Tajemství zámku Ashmore

První kniha z nové série od autorky úspěšné dynastie Morlandů se odehrává na samém počátku 20. století v jižní Anglii na svazích malebného údolí řeky Ash, s majestátní budovou zámku, jemuž místní lidé stále ještě říkají hrad a kde sídlí několikátá generace váženého hraběcího rodu Staintonových. Historie rodiny a jejich služebnictva začíná tragickou smrtí lorda Staintona na lovu, po níž se musí ujmout titulu a rodinného majetku nejstarší syn Giles. Zjišťuje, že nezdědí jen majetek, ale i tajemství, která rodinu tíží, a obrovské dluhy. Nezbývá mu než se bohatě oženit, aby zachránil panství a postaral se o matku a sourozence. V románu, který se čte jedním dechem, nechybí ani romantika a jemný anglický humor....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/472745/big_tajemstvi-zamku-ashmore-lLS-472745.jpg 4.137

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Secrets of Ashmore Castle, 2021

Kniha Tajemství zámku Ashmore

vierak

Z môjho pohľadu nekonečne nudná kniha. Stáva sa mi to naozaj málokedy, aby som sa musela nútiť dočítať titul dokonca. Môj pocit z Tajomstiev zámku Ashmore bol, že autorka písala príbeh, o ktorom sama netušila, kam ju privedie. Žiaľ, nepriviedol ju nikam. Bola to len prechádzka prelomom 19. a 20. storočia poukazujúca na rôzne spoločenské vrstvy a ich život. Žiadny dej, žiadny spád, žiadne myšlienky. Ak sa ponúkla nejaká zápletka, na nasledujúcich desiatkych strán akosi vyšumela.
Jediné, čo si na knihe cením, je fakt, že autorka neskĺzla do opisu, či obhajoby, nemorálnych vzťahov, naopak, vyzdvihla tažkú cestu zodpovedného správania sa.

Modrina

Škoda, opravdu mě hodně mrzí, že jsem na tuhle knihu nenarazila v době, kdy má aspoň pět pokračování. Knihu jsem brala jako oddechovku, ale vcucla mě do děje tak, že jsem nechápala, že jsem na poslední stránce. :) Ovšem korektor - byl-li nějaký - by měl vrátit školné.

cérka

Z počátku jsem měla trochu problém se začíst, ale čím více se mi jednotlivé postavy dostávaly do podvědomí, tím více mě to bavilo. Nakonec do mě pevně zasekly své drápky a budou mi chybět.
Příběh hraběcí rodiny Staintonových, jejich přátel a služebnictva je zasazen do počátků vlády anglického krále Eduarda VII a je rozehrán velmi slibně. Jen ty otevřené konce nemám ráda a pokračování v nedohlednu :(

Je to mé první setkání s touto autorkou a myslím, že mě dostatečně navnadilo k přečtení si jejich dalších knih.

Hvězdičku ubírám za opravdu velký počet překlepů a chyb. Když už je vidím já, tak to je fakt co říct :)

ruzovka

Jsem v polovině knihy a už teď je mi po postavách smutno, že budu brzy na konci a další díl v nedohlednu . Opravdu krásný příběh jako Panství Downton Děj poutavý

Mathiola8

Až na mnohé gramatické chyby, které kazily čtení to je příjemná kniha. Mám ráda historické romány.

pavlašt

Výborná kniha, skvěle napsaná, čte se sama. Dýchá z ní stará dobrá Anglie :-)

pierka

Historické rodinné drama, čte se jedním dechem, pokračování Panství Downton

Renatecka

Kniha je připodobňovaná k Panství Downton, které jsem tedy nečetla, ale Tajemství zámku Ashmore se mi velmi líbilo - hlavně ta atmosféra a navíc se mi moc dobře četlo. Bude pokračování? :)