Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447166/bmid_nejsem-z-ledu-WKz-447166.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

knihomolkaJani
26.04.2023 5 z 5

Přidávám se k názoru, že to je opravdu skvělé zakončení celé série.
Tento příběh byl pro mě nejvíce emotivní, nejde jen o smrt dětí, ale o celkové pozadí událostí... To co lidé dokážou udělat a kolik lidských životů tím zmařit.. Nejednou mi ukápla slza a trnula jsem děsem.
Výborně vymyšlená zápletka, část mě dost překvapila..
Jsem ráda, že tímto dílem série končí a autorka to nepřekombinovala..

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Skvělé zakončení série, ale zároveň doufám, že by mohl být další díl. Nerada jsem se loučila s Judy a Uriahem. Série se mi moc líbila.

monika0356
13.03.2023 5 z 5

Skvela serie, precteno jednim dechem. Urcite doporucuji!

rumova_kulicka
12.03.2023 5 z 5

V tomto dílu už bylo těch náhod trochu moc, ale to nic nemění na tom, že jsem se opět nemohla odtrhnout a tak i napotřetí dávám plný počet a budu doufat, že se ještě někdy s Jude a Uriahem setkám. Oblíbila jsem si je.

Kenan
05.03.2023 5 z 5

Celá série je super. Koho minula, tak hurá do ní :)
Díly se musí číst ale popořádku.

Ráčkajda
02.03.2023 5 z 5

Naprosto skvělá série, líbily se mi všechny tři knížky.

Illaa
18.02.2023 2 z 5

Docela mě překvapilo, že se neshoduji s ostatními čtenáři. Četla jsem už spoustu detektivek a tohle se mi tedy nijak extra nelíbilo. Jediné plus, že se kniha četla rychle, ale ten příběh jaksi pokulhával. A těch "náhodných" setkání a spojitostí, které se vymýšlí snad jen v Hollywoodu.

LussyP
01.02.2023 5 z 5

- Proč existuješ? Proč ještě žiješ? Můžeš mi to říct? -

3. díl série, doporučuji číst postupně.

Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Navíc se pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu...
Tato série je naprosto brilantní, velice čtivá a skvěle promyšlená. Není zde žádné klišé ve stylu hlavní mužský detektiv je superhrdina, který má rád alkohol a utrpěl trauma. Není tu ani častý problém sérií, kdy první kniha je naprosto super a pak už to jde z kopce, zde bych naopak řekla, že je každý díl lepší a lepší. Jude nejde nemilovat a její postupnou cestu zpátky k životu budete bedlivě sledovat. Kniha je plná zvratů a napětí, velmi dobře promyšlený příběh. Při čtení jsem nezažila žádné hluché místo, prostě hltáte jednu stránku za druhou. Je mi moc líto, že se jedná o poslední díl, ale třeba se ještě někdy dočkáme.

Máša33
16.01.2023 5 z 5

Všechny tři díly jsou naprosto skvělé

Drahuš
18.12.2022 5 z 5

Skvělé, přečteno jedním dechem.

SilvieSisinka
17.12.2022 5 z 5

Úžasné,napínavé čtení.

pastelka53
03.12.2022 5 z 5

Bývá zvykem, že první díl je pecka. Druhý díl bývá nemastný neslaný a díl třetí je naprosté fiasko.
Zde se s tímto stereotypem nesetkáte. Díly gradují jsou lepší a lepší a čtenář je zcela pohlcen příběhem.
Jude je prostě frajerka, zocelená ledová královna, která i z mrtvoly vyčte PIN ke kreditní kartě. V tomto díle se ale dozvídáme, že i ledová královna má své slabiny a její srdíčko ještě není jeden velký kus ledu.

sestraJoy
02.12.2022 5 z 5

„ZE ZAMRZLÉHO JEZERA NA NĚHO VYKOUKL OBLIČEJ – POKUD TO OBLIČEJ BYL. DOOPRAVDY VYPADAL JAKO TVÁŘ DÍTĚTE.“ … Jude a případ mrtvejch chlapců… a jednoho (?) živýho. Dobře napsaná detektivka, která některými postavami navazuje na předchozí příběhy, takže je asi lepší je znát. Jinak nejlepší díl, možná kvůli těm dětem.

TeoCZE
23.11.2022 5 z 5

Na Annu Frazier jsem přišla náhodou, když mi přítel koupil její nejnovější knihu (Najdi mě). Jelikož ta mě uchvátila, neváhala jsem a pořídila si i tuto trilogii. Za mě můžu říct, že je to naprostá pecka a nechápu, že jsem se k ní dostala až teď. Kdo má rád propracované detektivky, určitě tímhle neprohloupí. Čte se to dobře, postavy jsou uvěřitelné, děj ve všech třech knihách parádní.

Ivka2
22.11.2022 5 z 5

Závěrečná a nejlepší kniha z celé série. Každá kniha mi přišla stylem vyprávění jiná a tato mi sedla nejvíc. Knihy na sebe navazují, takže pokud plánujete si přečíst nejdřív tuto a nechcete zjistit padouchy z předchozích knížek, radím Vám přečíst si je postupně. Rozhodně doporučuju. Stojí to za to!

Littlemonday
12.11.2022 5 z 5

Nejsem z ledu - Anne Frasierová

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Anotace:

Recenze:

Wow! Parádní zakončení skvělé série. A co je nejlepší? Nejenže kvalita nešla postupnem dolů, ale naopak se mi poslední díl líbil nejvíc! ️
Opět spousta zvratů, všechno spolu souviselo, mnohokrát jsem překvapením zapomněla zavřít pusu. Hlavní hrdinku Jude jsem si moc oblíbila a fandila jí. Její parťák Uriah to v tomto díle neměl zrovna jednoduché a kromě napětí mě čekalo pár dojemných momentů. Kdyby to jen trochu časově šlo, zhltla bych příběh na jeden zátah, vztahy, vraždy, vyšetřování, všechno to prostě potřebujete vědět!
Konec naprosto úžasný, nerada jsem knížku zavírala. Moc doporučuju všem detektivkářům a thrillerožroutům!

5/5 ⭐️

️️️

Olča220
11.11.2022 4 z 5

Tleskám. Opravdu skvělé. Jestli někdo chce skvělou detektivku se stejně skvělou osobní linkou ať určitě tuto sérii nevynechá.

dominika2585
26.10.2022 5 z 5

Skvělé zakončení série. Detektivky jsou vždy o něco temnější, když jsou oběti děti. Linka s "chlapcem" mě bavila, i když mi z počátku moc nedávala smysl, ale nakonec se vše hezky propojilo. Snad se dočkáme dalšího dílu.

Maky806
11.10.2022 5 z 5

Já chci pokračování! Skvělá série, od začátku do konce.

Jana-Marie
02.10.2022 5 z 5

Super kniha - velmi čtivá, jenom na mě byla chvílemi dost drsná - žádné pohodové čtení to zrovna není. Určitě ale stojí za přečtení.