Tá druhá

Tá druhá https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/142580/ta-druha-142580.jpg 4 230 62

Manželka a milenka. Manželka je presvedčená, že ich manželstvu nič nechýba, jediným tieňom spoločného života je, že Róbert býva v práci príliš dlho a na rodinu mu zostávajú len omrvinky času. Daniela verí, že Róbert sa čoskoro rozvedie, a v snoch si s ním spriada spoločnú budúcnosť. Každá z nich je tá druhá. Ktorá bude prvou?... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská
Vydáno: , Ikar (SK)

Tá druhá , 2012

mischapida
28.11.2014 5 z 5

Jedna z autorčiných- pro mě- lepších.

vikikl
30.09.2014 3 z 5

Čtení, které celkem bavilo, jen trošku "načervenalé". Jako oddechovka ale fajn a určitě od autorky ještě něco přečtu.

Prateri
01.08.2014 4 z 5

Pěkné čtení, akorát běžné nebývá, že člověk má okolo sebe tolik úplně cizích lidí, kteří mu nezištně pomáhají postavit se znova na vlastní nohy.

Blanka78
15.04.2014

vcelku slušné

sabca
31.03.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Přečetla jsem jí během dvou dnů. I ve skutečném životě je plno chlapů co jím vyhovuje mít doma manželku, která se vzorně stará o děti a celý chod domácnosti a přitom na pobavení má milenku. A šťastný konec je občas i v životě a nejenom v románech. Zatím si mi líbily všechny romány této spisovatelky. Stojí za to si knihu přečíst.

luciefeix
09.03.2014 4 z 5

Kniha se četla dobře , obdivuju silu jakou Alena v sobě našla . Kniha přesně popisuje svět dnešních matek kdy jediné co mají tak jsou děti a domáctnost a chlapy ze sebe delaji chudacky . Místo aby pomohli radši si jdou užít s jinou . Konec se krapet vlek a bylo to zdlouhave plne happy endu ale i tak je kniha velice silná a plná naděje :)

Aneleh
06.03.2014 5 z 5

Mám přečteny všechny knihy od této autorky, i tato se velmi dobře čte a je v ní mnoho postřehů ze skutečného života, ale zároveň je nejvíce červenou knihovnou. Jak jsem pokračovala ve čtení, tak jsem si pořád víc a víc uvědomovala, že v dnešním reálném životě by určitě žádná žena tak snadno nepřekonala odcizení od manžela a rozvod s malými dětmi. Vytvoření nového domova sama pro sebe, setkání s těmi pravými lidmi, kteří jí to umožnili a vzali jí i s dětmi pod svoje ochranná křídla, završené objevením nového ideálního muže právě v tu chvíli, kdy jí začíná chybět mužská náruč, to už mi přišlo skoro jako zázrak. Dobře je nahlédnuto do života manželky i milenky, zajímavě je podáno jejich postupné poznávání se. Jinak líčení osudu hrdinky je velmi podobné jako v předcházejících knihách. Přesto dávám opět všechny hvězdičky, protože si myslím, že povzbuzení do života v podobě téměř pohádkového čtení, je dnes víc než třeba.

weberda
26.02.2014 3 z 5

Čtivé jako vždy, ale je to pořád dokola.

JaKlima
17.02.2014 1 z 5

Červená knihovna.

VladkaBU
13.02.2014 5 z 5

... touhle knihou jsem završila všechnu autorčinu tvorbu vydanou v češtině. Byla jsem zvědavá, co se bude dít, až to všechno praskne. Nekonec to dopadlo, byť pro mě nečekaně, ale hezky. Poslední třetinu jsem přečetla na jeden zátah

kika 13
19.01.2014 5 z 5

Knížka mě nadchla.Pěkně psaná,má děj a obsah.

Ankavi
12.01.2014 4 z 5

Tuto autorku mám opravdu moc ráda, její knihy mají náměty "ze života", její hrdinové a hlavně hrdinky obvykle bývají reálné a děj uvěřitelný - člověk se snadno vžije do děje. Nicméně zrovna u této knihy, na kterou jsem se moc těšila, musím podotknout, že se mně to dařilo (zvláště v závěrečné třetině) s obtížemi - byla to trochu víc pohádka než skutečnost. Hrdinka až příliš zdařile a hlavně rychle překonala veškeré problémy, které ji potkaly, potkávala jednu "pohádkově hodnou" osobu za druhou, poměrně složitou životní situaci měla vyřešenou slovy autorky za pár týdnů - a proto tentokráte ubírám jednu hvězdičku.

1alena1
01.01.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Musím přiznat, že ve všech románech Táni Keleové-Vasilkové je příběh, kdy někdo prožije něco ošklivého, ale tato skutečnost vždy dotyčného posílí a udělá z něj jiného lepšího člověka(vždy je to žena) a vždy se kolem ní kromě těch zlých objeví mnoho úžasných a charakterních lidí ochotných pomoci. A to je právě to, proč my ženy, tak rády čteme knížky od této autorky. Obávám se, že takové štěstí na ty úžasné lidi okolo nás, které mívají hlavní hrdinky románů, bohužel dnes skoro nikdo nemá. Vztahy se horší a horší a lidi jsou k sobě "nedobří" a to je kulantně řečeno. Je to takový ideál, který si přejeme a v knížkách od T. K.-V. jej nalézáme. Proto se nám tak líbí.

cocci_nella
28.12.2013 4 z 5

Hezke cteni.... sice vsechny knihy teto autorky jsou vpodstate stejne, ale me se libi... pohodove cteni na dlouhe zimni vecery :-)

Hřibče
19.12.2013 5 z 5

O autorce jsem už dříve slyšela, ale z nějakého (teď mi nepochopitelného) důvodu jsem se jí vyhýbala. Marně, stejně mě dostihla a jsem tomu moc ráda! :) Kniha mě zaujala už na prvních stranách a velmi dobře se četla. Příběh je naprosto uvěřitelný a reálný. Celou dobu jsem měla pocit, že se mohl klidně nějakým dvěma ženám stát. Pro mě je Druhá rozhodně velmi příjemným překvapením a zaslouží si plný počet hvězd. :)

čohynka
26.11.2013 5 z 5

Tenhle styl sice moc nevyhledávám, ale knížka se mi líbila, snadno se četla, příběh měl ten správný spád - paní spisovatelka mě nadchla, určitě si přečtu i jiné její knížky..

Safienka
13.11.2013 5 z 5

Další titul od již známé slovenské autorky je tu. Stejně jako u předchozích děl ho můžeme zařadit do žánru romantiky. Když bych se měla zamyslet na tím, proč jsem sáhla zrovna po této knize, řekla bych, že je to z důvodu čtivosti, svižnosti děje a velkému motivačnímu náboji, který nese.
Autorka nám představuje dvě hlavní hrdinky, dalo by se říci, že sokyně, přesto je to pouhý klam. Alena je oddaná manželka, matka dvou dětí a nadšená zahrádkářka. Svého muže Roberta miluje nade vše a nedokáže si bez něj svůj život představit. Bohužel již od začátku máme pocit, že s ním není všechno vpořádku a vlastně je nám naproto jasné, kam nás chce autorka dovést ještě dřív, než to napíše do řádků.
Daniela je mladá, krásná a hlavně milenka zmíněného muže. Zpočátku je postavena do role nevděčné, kdy má na očích posazené růžové brýle. Po několika stranách, kdy se s ní seznamuje víc, nám je jasné, že je to v skrytu duše velice citlivý a krásný člověk.
Dalo by se říci, že děje následné jsou očekávané a nás nemůže nic překvapit. Z vlastního pohledu jsou hrdinové, v tomto případě hrdinky zamotány do vztahů, které jim hodně dávají, ale na druhou stranu i hodně berou. Je nám podána situace, kdy zjišťujeme, že jedinému, komu můžeme věřit, jsme jen my sami. Postupně je přidáváno několik vedlejších postav, které nám míchají s emocemi a které si máme možnost zamilovat. Při čtení určitých pozitivních pasáží jsem byla vždy příjemně namotivována a z celého příběhu jsem cítila velkou naději a jakési poslání a zprávu všem ženám..
Na díla od Táni Keleové-Vasilkové se nejde netěšit. V tomto případě nám zaručuje opět chvíle poklidu, kdy konečně nemusíme řešit svůj život, ale můžeme v klidu domova a tepla krbu sledovat ten, který prožívá úplně někdo jiný.

Vosahlice
27.10.2013 4 z 5

Paní Vasilkovou mám opravdu ráda, proto jsem se těšila na její další počin. No a opravdu mě nezklamal. Druhá je skvělý román, který nese všechny prvky Tániny tvorby - je ze života, je upřímný, je prozaický a má něco do sebe. Výborný příběh, který se skvěle čte a který vám dá nahlédnout do srdcí milenek - i ty jsou totiž jen oběti nevěrných mužů...

Neri
21.10.2013 5 z 5

Pravdou je, že autorka píše podle stále stejné šablony, ale další nespornou pravdou je, že se to skvěle čte. Spousta momentů je opravdu ze života, konec sice předvídatelný, ale celá atmosféra příběhu natolik příjemná, že vše ráda odpouštím. Další kniha paní Keleové-Vasilkové, která mě opravdu potěšila.

dadaka
16.10.2013 4 z 5