Nejsem mrtvá

Nejsem mrtvá https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380544/bmid_nejsem-mrtva-IGR-380544.jpg 4 1058 322

Detektivka oddělení vražd Jude strávila tři roky zavřená v temné podzemní cele. Za tu dobu se naučila dokonale číst ve svém sadistickém vězniteli, takže se jí nakonec podařilo uprchnout. Jenomže návrat do normálního světa je mnohem těžší, než si Jude představovala – její přítel si během těch tří let našel novou ženu, kolegové z policejního sboru jí nevěří a všechny ostatní bezmála děsí. Přesto nastoupí zpět do služby a vzápětí začne řešit případ utonulé mladé dívky. Všichni ostatní včetně jejího nového parťáka si myslí, že se jedná o sebevraždu, kdežto Jude je přesvědčená, že se jednalo o násilnou smrt. Nikdo se totiž nevyzná v duších zvrácených psychopatů tak jako ona…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Body Reader , 2016

harena
26.09.2018 5 z 5

Díky doporučení čtenářů DK se mi dostal do rukou naprosto vynikající, napínavý detektivní příběh, který se čte jedním dechem a opravdu neradi knihu odkládáte. Ani život jednotlivých aktérů nestojí stranou a sympatickou Jude Fontaineovou a jejího partnera Uriaha si hned oblíbíte. Přečteno téměř na jeden zátah a těším se na další díl. Jasných pět hvězdiček.

Evka27
22.09.2018 4 z 5

Přečteno na jeden zátah. Zase naštěstí jedna z povedených knih.

happy-smile
20.09.2018 5 z 5

Kniha mě velmi mile překvapila. Čte se sama, má spád. Hlavní postava, která má za sebou takový pohnutý osud, se jen tak nevidí. Díky tomu to bylo docela originální čtivo. Potěšilo by mě, kdyby autorka napsala nějaké další pokračování.

rodak
20.09.2018 5 z 5

No vida ani kniha nepotřebuje
tu kulatou nálepkuu světový bestseller.Super čtení,moc jsem si knihu užíval.Postavy perfektně vykreslené, sympatické i s jejich neduhy.Děj plyne srozumitelně (to jak se stalo s tou motorkářskou helmou a následně to bylo fakt děsivě popsáno) ke konci a zjistíte ,že ačkoliv námět knihy je dost drsný chtělo by se vám číst dál.Tak se vám dostanou pod kůži.Jude a Uriah.

Costanzo
19.09.2018 5 z 5

Jude mi hrozně připomíná Lisbeth z Milénia od Stiega Larssona. Obě prožily peklo, a obě mají za otce stvůru. Velmi dobré vykreslení hlavní postavy, kniha se skvěle četla, škoda, že byla tak krátká. Určitě přečtu i další díl, na prvotinu dost dobré.

Zuzka222
19.09.2018 4 z 5

Kniha je rozhodně čtivá, příběh nápaditý, ale něco mi tam prostě chybělo. Myslím, že by kniha unesla mnohem větší rozsah a podrobnosti uvěznění mohly být více vykreslené. Určitě by to navodilo mnohem temnější atmosféru, kterou by si příběh zasloužil. Rozuzlení na konci mi také přišlo až příliš rychlé a některé souvislosti mi úplně nesedí. Každopádně jsem zvědavá jak bude série pokračovat....

certik003
17.09.2018 5 z 5

Knížka vlastně nemá obvyklý pomalý rozjezd, je napínavá hned od začátku. I když pachatele jsem odhalila, sotva se v ději objevil (a to se mi stává zřídka), knížce to rozhodně neubralo na čtivosti. Navíc jsem samozřejmě nemohla tušit, jestli jsem ho uhodla. Moc se mi líbilo psychologické vykreslení postav - Jude i Uriaha.

tchiwawa
17.09.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla na jeden nádech, rychle a napínavé, přesně co jsem od ní očekávala. Rozuzlení jsem ale odhadla poměrně brzo...

rajcatko
16.09.2018 5 z 5

Čtivé, svižné, žádné nudné popisky krajinek, nechyběla akce i zajímavé vztahové roviny, samotná zápletka byla dobře rozpracovaná a pro mě nejdůležitější faktor, hlavní hrdince jsem fandila celou dobu čtení. Rozhodně doporučuji!

Soda14
13.09.2018 5 z 5

Super knížka, mohu jedině doporučit, mám velmi rád tenhle druh kriminálek, tedy thriller či psychothriller, tenhle je opravdu povedený. Jedna z nejlepších knih, které jsem četl. Palec hore :)

helenkan
13.09.2018 3 z 5

Neříkám,že by se mi to nelíbilo. Jen bych řekla trochu přeceňované. A pachatel se dá uhodnout dost brzy.

nemer
11.09.2018 4 z 5

Začátek a první část knihy velmi slibná, konec aspoň na mne trochu uspěchaný a předvídatelný. Na druhé straně všechny drobné nešvary vyvažují sympatičtí detektivové, ryšavý kocour a ve výsledku, navzdory traumatickým zážitkům většiny postav, i optimistické vyznění knihy. Ráda si přečtu další díl.

Šánka
11.09.2018 5 z 5

Tady musím poděkovat mým oblíbeným ,,detektivkářům" za jejich komentáře, které mě v tom množství detektivkothrillerů navedly na tento vynikající kousek.
Do děje jsem byla vtažena ihned od prvních stránek, žádné začítání se nekonalo, nestačíte otáčet stránky a pokud je to jen trošku možné, knihu neodkládáte vůbec. Má to spád, má to dostatečné napětí a nepřekombinovaný závěr. K tomu detektivové, které si musíte oblíbit i s jejich (jak jinak!) démony.
Takže super, za pět a doporučuji dál !!!

petula22
11.09.2018 4 z 5

U knihy jsem se rozhodně nenudila, měla spád, žádná "nudná" místa.

Svabik
10.09.2018 5 z 5

Naprosto skvěle napsaná knížka, která se četla jedním dechem a i když musíte z jakéhokoliv důvodu přestat, rychle se vracíte, abyste mohli číst dál.

Gibis
10.09.2018 5 z 5

Tak tohle byla velká paráda! Jude Fontaineová stráví 3 roky v zajetí, kde s ní její únosce velmi krutě zachází. Po útěku je její život v troskách, ale přesto se rozhodne vrátit se ke své práci vyšetřovatelky na oddělení vražd a s vervou se pouští do vyšetřování nového případu, ale také nepřestává pátrat po svém únosci. Dokáže se ovšem vrátit nejen k práci, ale i ke svému životu? To si musíte přečíst :)
P.S. Moc mě bavil Uriah :) A těším se na další díly!

Lenka_S
10.09.2018 5 z 5

Tahle kniha mě upoutala hned od prvních řádek. okamžitě jsem věděla, že potřebuji znát jak to dopadne. Zhruba někde od poloviny jsem tušila kdo by to mohl být, přesto mě závěr překvapil.

kasavubu
10.09.2018 4 z 5

Pěkná knížka, jen ten konec a vlastní rozuzlení mi přišlo trochu předvídatelné. Jinak byla knížka úžasně čtivá, hlavní hrdinka Jude mi přišla sympatická a její postava byla skvěle propracovaná. Klobouk dolů za perfektní vylíčení psychického stavu člověka, který se doslova "vrátil mezi živé". Neumím si vůbec představit, jak bych se s Judiným traumatem vypořádávala já. Snad se brzy dočkáme dalšího pokračování.

Marluksa
09.09.2018 5 z 5

Naprosto skvělá.

JustWomen
07.09.2018 5 z 5

Naprosto skvělé, konečně zase úžasná kniha, žádná nuda, skvělé postavy, čtivé, logické. Jude Fontaineová a Uriah Asby, ráda jsem vás poznala, doufám, že se nesetkáváme naposled. Doporučuji!!!