Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/1516/mid_alchymista-Koy-1516.jpg 4 882 127

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu po počátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen to, pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

The Alchemist , 2007

marketa0275
23.06.2018 5 z 5

TOP! Knihu si oblibí ti jedinci,ktreří rádí utečou do fantasy světa, ti kteří se zajímají o magii, mýty atp. Děj knihy je napaditý, akční a dobře se čte. Určitě stojí za přečtění.

kejty91
14.06.2018 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení a líbila se mi. Není to obvyklý žánr, který bych četla ale děj je rychlý. Vadí mi, že se události dějí během relativně krátké doby. V tomto případě je to spíše škoda.
Druhou věcí, co mi vadí je ta, že kniha nerozebírá situace víc do hloubky. Fajn, to že někdo umře (i ten relativně nesmrtelný) je asi zřejmý fakt, ale aby žila bytost desetitisíce let a najednou ji někdo zabil je hodně přetažené za vlasy. Podobných bizarních situací v knize ještě pár bylo.
Líbí se mi ale, že autor vychází z autentických postav a událostí.

SknihouVrukách
01.06.2018 4 z 5

Z knihy nie som taká nadšená ako všetci ostatní. Za 1.prišlo mi to ako napodobnenina Percyho a za 2 . niektoré časti boli super v iných sa to vliekolo. Hlavný hrdinovia boli jedno veľké klišé. Za mňa rozhodne nie. Pre ľudí, ktorí s knihami začínajú, tak fajn,ale pre ľudí, ktorí majú trošku na čítané, tak rozhodne nie. 3, 5*/5* Tu zaokrúhlené na 4*.

Beer_bro
19.05.2018 4 z 5

Velice příjemné oddechové čtení. Nic převratného, ale příjemně se mi četlo. Smekám před autorem, který musel projít neuvěřitelným množstvím informací, přidal něco svého a nakonec to vše dal dohromady tak, že je to čtivé.

taco
17.05.2018 4 z 5

Naprosto dokonale čtivé, perfektně zpracované, a výborně řemeslně napsané. Občas mě ale rozčilovalo nevyužitý potenciál některých námětů. Některé pasáže byly poněkud odfláknuty.

Yuuki24
19.04.2018 5 z 5

Série Nicolase Flamela byla úplně první, kterou jsem kdy četla. Mám k ní možná i citový vztah vzhledem k tomu, že byla jako první součástí mé velké a dnes i početné knihovny. Příběh nepostrádal naprosto nic. Mytologie byla naprosto famózní a hrdinové též. Kniha obsahovala mnoho zvratů, zajímavých zápletek a o dobrodružství nebyla rozhodně nouze.

žvejka
28.02.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Nejprve mě uchvátila svým obalem a vnitřek ani v nejmenším nezklamal. Autor perfektně zapracoval skutečné historické postavy a báje do příběhu odehrávajícího se v současném světe. Bavilo mě propojení historie, mýtu a reality. Dokonce jsem si pár historických událostí díky knize zapamatovala a později i využila. Celou sérii jsem půjčila mamince, sousedce i přítelovi a všichni mé nadšení sdíleli.

Wheezer
24.01.2018 5 z 5

Kniha byla fajn ale do některých pasáží jsem se prostě nemohla začíst. Nejvíc se mi líbili postavy Scathach a čarodějky z Endoru. Zůstalo tam hodně nezodpovězených otázek díky který jsem se rozhodla že si koupím další díly ale nejdřív dám přednost trochu lepším sériím.

Jordyz
15.12.2017 4 z 5

Fajn oddychovka. Nic náročného a je tedy pravdou, že jsem si celou dobu říkala, že to bude bezva knížka pro mou dceru až trošku povyroste :-) Takže z mého pohledu nenáročná oddychovka, ale nic naprosto skvělého. Pro dceru to bude bomba!

krži
26.10.2017 5 z 5

Oddechová pohádka, ve kterých je spousta mýtů, legend, a to od Anglie až po Egypt a to všechno zabalené do magie - jsem na tuhle knihu asi už starší ročník, ale je to přesně to, co si čas od času jako oddechovku rád přečtu. Dávám 5*, protože po cílovou skupinu - děti, tohle prostě musí být pecka! Díky takové knize děti vezmou do ruky knihu, místo toho, aby hráli hry na telefonech, tabletech a počítačích...

Veha89
26.10.2017 5 z 5

Skvělý čtivý styl, úžasné spojení skutečných událostí a postav, legend a magie. Jen by byla zapotřebí lepší editorská práce.

MosKat
22.09.2017

Bylo to dobrý.

Bettybook
11.09.2017 3 z 5

Vůbec jsem se do toho nemohla začíst,ale pak mě to překvapilo.A pak to šlo zase z kopce.No nevím...

Nosorozec_91
08.09.2017 4 z 5

Skvělá oddychovka.

Kaytria
03.09.2017 3 z 5

Jsem trochu zmatená. Knížka byla napsaná dobře, četlo se to poměrně rychle a snadno, nápad dobrý a propojení reálného světa s mytologií je nenásilný ale uvěřitelný (a nemohla jsem se ubránit neustálýmu myšlení na Percyho Jacksona, svět těchto dvou sérií je vlastně totožný). Nicméně když tak přemýšlím nad dějem, tak se tam vlastně se vším všudy stalo veliký prd. Jsem zvědavá, takže čtu dál, ale nemám ambice přečíst sérii úplně celou.

Setapouch
03.07.2017 3 z 5

Mám dojem, že kdyby mi bylo o dekádu míň, nejspíš budu Alchymistu zbožňovat, ale takhle mi to přišlo trochu moc předimenzované. Každopádně slova špatné nebo nudné, kterými knihu častovali mnozí z těch, kdo ji četli přede mnou, si rozhodně schovávám pro něco jiného.

Abrenkova
29.06.2017

Přišlo mi to jako když pejsek s kočičkou pekli dort. Tolik absolutně nesouvisejících věcí dohromady až hrůza.

evickakyticka
05.04.2017

Kniha určena pro mladší čtenáře než jsem já, bohužel nezaujala. Po sto stranách putuje do kolonky nedočteno.

PeťkaW.
21.03.2017 4 z 5

Už od malička mám velkou slabost pro všechny možné mýty, legendy, báje a především pro starověký Egypt a celkově archeologii, takže kombinace toho všeho ve fantasy příběhu mě zákonitě strhla. Scott výborně skloubil i zdánlivě neslučitelné a s historií i životy bájných i historických postav si opravdu vyhrál. Líbí se mi, že prostě jen nesedl a nezačal psát, ale dal si tu práci s hledáním reálných míst a všech legend. Jeho podání fantasy světa je neotřelé a zatím se ke mně nedostala žádná podobně pojatá kniha. Samozřejmě jako každá kniha má i Alchymista svoje slabší stránky (např. začátek knihy působil strašně amatérsky a laicky zpracovaný), ale pozitiva je dle mého názoru zdatně převyšují, takže se dají přehlédnout. Děj odsýpá, je akční, nikde nedrhne a nenudí, což je zázrak vzhledem k tomu, že je celý příběh knihy nahuštěn do dvou dnů. 4 hvězdičky dávám víceméně jenom proto, abych měla rezervu na další díly. Někdo se nudil a čekal víc, já byla nadšená...

VitDLa
20.02.2017

Poutavé, zajimavé a že by epochální?