Tajná kniha

Tajná kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248845/bmid_tajna-kniha-B9d-248845.png 3 103 39

Na sklonku života se Elias Ein uchýlí z rušné Vídně na odpočinek do odlehlého městečka Brunov. Ve svém novém domě ale záhy objeví podivnou knihovnu. Do svazků na tomhle zázračném místě jsou vepsány osudy všech lidí světa. Díky těmto knihám Elias dokáže procházet zpět do různých okamžiků minulosti a dostane příležitost zasáhnout do událostí, jež tragicky poznamenaly první polovinu dvacátého století. Na své nebezpečné pouti časem se pokusí zachránit život nejen svým nejbližším, ale i tisícům nevinných lidí. Avšak netuší, jak změny v minulosti ovlivní budoucnost, do které se pak navrátí... Fantastický příběh vypráví o přátelství a odvaze, nenávisti a zbabělosti. Proplétá osudy fiktivních hrdinů s reálnými historickými postavami a krom dobrodružného čtení přináší i úvahy nad povahou času, osobní zkušenosti a ochotě čelit zlu. Tajnou knihu vydal Grégory Samak nejprve na internetu, kde k sobě okamžitě strhla pozornost čtenářů a stala se nečekaně francouzským bestsellerem.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

Le livre secret , 2014

elin.m
25.03.2018 4 z 5

Strhující příběhy se prostě čtou samy. Konec příběhu dává prostor k zamyšlení. Doporučuji.

LadyCotton
07.03.2018 5 z 5

Wow. Zajímavé téma, kniha velice dobře (čtivě) napsaná.

Magrata15
25.02.2018 5 z 5

Úžasný příběh, bohužel velmi krátký. Knihu jsem přečetla za jedno dopoledne, prostě jsem nemohla přestat číst. Čekala jsem trošku jiný konec a víc vysvětlení, ale jinak skvělá kniha.

hasmanka
25.02.2018 4 z 5

Poutavá četba na jeden večer a fůra vedlejších myšlenek o tom, co by člověk dělal sám, kdyby se ocitl v podobné situaci jako Elias nebo dokonce Tomík. Takových nekonečných možností a zároveň tak málo času... Důležitým sdělením však je, že i kdybychom změnili minulost, neexistuje žádná jistota, že změníme lidskou povahu jako takovou, a ve výsledku může být i hůř nebo se jen zlá zkušenost oddálí.

haaabi
12.01.2018 5 z 5

Pravá kniha pro milovníky krátkých kapitol. :-D Četla se úplně sama, děj letěl hrozně rychle, žádná omáčka. Ale měla jsem občas pocit, jakoby autor jen stručně odvyprávěl děj nějaké knihy, kterou sám přečetl. I když tedy - zajímavé knihy. Námět ale skvělý, kdo by někdy nepřemýšlel na tím, jaký by byl svět, kdyby se někomu podařilo zabít Hitlera....
A maličko mi i chyběla logika v tom, proč bylo Eliasovi umožněno cestovat časem v souvislosti s koncem knihy.

Annkag
11.01.2018 5 z 5

Niečo neskutočne krásne,dokonalé,smutné,emotívne,strhujúce s pochopením že to čo sa može v minulosti napravit može smerovat ešte k niečomu horšiemu.
Ku konci knihy mi vyhrkli slzy a ja som pochopila že naše kroky a smery vedia prečo je všetko také aké je.Pretože to tak má byt aby sme sa aj z toho zlého poučili a urobili zlými včerajškami lepšie zajtrajšky.Ked aj nie pre seba tak pre tých druhých....pretože to najkrajšie na ludstve je to že dokážeme vo svojom vnútri podlačit sobectvo.

ThomasRuhe
12.11.2017 3 z 5

Určitě neotřelý knižní příběh, kdy hlavní hrdina může pomocí knih cestovat časem a případně ovlivnit v rámci svých možností běh dějin.
Kniha má trochu jednodušší sloh, ale to mi nijak zvlášť nevadilo.
Závěr je vcelku povedený a poučný, když Elias zjistí, že změna minulosti (z dobrým úmyslem) nemusí znamenat dobro pro budoucnost.
Samakovo dílko hodnotím 60%.

28401
05.06.2017 4 z 5

Zajímavé..

MOu598
19.04.2017 4 z 5

Zajímavé téma, čtivé, ale takové napsané horkou jehlou. Málo propracované.

JPBelmondo
07.04.2017 4 z 5

Stejně tak, jako mě zaujal obal knihy, tak mě zaujala i sama kniha. Fantastický námět a myšlenka. Výborné čtení, jen ho bylo málo, skousla bych velice ráda mnohem více stránek. Ale i tak se mi knížka moc líbila.

knihomol5555458
04.02.2017 4 z 5

celkem dobře čtivý děj

z1631984
24.07.2016 3 z 5

Myšlenka fantastická, bohužel výsledek velmi odbizý.

cendar
06.12.2015 5 z 5

Povedený příběh, který mě velice zaujal. Pro všechny co mají rádi knihy určitě zajímavé čtivo.

Tužka
14.11.2015 3 z 5

Nápad na knihu byl super.. Avšak si s ní moc spisovatel nepohrál :) Dala bych klidně plný počet bodů kdyby knížka byla více obsáhlá a naplněná něčím víc než jen "rychlými" akcemi :). Zároveň kniha ukazuje na tragický příběhy a osudy v minulosti které si dnes většina lidí neuvědomuje a bere vše jako samozřejmost:)

milamarus
01.10.2015 3 z 5

Čteno kvůli černobílé dlažbě a těm několika dveřím na obálce, které nutí k zamyšlení…
O likvidaci Hitlera se pokoušeli 42x. Vždy z toho sešlo, a tudíž možnost pohrát si s myšlenkou, jak by jeho smrt ovlivnila německou potažmo evropskou historii je lákavá a často využívaná. Povedlo se to i tady. S pomocí několika časový rovin, které spolu dobře fungují a postav, jež přímo ukazují na to, že lidé toužící po moci, lidé posedlí představou o vlastní předurčenosti k nějakému úkolu, existovali a existují.

Hodnotím kladně zmínku o plukovníku von Stauffenbergovi. Jeho odvaha a statečnost by měla být připomínána. A přiznávám, že jsem při čtení postrádala před kapitolami označení doby, kdy se odehrávají. (Je zmíněna jen v první a druhé kapitole.)

BlodyFox
15.09.2015 3 z 5

Kniha docela dobře napsaná, ale taková hodně naivní sci-fi. Trochu jakoby horkou jehlou. Má spád, myšlenka je zajímavá, ale dle mého málo rozvedená. Asi by se s tímto tématem opravdu dalo pracovat více. Základní myšlenka knihy: "Všechno už tu jednou bylo a zase bude...."

greetchen
22.08.2015 4 z 5

Kniha o tom, co by nemělo být zapomenuto... A velmi citlivě a čtivě napsaná. Příběh plný napětí a fantazie, který jakoby mimochodem připomíná ošklivé momenty naší historie, na které by nedejbože mohlo být zapomenuto. Moc hezky psané, jen škoda, že v tak útlé knize. Tohle by klidně mohlo být rozpracováno do většího románu či trilogie a věřím, že by to stále nenudilo.

kikies
04.08.2015 5 z 5

"Zavřu oči a můj mozek mučí stále totéž: dunění vlaků na kolejích, transporty, dobytčí vagony ... Seznamy odpůrců, Romů, homosexuálů ... Udání. Otec stojící před popravčí četou chová synka v náručí a dívá se mu do očí. Jeho prst ukazuje k nebi. To hučení v mé hlavě...
Zemřu. Z mého těla unikne duše, která v něm žila, a ta bude navždy naléhavě žádat, aby lidé nezapomněli nic z toho, čeho jsou schopni.
Blíží se den, kdy to všechno bude ztraceno, zapomenuto v rozlehlých opuštěných bludištích archivů.
Takový je běh věcí.
Kde budeme, až přijde to obyčejné ráno, kdy už si děti našich dětí na nic nevzpomenou? Neboť tato chvíle přijde a lstivě se vloudí do všech životů..."
Velice milé dílko s mnoha krásnými postavami a hlubokou (ač naivní) myšlenkou, že všechno zlo světa lze hodit na jednoho člověka...

Jaruce
14.06.2015 4 z 5

Právě jsem dočetla, moc hezký příběh. Bohužel je krátký a tak na jeden den čtení.

Židé druhá světová válka (1939–1945) cestování časem

Autorovy knížky