovi, nebo snad tajemnému mladíkovi s modrými vlasy. Jak dopadne střet Jona Sněha a jeho černých s Divokými, Stannisem a Melisandrou? Co se stane s Rickonem, Branem, Meerou, Jojenem a Hodorem? Co Theon, Asha a ostatní železní. Jak se dál bude vyvíjet příběh dcer Eddarda Starka Aryi a Sansy? Jak vším zamíchají krutí Boltonové. Co Kamenosrdce, Cersei, podivný experiment mistra Qyburna, co Malíček, žije ještě Varys a Sandor Clegan? Jak skončí Jame Lannister a Brienne?
Jak je vidět, tak dějových linek je opravdu hodně a sám už se v nich trochu ztrácím. Autor ve většině pasáží v posledních dvou dílech trochu zvolnil. Stejně se ale hodně těším na další díl, ať už bude finální nebo ne :-)

Galadwen
02.05.2015 4 z 5

Takže... tento díl se mi zdá lepší než předchozí (včetně překladu), což ovšem může být subjektivně dané příklonem k zajímavějším postavám. Nicméně je hodně vidět, že je autor placený od stránky. Některé dějové linie a postavy jsou zbytečné a bezobsažné a zjevně ani nikam nevedou (obzvlášť celý Quentyn Martell a Victarion Greyjoy, kteří mi neuvěřitelně lezli na nervy jako absolutní ztráta času), nicméně Martin jako dobrý vypravěč přeci jen dokáže udržet pozornost. Hlavně aby se děj v dalším díle konečně nějak výrazněji pohnul dopředu, chvílemi už ztrácím trpělivost.

dominik2372
30.04.2015 3 z 5

Poslední ze série co jsem četl. Je to tak rozvláčné že už to nemám sílu číst dál. Některé kapitoly mě ohromně bavily a jiné ohromně nudily. Obzvlášť u každé kapitoly z pohledu Daenerys jsem u každé stránky doufal že tam ji už sežere vlastní drak, přejede kůň nebo na ni spadne piano, jen aby už skončilo mé trápení. Stále mě zajímá jak to celé skončí ale něco mi říká že je jen malá šance že králem se stane lord Bronn z Černovody, takže ušetřím čas seriálem, kde je stejně víc Bronna, zábavnější Tyrion a ač Daenerys nesnáším stejně jako v knižní předloze, dá se na ni aspoň dívat.

Kelderek
26.04.2015 3 z 5

na můj vkus místy příliš rozvláčné... nechci spoilerovat proto jenom řeknu, že některé postavy byly zbytečné a některé dějové linky duální a chaotické. Trochu mi příjde že kvalita série s každým dalším dílem klesá. Byl jsem kdysi uchvácen drsnou poetikou světa Západozemí, nicméně při takovém počtu stran je těžké udržet čtivost. Snad si Martin vezme dostatečně dlouhou (ne však příliš) pauzu, aby Větry zimy (6. díl) byly na dostatečné úrovni..

Natique
27.03.2015 4 z 5

Vleklejší než předchozí díly, až příliš mnoho postav... Některé kapitoly byly vyloženě nudné, jiné chaotické... Nicméně jsem dočetla a čekám na zimu...

Zmitko.m
27.02.2015 5 z 5

Tanec s draky je podle mne velmi dobrá kniha. Dobře jsem se u ní bavil a celou ji doslova shltal...Velice zajímavá byla dějová linie Jona Sněha. Osobně jsem teda zvědav, jak to s ním dopadne, protože se mi zdá divné, že by ho Martin odstranil - kdo by pak vyprávěl děj na Zdi? - Snad Sam? Nebo Melisandra?...to se mi moc nezdá, no uvidíme ve Vichrech. Linie Denerys mi tentokrát přišla taková roztahaná a ne moc dějová, krom jejího závěrečného odletu na Drogonovi..Z Tyrionovy linie se mi asi nejvíc líbila pasáž s šedými lidmy na tý řece, tam to mělo grády.....Asi nejvíc se mi líbilo, že Theon sebral odvahu a sílu a uprchl od Ramsyho Boltona...A Arya se postupně stává Akolytou...Každopádně před Vichry je několk nevyřčených velkých otazníků.....Tak doufám, že Vichrů zimy se dočkáme všichni už letos....

Ri.St.
25.02.2015 3 z 5

Prostě Píseň ledu a ohně, čtivost je přímo úměrná počtu mrtvol. Skvělé na cesty, ale doporučuji čtečku, ať si nezničíte záda ;).

Markoman96
18.02.2015 5 z 5

Čerstvě po dočtení píšu své pocity. Musím říct, že jsem byl docela překvapen celou knížkou navzdory odsouzení některých uživatelů. Za vrcholy celé knížky musím prohlásit jednoznačně epilog, kapitoly se Cersei, Daenerys a taky Jona, možná i s Aryou. Tyrion mě v některých kapitolách bavil (spíše ze začátku), v některých ne, pak mi už připadal jeho příběh zdlouhavý a natahovaný. A že je to teď pěkně zamotané. Winds budou hodně dobré...nedočkavost. Snad se Rh'loor na nás usměje a dopřeje Winds už tento rok - 2015. Věřím v to. :)

xzimal1
30.01.2015 4 z 5

Zřejmě v polovině kniha měla rychlejší spád, a byla pro mě více čtivá. Také proto že se tam stalo pro mě nejvíce zajímavých věcí. Už musím(e) počkat na další knihu.

Richie1
18.01.2015 5 z 5

Hodně dlouhá kniha, naštěstí pan Martin umí udržet pozornost. Příběh dále rozehrává do větší a větší šíře. Když už začínám pochybovat, zda to vůbec může mít nějaký konec, tak pan spisovatel zabije pár hlavních hrdinů a trochu to urychlí :-)
Děj se posouvá často i mimo hranice Západozemí, poznáváme jiné národy, krajiny. Nejvíc mě bavily kapitoly s Tyrionem, s Jonem a s Daenerys.
Pan Martin děj natolik rozšířil, že přemýšlím, zda ho vůbec dokončí - v této chvíli to vypadá, že by mohl napsat ještě dalších 5 knih. Vůbec bych se nezlobil - tahle fantasy sága je opravdu povedená. Trochu jsem váhal mezi 5 a 4 hvězdičkami, ale nakonec jsem i za tu promyšlenost a provázanost celého příběhu dal knize plné hodnocení.

Delen
06.01.2015

A jak to bude dál... neukončené příběhy mě rozčilují, doufám že pokračování bude brzy.
Opět jediná chyba knihy - její hmotnost (dost se pronese)

yank3e
04.01.2015 4 z 5

První polovina byla trochu ubíjející v tom, že se vrátila časově nazpět, ale hlavně ke konci se události zase rozhýbaly. Teď ale nezbývá než čekat na další díl.

Marillee
09.12.2014 5 z 5

Pro někoho to může být hodně chaotický díl, ale to jen z důvodu, že se nám do dění zapojují i nové rody, takže další jména a začínají nové příběhy. :) Mně to rozhodně nevadí, už jsem si zvykla, že v tom zezačátku plavu, ale pak už je to v pohodě.
Těším se na další díl, snad nám náš Pán nenatáhne do té doby bačkory... :(

Jordyz
20.11.2014 5 z 5

Tak tohle mělo jen jednu chybu.....ta knižka byla ukončená dřív než by se mi líbilo.... :-/ Kdy že bude další díl????

margotkla19111
12.11.2014 5 z 5

Ne!!!! Já prostě do Vichrů zimy rozhodně nevydržím. Ne po tom co se na konci knihy děje. Prosím ať je tu co nejdřív.....

Vetinari
29.10.2014 4 z 5

Chvílemi mi to připomínalo Cimrmanova Hamleta bez Hamleta, aneb "Hamlet se nám zase schoval. Škoda, chtěl jsem mu zrovna říct, co ty Hamlete, synovče a synu? Cože tě pořád obestírá chmura? Ale jako bych slyšel, co na to řekne ..." Celá kapitola téměř o ničem a na konci kapitoly, když se k něčemu konečně schýlilo ... stříh, konec a o 100 stránek dál v jedné větě zmínka, že ta bitva proběhla tak a tak a jede se zase dál. V tomto duchu by i Rudá svatba byla popsána v kapitole Tywin a probíhalo by to jako dialog mezi ním a Cersei a povídali by si o tom, co se povídá, že se tam stalo. Ale i tak hodnotím 4 hvězdy a už se těším na další díl.