Pušky Avalonu

Pušky Avalonu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330483/bmid_pusky-avalonu-Z0i-330483.jpg 4 349 33

Jediný pravý svět - Amber. Vše ostatní jsou jen Stíny... Kletba prince Amberu má strašlivou moc. A pokud chce Corwin získat Amberský trůn, musí se vypořádat nejen se svými bratry.. Druhé, přebroušené vydání, vydáno jako speciální příloha Pevnosti.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Straky na vrbě

The Guns of Avalon , 1972

Mosi-oa-Tunya
16.12.2018 5 z 5

Celou sérii jsem četl několikrát. Je to skvělé čtení. Určitě nejlepší dílo autora.

YuuMitsuko
15.06.2018 4 z 5

Bitky, mocenské spory, intriky a žádné zbytečné řeči navíc. Roger Zelazny rozhodně ví, jak upoutat čtenáře a kolik si toho může dovolit, aby ničí pozornost neopadla. I přes pomalejší začátek (který byl ještě víc matoucí s ohledem na to, že jsem si moc nepamatovala, co se dělo v prvním díle), nakonec pohltí čtenáře a vyplivne ho až na konci dost zbídačeného s jedinou myšlenkou: a co bylo dál?
Ano, svět Amberu funguje podle trochu jiných pravidel a většina z nich je dost těžko pochopitelná, takže když si takhle Corwin každou chvíli proběhne stíny a je pokaždé někde jinde a přesto pořád na stejném místě, je to dost divné čtení. Nakonec nezbývá než pokrčit rameny a jít s dějem dál, což je jedna z mála věcí co si fantasy svět může čas od času dovolit.
I přes tyto pasáže to byla bezvadná jízda od začátku do konce. A samozřejmě dává hned celou řadu mouder do života, např:
"Knihy byly všechny na policích. Ty kradou jen vaši přátelé, když jim je půjčujete."

Malarkey
13.02.2017 4 z 5

Druhý díl této série se opět četl vysloveně s lehkostí a radostí. Příjemná kombinace akce, vysloveně chytlavých jednoúčelových kapitol a adekvátního politikaření na asi 180ti stránkách utekla stejně tak rychle, jako se vysype sůl z děravé solničky. Sice nepřevládá absolutní pětihvězdičkové nadšení, jako u některých jiných čtenářů zde, ale standardy prvního dílu si i tento díl udržel.

Hadati
20.10.2016 5 z 5

Corwin je i po své nedávné porážce rozhodnut nevzdat se svých nároků na trůn. Na další střet s Erikem se však tentokrát rozhodne pečlivě připravit a projít konkrétní Stíny, aby uskutečnil plán směřující k Erikově porážce. V jednom z těchto Stínů se však setká s jedním ze svých sourozenců, což jeho plány zkomplikuje.

Příběh pokračuje tam, kde skončil v prvním díle této ságy. Přestože můžete mít pochybnosti o oprávněnosti Corwinova nároku na trůn, tak jednání Erika vůči Corwinovi jednoznačně zvýší vaše sympatie k hlavní postavě.

Drowned
28.09.2016 3 z 5

No teda. Čekal jsem trochu rozjetí příběhu, že dostane pořádné grády a ono nic moc. Zatím budu pokračovat ve čtení ságy dále. Ona postava Corwina je dost zajímavá.

dpxcz
02.09.2016 2 z 5

I s druhým dílem se do série Tajemný Amber nemohu dostat. Možná zkusím ještě další díl a snad to bude lepší.

Allia
05.01.2016 5 z 5

Tak mám za sebou i druhý díl. Moc se mi líbí styl psaní autora, jak jsem již psala u prvního dílu. Je pravdou, že ne každému vyhovuje obsáhlý popis, ale mne to pomáhá vžít se do kraje, příběhu a v podstatě s růst s knihou a žít její příběh :-) Co se týče příběhu, nenudila jsem se a některé zvraty a události mne překvapily. Už se těším na třetí díl, začíná to být pro mne dosti zajímavé a jsem zvědava jak to s Amberem a jeho lidmi dopadne :-)

kethy
28.10.2015 4 z 5

Příběh o Corwinovi pokračuje. Jeho cesta za trůnem zde vyžaduje jiné technické prostředky, než na které jsou Ambeřané zvyklí a tak Pušky Avalonu mají Corwinovi pomoci k moci. Ale nevěřím, že Corwin je takový, jaký je zde "vykreslený" a věřím na jeho šlechetné srdce. Knihu a celou sérii doporučuji každému, kdo má rád úžasné světy a krásná dobrodružství.

Terva
08.10.2015 4 z 5

Svět Amberu je nekonečný............... Tuto knihu mám ještě pod původním názvem - Zbraně Avalonu - , který se mi, mimochodem, zdá výstižnější, než Pušky Avalonu. Po prvním příběhu o Amberu, kdy čtenář poznal Corwina a vlastně prožíval jeho, jakési znovuprobuzení od počátku, je tento příběh spíše cestou za pomstou a vypořádání se se svou vlastní kletbou, kterou Corwin uvrhl na Amber a svého bratra Erika na konci knihy Vládci stínů (Devět princů Amberu). Příběh je přímočařejší, víc osobní a postrádá to původní napětí. Hodnocení proto o jednu hvězdu klesá. Ale protože jsem tuto sérii četl již dvakrát, je jasné, že tento příběh je nedílnou součástí této série a vcelku vyzní jako jeden z nadprůměrných. Prvních pět knih je totiž o Corwinovi a je to to nejlepší z Amberu. Dalších pět knih je o jeho synovi a Corwin je zde silně upozaděn a mizí z očí do jakéhosi, nám neznámého, stínu. Malá ochutnávka: Během následujících dvou mil jsem změnil pozdní odpoledne zase v poledne, ale ponechal jsem si na obloze mraky. Potřeboval jsem polední světlo, ne horko. Pak jsem vyhledal lehký větřík. Zvyšovalo se tím riziko deště, ale stálo to za to. Člověk nemůže chtít všechno..........

baddy112
02.10.2015

Normálně nečtu ale tato kniha mě zaujala, jen nemohu přijít na to kterým dílem začína. škoda.

Ladys
24.04.2015 4 z 5

Po akčním prvním díle přijde trošku zpomalení, ale to vůbec nevadí. Příběh se začíná přitemňovat a to je také zajímavé.
Zápletka s využitím zbraní je slušně vymyšlená. Co mi trochu vadilo, bylo Corwinovo zázračné vyléčení oslepených očí. Ale zas to není jen tak obyčejné princátko, že?

Peti
23.05.2013

Druhý díl už začíná být více tajemný a válečný, Corwinovi nevyjde nájezd na Amber a je bratrem Erikem zajat, oslepen a uvrhnut do žaláře. Děti Amberu ovšem nejsou jen tak obyčejní lidé a po pár letech se mu oči uzdraví a on prchá skrz obrázek na zdi k majáku, kde se uzdravuje... A jeho plány na dobytí Amberu pokračují, do skupiny se k němu přidává Ganelon, v ději se objevuje i bratr Benedikt a další postavy. Pěkné čtení, ale první díl se mi asi líbil víc.

valda
10.04.2011 5 z 5

V druhém díle série Tajemný Amber se Corwin po útěku z vězení vydá do Lorraine, starého království, kde potká vládce Ganelona, se kterým se vypraví do Avalonu, za bratrem Benediktem, skvělým šermířem. Hlavním jeho cílem je, ale seskupit dostatečné síly na svrhnutí bratra Erika, který ho nechal hnít slepého v kobce.
Zelazny tentokrát trochu zvolnil tempo, aby byl čas více se rozhlédnout a popsat kontexty. Děj ale postupně graduje a postupně je čím dál temnější a nejasnější a rozhodně není černobílý, jako třeba Kruh v Lorraine.