Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1056 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

kozisek1
24.10.2018 5 z 5

Přečteno na doporučení, během pár dnů. Četlo se to samo.

PaniJani
23.10.2018 5 z 5

Skvělá kniha. Od začátku do konce čtivá, poutavá a bez nudných míst. Detektivka Jude i její kolega vypadají jako sympaťáci a zajímají mě i jejich další osudy. Některým věcem by se mohlo věnovat více prostoru, ale celkově jsem hodně spokojená a mrzí mě, že kniha nemá více stran. Těším se na pokračování .

janina66
23.10.2018 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Doufám, že u nás vyjdou zbývajíci 2 knihy pokračování.

Šerďa2012
22.10.2018 5 z 5

Napínavá, čtivá. Poutavý příběh. Četla se sama.

SimonaP
21.10.2018 4 z 5

Napínavá kniha, četla se dobře, ke konci už jsem se od čtení nemohla odtrhnout.

RADOST
21.10.2018 5 z 5

Skvělé! Velmi oceňuji autorčinu snahu nastínit myšlení ženy-oběti, tak těžce zkoušené životem, traumatizované nejen minulostí, ale i současností. Linie vyšetřování byla napínavá, ale pro mě spíše druhořadá. I když jsem si správně vytipovala pachatele, nic to neubralo knize na poutavosti, spádu a čtivosti.

esterkucerova
18.10.2018 2 z 5

Tak nevím, kde se stala chyba..
podle místního hodnocení jsem čekala pecku, ale dostalo se mi jen zklamání.
Kniha se přečte celkem lehce, ale výsledkem pro mě je minimální napětí a fakt, že druhý den už si nepamatuji jména hlavních postav.
Zápletka velmi průhledná, hlavní padouch zřejmý snad od první vteřiny, co se v knize objeví a celkově je pro mě tato kniha silně nadhodnocená.

putpuda
13.10.2018 5 z 5

Hm... To bylo dobré, opravdu dobré! Před chvílí jsem dočetla (dnes jsem ani nic jiného nedělala:)) Kniha vtáhne hned od začátku. Nejlepší je samozřejmě několik posledních kapitol...srdce mi bušilo, jak splašené. Předpokládám, že se s Jude a Uriahem ještě setkáme, takže se už teď těším :)

Erlif
10.10.2018 5 z 5

Děj knihy se rozjede od první stránky a je čtivá až do konce. Osud hlavní hrdinky je smutný a asi nikdo by se do její kůže nechtěl dostat. Jen mi přijde škoda, že o vztazích v rodině Jude se dozvídáme po kouskách a kniha začíná jejím útěkem, i tak se v tom člověk dobře orientuje. Docela by se mi líbila kniha, která se bude odehrávat před touto :-) Rozhodně jsem zvědavá na další dvě knihy, která má autorka v plánu.

Reat
09.10.2018 5 z 5

Bezkonkurenčně na první dobrou a bez přestávek přečteno za jeden (pracovní, takže psst) den. Toť první nesmírná deviza knihy. Tou druhou je určitá neotřelost příběhu...žena vězněná tři roky se záhy vrací na své místo u kriminálky, do života a do světa, přičemž ani do jednoho se jí to pořádně nepodaří. Klišé zde bohudík chybí, žádné románky s kolegy, žádné nečekané (rozuměj nesmyslné) zvraty také ne, takže jediné, co se dá maličko vytknout, je určitá až přílišná fantasknost příběhu. Dovolil bych si zaspoilerovat, takže prosím pozor pro neznalé................no těžko by nechali vyšetřovat, respektive ponechali ve vyšetřování vraždy osobu, které se našla v její motorkářské helmě hlava oběti!!!! Taková by byla první na ráně v seznamu podezřelých a putovala by rovnou do vazby...alespoň podle mě tedy. Ale budiž....když se od tohoto oprostíte, a také od toho, že zde se vše odehrává tak nějak mimochodem....zabití věznitele, útěk, znovunástup na kriminálku, setkání s ex a podobně, máte před sebou skvělou a zábavnou krimi. A to není málo....

Ashlee86
08.10.2018 5 z 5

Nemám co vytknout. Napínavý děj, žádné nudné místa. Kniha, která vás pohltí.

jxr
06.10.2018 3 z 5

Kniha se dobře četla, hlavní postavy si mě získaly....ale...přečetl jsem hodně knih s detektivním žánrem a musím říct, že pro mě tato kniha zase taková bomba není - byl jsem ve tři čtvrtě knihy a děj se neustále motal kolem Jude a jejího vnitřního vyrovnávání s okolním světem po té co byla tři roky vězněna, samotné vyšetřování však vázlo a jako čtenář jsem musel dlouho čekat na objevení dalších stop k objasnění případu...žádné pořádné napětí, zvraty v případu...na knihu jsem se těšil, musím však říct, že byla pro mě zklamáním

Hana46
04.10.2018 5 z 5

Velmi napínavé čtení,přečteno jedním dechem.

MonikaK
02.10.2018 5 z 5

Většinou mi detektivky, kde je hlavni vyšetřovatel žena příliš nesednou, ale zde je tomu naopak. Především je to tím, ze se nejedna o typickou zenu, ale zenu, která si s sebou nese svoji děsivou minulost. Utéct svému vezniteli, který ji tři roky držel v temném sklepě a mučil ji, to se jen tak někomu nepodaři, není tedy divu, ze již není schopna navázat na svůj dřívější život a stává se z ni "druha" Lizbeth, a to já moc rada. Samotná zápletka je velmi napínava a je zde mnoho zajímavých vedlejších linek, o kterých není jasne, jak moc se propojují. Jako velké plus honotim, ze jsem si většinu knihy nebyla jista, kdo je vrahem. Kupodivu jsem nehonotila negativně ani občasné nezodpovědné jednani hlavni vysetrovatelky. Pokud bude další díl s touto vysetrovatelkou, doufám, ze z ni autor neudělá "normální" zenu a nechá ji její zajímavost, neschopnost vycházet snadno s druhými a opět se bravurně vyhne romantické linii.

hs777
30.09.2018 5 z 5

Trochu jiný thriller a naprosto senzační. Detektivka Jude po třech letech věznění a týrání uteče svému únosci a vrací se zpátky k policii a hlavně do normálního života. Napínavé, zajímavé, originální a neodložitelné - také za nasměrování děkuji svým oblíbeným.

JitkaHambi
30.09.2018 5 z 5

To bylo něco!Přečteno za neděli!:-)Nemohla jsem se odtrhnout.Sice jsem od půlky měla tušení, kdo za tím vším stojí, ale jistá jsem si nebyla.Opravdu úžasná kniha, doporučuji všem!;-)

Ivulka432
29.09.2018 5 z 5

Za mě výborné čtení! Zajímavá zápletka, rychlý spád. Doporučuji, moc pěkná detektivka. Přečteno za jeden den.

Danago
29.09.2018 5 z 5

Knížka měla spád je naprosto bez hluchých míst. Má celou dobu to správné napětí. Nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Za mě skvělé čtení.

zbožňuju_knihy
28.09.2018 5 z 5

Kniha byla výborná, čtivá, hezky to odsýpalo. Někdo psal o podobnosti s Lisbeth, já tam vidím taky určitou obdobu s "Muži, kteří nenávidí ženy". Nenapadá mne nic, co by se knize dalo vytknout. Očekávala jsem nějaký románek s kolegou, ale jsem ráda, že k němu nedošlo a kniha nezčervenala. Těším se na další díl!

tulip131
26.09.2018 4 z 5

Kniha mě hned vtáhla do děje, dobrý příběh, žádné rušivé elementy. Až bylo škoda, že je tak krátká.