Tajemství živých

Tajemství živých https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399841/bmid_tajemstvi-zivych-ixE-399841.jpg 4 248 87

Život mladé maminky Abigail vypadá zvenčí naprosto dokonale: má pohledného úspěšného manžela, který ji miluje, rozkošnou malou dcerku a honosný dům na předměstí. Jenomže Abigailina minulost je plná temných tajemství, která zřejmě někdo odhalil. Někdo, kdo začíná postupně ničit všechno kolem ní... a kdo nakonec unese i miminko Izzy. Vyšetřováním případu je pověřena inspektorka Robyn Carterová. I její minulost je plná tajemství, těžkých ztrát a pocitů viny. Robyn se vrací k policii po roční pauze, kdy se snažila vyrovnat se smrtí snoubence, a její první případ zprvu vypadá jen jako nevinné pátrání po pohřešovaném učiteli hudby. Jenže lidé z okolí ztraceného Lucase začínají záhadně umírat, a když Robyn vytuší, že mezi jejím případem a únosem malé holčičky existuje spojitost, pochopí, že pátrá po několikanásobném vrahovi. A jestli má zachránit Izzy, nemá moc času…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Girl Lost , 2017

MarianP
27.01.2022 3 z 5

Rozporuplná kniha, ktorá sa číta trochu ťažšie, lebo absentujú dialógy, ktoré by knihe pridali na svižnosti a spáde. Siahodlhé opisy, kto čo raňajkuje a podobne ma takisto vôbec nezaujímali. Kniha sa bohužiaľ rozbehne až na posledných sto stranách. Nerozumiem tým zbytočným 430 stranám, ktoré sú popísané od okraja po okraj...Chvalabohu záver je fajn, ale k nejakej dokonalej detektívke/trileru to má riadne ďaleko...

Sysel
22.12.2021 2 z 5

Knihu jsem četla nesnesitelně dlouho. Nebavila mě. Prostě jsem ji chtěla mít už přečtenou. Posledních asi 70 stran bylo zajímavých a konečně se tam něco dělo. Nevím, zda chtěla autorka čtenáře tolik napínat, ale mně to napínání přišlo strašně nezáživné. Konec byl sice lepší než začátek, ale žádný wow efekt se nekonal.

micha-ella
13.12.2021

Ne a ne se začíst, pro mne moc postav a děj od začátku tak podrcený a pomíchaný, že jsem to nakonec odložila. Raději ani nehodnotím hvězdičkami.

evik_svistik
09.12.2021 5 z 5

Velice napínavá detektivka, já byla napnutá od první do poslední strany. Parádně zamotaná situace, skvělé zakončení.

dRaco
03.12.2021 2 z 5

Velmi vlažný thriller, do kterého jsem se bohužel vůbec nedokázal po celou dobu zakousnout. Vleklo se to jako ranní kolona do Prahy a přestože již v podstatě všechny dílky do sebe zapadly 100 stran před koncem, bylo třeba to ještě detailně rozebrat formou únavných dialogů všech zúčastněných. Tohle mi nesedlo a asi nebudu mít motivaci zkusit ještě případné pokračování série.

cucik14
28.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Tak tady jsem hodně na rozpacích. Z anotace jsem čekala psychothriller o únosu dítěte a přitom to dle mého byla za vlasy přitažená nepovedená kopie Bryndzy, která si zaslouží asi tak dvě a půl hvězdičky.
Nejenže byla sériová vražedkyně naprosto geniální a naopak hlavní hrdinka a detektivka Robyn nebyly zrovna nejostřejší pastelky v pouzdře, ale vážně se policejní sbor soustředí na drogy a sériové vraždy vyšetřují TŘI lidé?
P. S. Na obálce je "dva unesení" ... První je miminko, kdo byl ten druhý?

georginaa
08.09.2021 3 z 5

S knihou jsem v rozpacích. Příběh docela dobrý nápad, skryté tajemství a pomsta. Jenže se mi stále pletly jména a nevěděla jsem pomalu kdo je kdo. Do toho minulost a přítomnost, záhadná Abigail a oproti vyšetřovatelka Robyn. Míchalo se to a nějak jsem nedokázala u této knihy číst v jednom kuse. Pro mě to bylo nějak divně poskládané. Ještě do toho kamarádky, které ani nebyly kamarádkami, stále přeskakování z jednoho tématu na druhé. No v každém případě mám radši plynulý děj, než tohle odbíhání. Proto dávám za tři hvězdičky.

SilvieSisinka
13.08.2021 4 z 5

Drastická kniha,jde hlavně o krutou pomstu.Kdysi ji jako malé něco udělali .....vyrostla a chce jim bolest vrátit.

Karin94
10.07.2021 5 z 5

Tak toto bola jedna úžasná detektívka plná tajomstiev a totálnych zvratov.
Kniha od autorky bola moja prvá, ale vôbec ma nesklamala. Je pravda, že po stranu 70 to bolo nie úplne najnudnejšie, ale ani také wow, čo by vás hrnulo do stáleho čítania, ale potom to bola úplná jazda a kniha sa obrátila o 180 stupňov. Kniha sa čítala sama, aj keď má 440 strán, čitateľa ktorého by to zaujalo, by to mal zhltnuté za 2 dni. Boli tam kopec tajomstiev, zvraty a veľmi veľa zápletiek. Napísala by som, že to bolo aj napínavé, ale nebolo to napínavé spôsobom, ako keď niekto číta nejaký thriller alebo horor a pomaly sa až bojí. Napínavosť tu bola v inom zmysle slova a to skôr taká, že vás to úplne poháňa do čítania, pretože kapitoly sú ukončené vždy tak, že proste musíte pokračovať, inak vás to nenechá na pokoji. Kapitoly boli krátke, čo bolo tiež celkom fajn.
Čo ma na tej knihe trošku zamrzelo bolo, že dosť skoro sa dozviete kto za všetkým je. Autorka to napísala dosť predvídateľne. A ako to mám ja v knihách rada, najmä v thrilleroch zbožňujem, keď autor napína až do samého konca a koniec je úplne iný, než aký predpokladáte, ale toto tu už opakujem niekoľkokrát a samozrejme som si vedomá toho, že toto nebol thriller ale detektívka takže to z tohto hľadiska beriem. Každopádne bohužiaľ tu sa to dozviete skôr, ale aj tak kniha bola každopádne úžasné napísaná. Ďalšia vec ktorú moc v knihe nemusím bolo, že to bolo tak písané, že keď vyšetrovateľka Robyn Carterova vyšetrovala niečo z prípadu, tak vždy o kapitolu pred ste vedeli už odpoveď. Ale tak toto bolo také, že to absolútne nevadí. Nemôže každý spisovateľ podľa mňa písať rovnako. Ale celkovo z knihy som fakt prekvapivo unesená a rada, že som si konečne po dlhej dobe vzala detektívku ktorá nebola síce krátka, ale bola fakt vynikajúca a vynikajúco napísaná.
Určite všetkým odporúčam :)

Leena
08.07.2021 3 z 5

Velmi povedená kniha, zvědavost mě nutila číst dál, abych se dozvěděla, jak to celé dopadne.
Jen mne bohužel nudily pasáže s inspektorkou, rušivý element, ani nevím proč:-(

juliesze
03.07.2021 4 z 5

Tak nějak jsem se přemáhala a knihu jsem dlouho odkládala, protože jsem se detektivek přečetla. Ale bylo to docela zajímavě zvolené téma. I když mi to připadá docela dost nepravděpodobné.

Evka27
14.05.2021 4 z 5

Nerada čtu krimi, kde jsou děti oběťmi, ale dočetla jsem a bylo to dobře napsané. Měl jen víc trpět....

micha-ella
07.05.2021

Divně psaná detektivka, nezaujala mě.

ivca84
03.05.2021 5 z 5

(SPOILER) kniha měla svý kouzlo od začatku až do konce
je v ni ukazano jak se vam život diky par udalostem z dětství změní celý další život až se z vas stane vrazdici psychopat

TerezaaBaarova
17.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tak na to, že jsem myslela, že tohle bude další kniha do sekce “ženský thriller” to bylo opravdu dobré!
Sice tušíme a víme kdo je vrah mstitel, ale mě to nevadilo. Proplouvání reality a myšlenek vraždící psychopatky mělo svoje kouzlo!
Líbilo se mi to!

genie
08.01.2021 4 z 5

Náhodně objevená knížka, která se velmi dobře četla. Už samotný prolog vyvolává silné emoce, následují kapitoly střídavě s aktuálními událostmi a těmi, kterými to všechno začalo. S žádnou z postav jsem neměla zásadní problém, rozhodně se mi zalíbila inspektorka Carterová a její tým, příjemnou změnou pro mě bylo prostředí - stará dobrá Anglie.

malýčtenář
24.11.2020 3 z 5

Když se čtenář zorientuje v kapitolách mezi současnosti a minulosti chvíli to trvá. Ale potom se knížka čte docela dobře. Nejlepší je konec, napínavý,i když už pachatele známe.

te-ssiinka3905
26.08.2020 3 z 5

Velká škoda, se tak v pulce je řečeno kdo za vše může... Sice si furt říkáte a co když to není ona ale ta druha a je to jen háček... Ale kniha ma drive a baví a ukazuje jak křivda v dětství může rozmetat vše

cleopatra11
11.07.2020 3 z 5

Když mě kniha zaujme, čtu skoro nonstop. Ale tady mě to vůbec netáhlo, nešlo to.
Téma jistě zajímavé, trošku mě štve, že nebudu vědět rozuzlení, ale...nedočetla jsem.

Skalara
22.06.2020 2 z 5

Kniha měla skvělé hodnocení, ale mě velmi zklamala. Bylo to odpočinkové nic co by mě táhlo dál číst. Spíše se to vleklo a já musela se nutit číst. Zároveň od začátku knihy máte tušení, kdo by se mohl mstít. Pro mě to byla bohužel slabší kniha a nelíbila se mi ani vylíčení postavy vyšetřovatelky.

thrillery pro ženy

Carol Wyer