Roger Zelazny

americká, 1937 - 1995koupit eknihy

Nahrávám...

Nejnovější kniha

Amber: Kroniky Amberu 1-10

Amber: Kroniky Amberu 1-10

Nezvyčajná urban fantasy v drsnom štýle a ostrom tóne. Zelaznyho príbeh v mnohom pripomína detektívku. Vecné krátke vety ženú dej dopredu a vnášajú napätie na každú stran... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Noc v osamělém říjnuPrinc ChaosuZbraně AvalonuKrev AmberuHrad Amber - Obrazový průvodce Rogera Zelaznyho

Komentáře (4)

Přidat komentář
Atanone
21.04.2017

Amber jsem četla několikrát a ještě několikrát budu. Amberské prince a princezny jsem měla zaškatulkované a pak jsem je opět přeškatulkovala,abych na ně změnila názor při příštím čtení.
Mimochodem-způsob,jakým cestují na Amber,se dá dost dobře použít při zvládání nespavosti.

jennefer
17.01.2017

Prvně jsem narazila na Jacka, to bylo takové rozjezdové, Amber mě dostal úplně (přiznejte si, kdo by taky nechtěl mít svůj balíček Trumfů?), potom přišel dojezd - v podobě všech jeho dalších knih, které jsem v pražských knihovnách našla (aneb vše až na Pána světla a Souboj o milénium). Ráda Zelaznyho čtu i na podruhé, knihy jsou velmi čtivé, s humorem mně vlastním, skvělými nápady a navíc jsou i MHD-friendly. Prvních pět knih Amberu je ale úplně nejlepších, když jsem je dočetla, tak je překvapivě zhltl i táta, který fantasy normálně nečte;-)

tsal
15.05.2011

První autor, který si u mě získal tu výsadu "být oblíbeným" a doposud drží první příčku. Ať už čtete Amber či nějaké jeho kratší práce, osloví vás napínavými zápletkami, zvraty, intrikami, neotřelými nápady, sarkastickým smyslem pro humor a postavami, které musíte milovat.

MartyMcFly
01.02.2011

Zelaznyho (chci ctít jméno autora svým způsobem) znám vlastně jen ze série Amber. Ale protože jde asi o cca 10 knih (a navíc je to stěžejní dílo autora), tak to o něm hodně říká.

A co vlastně to o něm říká ? Že umí psát dobře, nijak zvlášť složitým stylem, ale zajímavým, čtivým a chytlavým. Zelazny to zkrátka umí.