Tajemný kůň aneb Cesta za českými památkami

Tajemný kůň aneb Cesta za českými památkami https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/195770/mid_tajemny-kun-aneb-cesta-za-ceskymi-p-cki-195770.jpg 5 2 2

Sedmi největšími městy Čech a Moravy prochází holčička Una, pátrající po tajemném koni, který ji odnese domů - na červenou hvězdu. Navštíví Prahu, Brno, Ostravu, Plzeň, Olomouc, Liberec a Ústí nad Labem. Všude potkává přátele, kteří jí chtějí pomoci. A všude nachází něco zvláštního, něco, co stojí za vidění: hrady, zámky, kostely, sochy, obrazy a zahrady. Vyslechne pověsti a legendy. Doví se hodně z české a moravské historie. Naučí se dobře dívat. A nakonec… nakonec Una svého koně najde. Je jiný než čekala... celý text

witiko
21.03.2017 4 z 5

Krásný nápad, jak přivést děti k pozornosti a úctě vůči památkám. Autorka je u nás zavedená a osvědčená pro četbu před spaním, nicméně v něčem se mi zdálo, že kniha nefunguje úplně tak, jak by chtěla. Napětí při hledání kouzelného koně se totiž nijak nestupňuje, vlastní hledání se nijak nerozvíjí, takže ačkoli děti to bavilo a zajímalo, jako rodič jsem se začal dost brzo nudit tou stále stejnou, až stereotypní strukturou jednotlivých kapitol.

keksik4
08.03.2017

Zajímavá knížka, dcera druhačka se večer těšila na předčítání, nenásilnou formou seznamuje děti s historií jednotlivých měst a jejich zajímavostmi.

Kniha Tajemný kůň aneb Cesta za českými památkami je v