Tajemství ďáblovy bible

Tajemství ďáblovy bible https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3691/tajemstvi-dablovy-bible-3691.jpg 4 106 25

Jedna z novějších Vašíčkových knih, která se zabývá tzv. Ďáblovou biblí, známou také jako Codex Gigas. Kniha vznikla pravděpodobně na počátku 13. století v klášteře v českých Podlažicích u Pardubic. V současné době je majetkem Švédska.

astroweb
03.09.2015 4 z 5

První kniha od Arnošta Vašíčka, myslím, že nikoli poslední, Zájem podnítil seriál Ďáblova lest v TV.

tenax
15.08.2013 4 z 5

Autor dává do překvapivých souvislostí zdánlivě zcela nesouvisející věci a události napříč staletími a kontinenty. Vyslovuje spíš spekulaci než hypotézu, že v případě Codexu gigas by mohlo jít o plod magie neznámého bratrstva či naprosto výjimečného mága nebo jde o dílo někoho zvenčí či o proroctví velké Změny v uspořádání světa. Rozhodně to stálo za přečtení.

Answera
28.12.2012 3 z 5

Kniha není špatná, ale čekala jsem od ní víc, než otazníky.... :-/ Stejný názor mám s LordSnape... :-)

LordSnape
25.09.2012 3 z 5

Záhadologii jsem četl hodně, když jsem byl teenager, ale pak mě to pustilo. Po této knize jsem sáhl, jelikož mě zajímá Codex Gigas, ale musím říct, že informace uvedené Vašíčkem jsou buď naprosto mimo téma, anebo naprosto přitažené za vlasy. Spíš než knihu, mi to připomínalo výtah z Magazínu 2000 záhad, na který se mimo jiné i autor odkazuje.

wencatko18
25.08.2011 5 z 5

Jelikož mě zajímá tajemno a o knihy A.Vašíčka, nemohla jsem ji nechat ujít. Velmi mě překvapila, autor velmi poutavě rozepisuje propojení mezi ďáblovo biblí a naším světem, ukazuje skryté šifry v písmu svatém. . .. Velmi zajímavá kniha! Doporučuji!

záhady tajemství

Arnošt Vašíček
česká, 1953
2009  80%Ďáblova lest
2012  77%Ztracená brána
2017  71%Krev démona
2005  85%Strážce duší
2007  74%Tajemství ďáblovy bible

Kniha Tajemství ďáblovy bible je v