Tajemství porodní báby

Tajemství porodní báby https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79852/bmid_tajemstvi-porodni-baby-tajemstvi-po-lCP-79852.jpg 4 843 231

Tajemství porodní báby série

První díl tetralogie z raného středověku. Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele. V Christianově vesnici jsou navíc objevena bohatá naleziště stříbra…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Geheimnis der Hebamme , 2006

Petrasuvicka
21.02.2022 5 z 5

Drsné, čtivé, napínavé. Tuto dobu bych zažít nechtěla. Román mimo jiné dokazuje to, že žena to neměla vůbec jednoduché. Tím spíše pohledná a inteligentní. Ve vší té bídě a zmaru je ovšem jedna věc úsměvná, a to postava Christiana, který je vlastně je takový král Miroslav, který dělá zkrátka všechno strašně poctivě a férově. Na každý pád doporučuji, především těm, kteří si oblíbili Katovu dceru. Těším se na další díly.

eva-lupen
02.02.2022 3 z 5

Kniha není špatná a určitě budu pokračovat dalšími díly, ale oproti autorčiným pozdějším knihám (Válečný požár a Meč a Koruna) je to kvalitativní sešup dolů. Ještě štěstí, že jsem s tímhle nezačala, protože bych se k těm lepším třeba vůbec nedostala a to by byla škoda. Je vidět, že autorka roste a jde více do hloubky. Jen jsem zvědavá na poslední díl Meč a Koruna, když na čtvrtý díl vlastně navazuje tohle.

Martina291086
19.01.2022 5 z 5

Přiznám se, že ze začátku strašně nezáživné, takže jsem to až chtěla vzdát. Dala jsem si na pár dní pauzu a pak se k ní vrátila... A potom už jen PARÁDA. Příběh dostane zajímavý nádech a správné grády. Dějová linka a od počátku jasný milostný trojúhelník Marta - Christian - Lukas je správně záživná, prostředí zajímavé a Ebertová si dokáže hrát se slovy i pocity postav i čtenářů. První díl ve finále vůbec nezklamal a navnadil na další.

leniess
12.01.2022 4 z 5

Ze začátku je to nezáživné, až jsem chtěla knihu rozečtenou odložit, ale vyplatí se vydržet od třetiny knihy už to má spád a druhá polovina knihy je tak dobrá a napínavá, že jsem ji nemohla odložit.

Eduka
29.11.2021 5 z 5

Krásný příběh. Čte se samo

blackisis
17.10.2021 3 z 5

Jako oddechovka fajn, žádné velká literatura se nekoná. Hodně cílené na ženské čtenářky, co chtějí tu svou "pohádku" s trochou napětí, kde je všechno krásné černé nebo krásně bílé. Málo uvěřitelné, málo propracované, ale děj letí, prodeje také, jak typické. Takové středověká Rosamunde Pilchern.

AnetaKor
11.10.2021 3 z 5

Místy máte pocit, že se až po krk noříte do bažiny beznaděje, ze které vás tahá růžová mašle olepená cukrem.

Simi
11.07.2021 2 z 5

Nepřirozená kombinace pravdivého středověkého násilí a krutosti s naprosto nepřirozeným chováním hlavního hrdiny. Christian, kdyby byl takový, jak byl popsán, by nedožil ani dospělosti.

aktak1203
12.06.2021 3 z 5

Tedy čekala jsem něco úplně jiného. Trochu důstojnější historický román třeba něco jako katedrála. O životě kořenářek se středověku a způsobech jejich kurýrováni apod. Tohle je spíš pohádka pro dospělé, nebo červená knihovna. Po přečtení recenzí jsem si nedovedla představit, co znamená, že hrdinové jsou moc kladní. Teď už to vím a je to fakt děs. Tak nějak to snižuje úroveň knihy. Do pokračování se určitě pouštět nebudu.

anej
28.04.2021 5 z 5

Mě se tato knížka četla moc dobře. Děj má spád, prolíná se jak politika, tak obyčejný život lidí, tak je tam i milostná zápletka spojená s troškou tajemna z "nadpřirozených" schopností. Dlouho jsem se této sérii vyhýbala a doufám, že další díly budou minimálně stejně tak dobré jako tyto.

jfialova
19.03.2021 3 z 5

Historický román pro mainstreamové ženské publikum. Hvězda navíc za snahu čtenáře alespoň trochu historicky vzdělat, oceňuji, že aspoň s tím si dala autorka práci. Jinak žádné zázraky nečekejte. Hlavní hrdinové jsou klaďasové na celé čáře, bez špetky negativních vlastností, dokonalí lidé jak po morální, tak po fyzické stránce, rovněž jejich přátelé. Záporné postavy jsou odporné, zavrženíhodné, nemají jediný kladný rys. Stylisticky slabé, ani náznak snahy o nějaký umělecký počin v jazykové rovině nebo náznak práce s dějem, aby se čistě popisný styl psaní trochu ozvláštnil. Na druhou stranu není třeba u čtení příliš přemýšlet, takže jako oddechovka se dá použít.

marli58
16.03.2021 5 z 5

Prostě drsný středověk. Ráda o této době čtu, ale tolik krutosti, zla a nespravedlnosti mě dost emocionálně vyčerpalo a do dalšího dílu se pustím později. Ale pustím...

Wahlker
11.01.2021

Ja som dostala túto knihu ako dar a aj keď som zo začiatku mala pochybnosti, či ju vôbec prečítam celú, tak som sa do nej ponorila, že čoskoro som bola na konci a chcela som hneď začať čítať ďalší diel... Za seba môžem celú túto sériu len odporúčať

knihovnička007
14.11.2020 3 z 5

Tak nějak nevím... tato kniha mi byla dlouho doporučována a jednou jsem si knihu půjčila z knihovny.
No... nadšení se nekoná :( Docela realistické nahlédnutí do všedního života lidí ve středověku. Ale nějak toho negativního bylo na mne moc-závistivost, chamtivost, zloba, vraždy, znásilňování, napichování na kůl a další věci. Asi pro mne nebylo úplně nejlepší v dnešní vypjaté době takové negativní dílo :( Navíc mi přijde, že jak Marta, tak Christian a další hlavní postavy pořád někam cestují nebo se schovávají nebo utíkají...
Konec už se četl lépe, ale myslím, že nemám potřebu číst další knihy. Stačilo mi přečíst anotace k dalším dílům...

Beriynka
24.08.2020 5 z 5

Četla jsem na základě doporučení v obchodě a nelituji. Celá série porodní báby se mi moc líbila a doporučila bych ji každému, koho láká období středověku.

Michii
03.08.2020 5 z 5

Skvělá knížka a úžasný příběh. Hned se vrhám na další díl :)

BlankaHill
16.05.2020 4 z 5

Četla jsem na doporučení a nezklamala. Příběh mě pohltil hned na začátku a nepustil, je plný nečekaných zvratů, ale také krutosti 12.stoleti. Celkově se mi moc líbilo a těším se na další díly. ⁽⁽ଘ( ˊᵕˋ )ଓ⁾⁾

***Pozor možný SPOILER***

Jediné co mě trošku zklamalo byl konec. Na můj vkus až moc pohádkový na takový příběh, který je protkán mučením, znásilňováním, vraždami,... Vzhledem k tomu, že je to původně tetralogie, jsem čekala, že konec bude více otevřený a navnadí na další díly. Umím si představit, že i touto knihou to končí - samozřejmě Randolf až se vrátí ještě udělá určitě peklo.

Vakalik
14.04.2020 3 z 5

Zezačátku jsem měla sto chutí knihu odložit. Hned na prvních pár stránkách autorka zbytečně představí několik postav a byla jsem z toho akorát zmatená. Matoucí je i třeba pojmenování dvou postav stejným jménem - jedna je sice poměrně hlavní a jedna se objeví v ději max. 5x, ale stejně jsem dlouho nevěděla, zda to spolu souvisí nebo proč to autorka tak udělala. Jelikož nejde o žádnou kvalitní literaturu, hlubší pointa v tom není (alespoň ne v prvním díle). Zhruba od jedné třetiny se mi začala kniha líbit a byla napínavá. Jde o primitivní jazyk a žádnou velkou literaturu v tom nehledejte. Příběh je taktéž poměrně nereálný a spousta situací by se tak, jak jsou popsány nestala, ale přesto kniha přitáhla mou pozornost a druhý díl číst určitě budu.

KláraJurdová
05.04.2020 5 z 5

Přečtena během pár dní a již se nemůžu dočkat pokračování ;-)

Alienn
03.04.2020 4 z 5

Chtěla jsem oddechovou knihu, abych proložila všechny ty thrillery a detektivky. To, co jsem od ní čekala, to jsem také dostala. A už teď vím, že si přečtu i další díly.

12. století Německo historické romány

Sabine Ebert
německá, 1958
2011  86%Tajemství porodní báby
2011  88%Osudy porodní báby
2013  90%Sen porodní báby
2014  88%Krev a stříbro
2012  88%Kletba porodní báby

Kniha Tajemství porodní báby je v

Přečtených1 291x