Nejsem z ledu

Nejsem z ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/447166/bmid_nejsem-z-ledu-WKz-447166.jpg 5 646 208

Pod hladinou minneapoliského jezera je nalezeno tělo chlapce zamrzlé v ledu. Děsivý nález však není ojedinělý. Ba co hůř. Nalezená těla patří dvanáctiletým chlapcům, kteří zmizeli před dvaceti lety. Detektiv Jude Fontaineová a její partner Uriah Ashby se potýkají nejenom s neobvyklým případem, ale i s nástrahami kruté zimy, která komplikuje vyšetřování. Na město udeří nejhorší sněhová bouře v historii, a právě uprostřed ní najde Jude na prahu domu, kde žije, opuštěného čtyřletého chlapce. Dítě není schopné říct, odkud se vzalo, kdo jsou jeho rodiče, ani kde bydlí. Dokonce ani neví, jak se jmenuje. Jeho neobvyklé chování vede Jude k přesvědčení, že za svůj krátký život nepoznalo nic než týrání. Jude není jeho osud lhostejný a pokouší se mu porozumět. Což se jí podaří natolik, aby si uvědomila, že čtyřleté dítě beze jména je možná jediným klíčem ke dvacet let starému, nikdy nevyřešenému, zato dokonale vychladlému případu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Body Keeper , 2019

jasmína
04.06.2021 4 z 5

Nevím, zda bylo tolik hrůz i v předešlých dílech, ale tady už toho i na mě bylo přehnaně moc ......

Opravdu doufám, že neexistuje tolik zla a tolik "psychoušů" bez srdce a rozumu.

TeaPeter
24.05.2021 5 z 5

Dobrý třetí díl, ale bez čtvrtého se to určitě neobejde. Přece jen z konce ještě trčí několik nevypořádaných dějových linií a vztahů. Míchá se to tam tak, že ani nechci odhadovat, kdo s kým skončí a kdo ještě bude čí sourozenec, že?
Bylo tam i hodně věcí na zamyšlení. Obchod s dětmi je hrozný zločin, který se nezřídka vzpírá jakémukoli pochopení. O mnoho lepší ale nemusí být ani důsledky něčího přesvědčení, že "přece ví, co je pro toho druhého nejlepší". Bohužel jsou případy, kdy pobyt s rodiči nebo udržování vztahu s rodiči za každou cenu nemusí být pro dítě tím nejlepším... I když se najdou tací, kteří si to myslí, a mají moc to prosadit...

efka.saf
20.05.2021 5 z 5

Tahle kniha z dosavadní trilogie se mi líbila nejvíc. Byla napínavá, chytlavá a svým tématem dosti znepokojivá, jako ostatně obchod s lidmi, natož s dětmi, bývá vždycky.
Jude se pomalu začíná stávat lehce "normální", což mě na jednu stranu těší, na druhou stranu to, co ji dělalo zajímavější mezi plejádou knižních detektivů, se pomalinku vytrácí. Nicméně můj pohled na knihu se tím nijak nemění.
Příběh byl svižný, zamotaný tak akorát, počet stránek optimální a osudy postav se zajímavě na konci propojily. Z činů některých postav mě docela zamrazilo. Zajímavé jsou i osudy hlavních postav: Jude, Uriah i Elliot tvoří velmi sympatický trojlístek a osobně doufám, že autorka jejich vztahy bude nadále rozvíjet i v dalších dílech.

Dáma s hrnstjm
26.04.2021 4 z 5

Znepokojivé téma, obzvlášť pro rodiče malých dětí. Ale dějová linka obsahuje těžko uvěřitelné roviny, překombinované nápady. Detektivka Jude je středem veškerého dění, většinou dílem naprosté náhody. Existuje poučka, že hlavní hrdina se může do šlamastyky dostat "náhodou," ale nemůže se z ní "náhodou" dostat... to ale v současných thrillerech neplatí, náhoda je velkou berličkou i tady.
U celé trilogie jsou šíleně přeložené názvy knih... netvrdím, že mám lepší nápad na překlad, ale ty použité mi nesedí. Třetí díl má nejkrásnější obálku, byť nemá souvislost s ničím v knize, stejně jako ty předchozí.

SilvieSisinka
23.04.2021 5 z 5

Super kniha, napínavé,dobře napsané.

Olous1
04.04.2021 5 z 5

Na knihu jsem čekala dlouho(knihovna),ovšem vyplatilo se to.Tato série se mi moc líbí. Prostě to byla zase jízda. Četlo se to perfektně, téma obchod s dětmi byl taky zajímavý, velmi citlivý. Doufám, že nás autorka nenechá dlouho čekat na další díl. Jinak přečteno za jeden den.Za mě 100%.

lucakuca
30.03.2021 5 z 5

Famózní! Cítila jsem chlad, cítila jsem strach a jsem šťastná za jaro!

janastok
23.03.2021 4 z 5

Celkem dobré zakončení (?) série. Velmi čtivé, napínavé. I přes pár neuvěřitelných náhod a konce ve stylu " všichni máme kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru", mě kniha bavila. Ale mezi námi, to čtení lidí se Jude zas tak moc nedaří, že!

MajkaH
23.03.2021 5 z 5

Poslední díl a stejně dobrý ( nebo spíš stejně vynikající ) jako ty předchozí...autorka prostě nezklamala !

TerezaaBaarova
22.03.2021 5 z 5

Třetí díl...
Anotace zněla skvěle!
A jestli byl první i druhý díl dobrý, tak třetí byl excelentní!
Kniha měla drajf, správný psycho, zamotané to bylo až po okraj, nervy drásajíci momenty a vše do sebe tak zapadalo, ze dávám 10 z 10!
Skvělý počin!

zdenek118
22.03.2021 5 z 5

Druhá knížka od této autorky a opět dle mě velmi povedená. Děj tohoto napínavého thilleru je tentokráte umístěn do tvrdého severoamerického podnebí města Minneapolis. Celé knize dominuje vyšetřování nelegálního obchodování s malými chlapci a jejich záhadného mizení. Hlavními postavami jsou vyšetřovatelé detektivové Jude a její kolega Uriah Ashby.
Příběh je autorkou pěkně zpracován do krátkých kapitol, plynule na sebe navazujících. Udržoval mě v neustálém napětí, jak bude vyšetřování probíhat. Zaujal mě i hezký nejen profesionální vzájemný vztah dvou hlavních postav Jude a Uliaha. Kniha je velmi dobře čtivá. Pouze se mi nelíbil až příliš dramatický závěr. Přesto knihu hodnotím velmi dobře 5* a doporučuji.

Kaduri
15.03.2021 5 z 5

Knižka si vysoké hodnotenie oprávnene zaslúži. Výborné ukončenie série. Cca od polovice knihy som začala tušiť, kam to celé smeruje, a isté prepojenie medzi postavami, ale na čitateľskom zážitku mi to neubralo. Rozhodne odporúčam:)

ZuK1
14.03.2021 5 z 5

Výborné, čtivé, napínavé ... a přestože některé situace v závěru knížky byly dost těžko uvěřitelné, považuji tento díl za nejlepší z celé série.

gigi77
14.03.2021 5 z 5

S rozporuplným ohledem na téma obchodu, zneužívání a týrání dětí musím konstatovat, že to bylo skvělé čtení plné empatie a citlivých okamžiků. I přes těžko uvěřitelné pasáže a krimi téma mi autorčin “jemnostyl” zkrátka sedl.

Nelly
13.03.2021 5 z 5

Pro mne nejlepší ze všech tří dílů - Jude už zde není tolik rozebírána, je lidštější, bez větších stigmat. A příběh? Skvělý! Mnozí budou tušit, jak se vše vyvine, ale přesto je zde pár nečekaných zvratů. Poslední kapitoly budete hltat do pozdních nočních hodin, jen abyste došli ke konci. Pro mne by to mohl být i poslední díl série, ale pokud budou další, ráda se do nich pustím.

Pavlína2019
13.03.2021 5 z 5

Vynikající. Skvělá. Perfektní kniha. Autorka je výborná spisovatelka. Napínavé, nedá se přestat číst, velmi zajímavý příběh a postavy. Musíte si knihu přečíst. A nejlépe celou sérii.

LP113
10.03.2021 5 z 5

Super, opravdu hodně čtivá celá série. Možný spoiler:Trošičku mi to zavání mojí milovanou Lisbeth Salanderovou ve smyslu, že vše se trochu točí kolem rodiny Jude, ale to nic nemění na tom, že je to perfektně napsané a rozhodně doporučuji.

Avila
10.03.2021 5 z 5

Opět neskutečně skvělé čtení.... Tentokrát na téma o kterém není úplně snadné číst...
Ale autorka se s tím perfektně "poprala".... A série je čím dál tím lepší.
Opět čtivé, napínavé a plné zvratů. Jude a Uriah se perfektně doplňují, mohu jen DOPORUČIT.

tereza8
20.02.2021 5 z 5

Další skvělý příběh, musím říct, že mě bavil doposud asi nejvíc, Jude je mi čím dál víc sympatická. Klobouk dolu před autorkou, že dokáže napsat něco tak poutavého a zároveň nepřekombinovaného. Těším se na další díly...

vera4669
13.02.2021 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl série, u prvního dílu jsem byla na vážkách, ale autorka mě přesvědčila, že to umí.. Jude jsem si hodně oblíbila, kniha byla napínavá, zajímavá a překvapivý konec, jsem určitě zvědavá na další pokračování