Syn času

Syn času https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460351/bmid_syn-casu-Drq-460351.png 4 152 40

Co je třeba, aby se z člověka stal upír? Na bojištích americké revoluce se Matthew de Clermont setká s Marcusem MacNeilem, mladým vojenským lékařem z Massachusetts, a to v době politického probuzení, kdy se zdá, že svět stojí na prahu lepší budoucnosti. Když Matthew nabídne mladíkovi šanci na nesmrtelnost a nový život, bez omezení vštípených puritánskou výchovou, Marcus se jí chopí a stane se upírem. Avšak jeho proměna není snadná a pradávné tradice a závazky rodu de Clermontových se srážejí s Marcusovou hlubokou vírou ve svobodu, rovnost a bratrství. Skok do současné Paříže, kde se Phoebe Taylorová – mladá zaměstnankyně aukční síně Sotheby’s, do níž se Marcus zamiloval – chystá na vlastní cestu k nesmrtelnosti. Ačkoli moderní verze celého procesu působí na první pohled nekomplikovaně, Phoebe s Marcusem brzy zjistí, že úskalí čekající na člověka, který se chce stát upírem, jsou stejně zrádná jako v osmnáctém století. A stíny, kterým Marcus unikl už před staletími, jak aspoň věřil, se možná vrátí, aby je pronásledovaly oba – navždy. Syn času vypráví příběh vášnivé lásky, a zároveň zkoumá i sílu tradice a možností nejen změny, ale přímo revoluce. Propracovaný nadpřirozený svět a fascinující, zvolna se rozvíjející romance, které udělaly z trilogie Čas čarodějnic okamžitý bestseller, jsou zpět – tentokrát v jiném dějinném období a v osudech překlenujících staletí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Time's Convert , 2018

padajicidvere
13.07.2021 5 z 5

(SPOILER) V sérii jsem Dianu milovala a celkem se s ní i ztotožňovala, ale tady? To fňukání, přehnaná starostlivost o děti..lezla mi na nervy. Její děti jsou mix čarodějky a upíra, samozřejmě, že můžou být oba dva tkalci proboha.. Celkem jsem měla obavy, že mě příběh o Marcusovi nezaujme, ale naprosto zbytečně. Moc mě bavilo s ním prožívat jeho minulost..potkat (znovu) Galla! Průběh proměny u Phoebe byl čtivý a zajímavý, co se vysvětlení upíři historie v příběhu týče. Co mě ale zmátlo, tak oslava nového století. Odkdy se slaví počátek století od roku 00? Přeci je to od 01. Do popisu knihy bych určitě zmínila i to, že se setkáváme s D. a M. a jejich příběhem ohledně výchovy dvojčat. Takhle jsem měla dojem, že se děj bude točit jen okolo M. a P., a na původní protagonisty nebude místo..i proto jsem se do čtení moc nehrnula. Upřímně doufám, že Gall se taky dočká vlastní knihy, je to životní láska :D stejně jako Matthew.

Medasek
08.07.2021 4 z 5

Bylo to hezké doplňení série. Ráda jsem se zase setkala se známými postavami. Ale i když autorka píše čtivě, tak tomuhle dílu chyběla akce a tím se čtení chvílemi stávalo nudným.

ZapisnikTerky
30.06.2021 3 z 5

Tuhle autorka zbožňuji. Pokračování trilogie Čas čarodějnic pro mě bylo příjemným překvapením a rozhodně se těším na další díl. Tato kniha se mi nelíbila tolik, jako předchozí trilogie (na důvod se podívejte do mojí recenze), ale přesto ji doporučuji k přečtení.

Luigi1
25.06.2021 5 z 5

Mile mě překvapilo,že se dočítám jakoby pokračování trilogie Čas čarodejnic,bylo to milé.Docela jsem se podivil nad Marcusovou minulostí.

tyrkysoveknihy
17.06.2021 4 z 5

Na Syna času jsem byla vážně zvědavá. Sice jsem až do samotného čtení vůbec nekoukala na anotaci, ale těšila jsem se na další knihu ze světa Času čarodějnic. Po přečtení anotace a začátku knihy jsem se trochu obávala toho, jak mě bude bavit Marcusovo vyprávění o Americké válce za nezávilost, ale nebylo to vůbec nutný. Dějová linka jak Phoebe tak Marcuse si mě získala. Marcusovo vyprávění mě vtáhlo stejně jako to Phoebe.

Dost se mi líbilo, jak se příběh zabýval přeměnou v upíra a vším, co to obnáší. Ono to třeba ze seriálů vypadá někdy dost jednoduše a člověka ani nenapadne, jak takový čerstvě zrozený upír reaguje na zvuky, světlo atd… že to je vlastně dost velký šok.

Skvělé je, že tu také nahlédnete do života Diany (která má v knize stále vlastní úhel pohledu) a Matthewa po skončení trilogie. Zrovna tak se vrátí má milovaná Ysabeau, můj oblíbenec Gallowglass, Miriam a další. Prostoru dostanou celkem dost. Však bez nich by to v téhle sérii podle mě prostě nešlo. Je s nima stále zábava. Dění kolem Phoebe, minulost Marcuse a pohled Diany mi přišel dobře vyvážený a střídal se v tempu, které dobře udrželo mou pozornost.

Mimochodem, v příběhu jsou samozřejmě i cca dvouleté děti Diany a Matthewa a jsou boží. Myslím, že kdyby autorka chtěla psát dále, tak má dobře nakročeno. Nějaký spin-off o X let později by mě zajímal. Však upíři žijí a budou žít dlouho.

Celkově můžu říct, že mě kniha nezklamala. Její čtení jsem si užila. Možná vám bude připadat málo akční a bez nějakých záhad a ústřední zápletky, ale já osobně jsem ocenila náhled do toho, co to obnáší stát se upírem a návrat ke svým oblíbeným postavám.

Za výtisk knihy k recenzi děkuji Knižní Klub.

kachnat
14.06.2021 5 z 5

Příjemné a odpočinkové čtení, tentokrát věnované jinému členu rozvětvené rodiny s pohnutou minulostí.

Eillen
13.05.2021 5 z 5

Od knihy jsem nečekala žádné extrémní drama nebo dech beroucí děj. Doufala jsem v náhled na život rodiny de Clermont a odnože Clermont Bishopových a toho se mi dostalo.

V trilogii Času čarodějnic nebyl čas poznat postavy v běžném životě a toho se mi dostalo dost. Chvíli mě sice mrzelo, že se v současnosti v příběhu neobjevil Gallowglass, ale užila jsem si ho alespoň v minulosti.

No a asi budu jedna z mála, kdo má v rodině rád Baldwina. Ano, je to sice generál, co se snaží vést rodinu a nikdo ho nebere vážně, ale neustále poslouchat, že nikdo nechápe, proč si ho otec vybral a proměnil v upíra by mě po stoletích taky přestalo bavit. A upřímně? Být ta rodina plná milých lidí, co se má rádo, vyznělo by to děsně nudně.

Celkově tedy musím říct, že jsem byla spokojená a knihu si užila. A pokud by se autorka někdy rozhodla napsat takovéto knížky i o ostatních členech rodiny, vůbec bych se nezlobila.

Ryorka
09.05.2021 2 z 5

Mám pocit, že to psal někdo jiný. Patetické, jednání postav na facku ( obzvlášť ženskejch )Za mě škoda peněz oproti původní trilogii.

Slůník
08.05.2021 4 z 5

Neznalost předcházející trilogie nevadí, prolínání tří rovin příběhu je osvěžující.

slepÝVoko
04.05.2021 3 z 5

Ani nevím z jakého konce to mám uchopit. Sérii Čas čarodějnic mám velice ráda, proto jsem se tak moc těšila na tuto knihu. Ale asi mé očekávání byla až moc velká. Linka o Marcusovi byla zajímavá a jeho celkově ze série miluji, tudíž toto mě potěšilo. Ovšem děj o Dianě, to mě akorát tak vytáčí. Celkově mě vytáčí kam se feministka Diana od první knihy posunula, až po super ženu co vládne světu a je "matka roku". Všechny ty její problémy s výchovou mi přišly umělé a zbytečné. Těšila jsem se jaký bude jejich život po hlavní sérii, ale absolutně jsem ztrácela zájem u čtení. A pak děj Phoebe.. chápu, že stát se upírem asi není lehký přerod, ale udělat z ní umíněně děcko a přistupovat k tomu jako k nejdokonalejší výchově ultra dokonalé budoucí člence ultra nadrodině upírů. To bylo taky trošku moc. Jednak tam bylo těchto proměn více a snad všichni zúčastnění to zvládali lépe než Phobe a to ona jediná měla největší komfort a informace. Z mého pohledu opět úplně uměle vytvořené problémky, aby toho kniha měla asi více co nabídnout. Kdyby se věnovala více Marcusovi a měla třeba jen jednu kapitolu o Dianě a Phobe... Rozhodně je tam sputu postav, které by si zasloužily vlastní knihu. Celkově je to slabší kniha celé série, ale i tak jsem ráda za další informace o rodině de Clermont.

Jana65
23.04.2021 5 z 5

Sérii Čas čarodějnic mám přečtenou už 2x a proto jsem se těšila na další knihu z této série a musím říct, že se mi kniha Syn času moc líbila. Nebyla to kniha jen o Marcusovi. Byla i o malých dvojčatech Diany a Matthewa, prostě tak nějak o celé jejich upírské rodině. Jen doufám, že bude ještě nějaké pokračování. Moc se mi tyto knihy líbily.

akinomV
19.04.2021 5 z 5

Tak moc ráda jsem se opět setkala s hrdiny trilogie Čas čarodějnic. A ačkoliv jsem si říkala, že mě ta Marcusova americká linka nebude tolik bavit, opak byl pravdou. Opět jsem se dobře pobavila.

MíšaS.
14.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem rozpolcená někde mezi 3-4*, protože návrat do Les Revenants byl skvělý, klidně bych četla další díl o Matthewovi a Dianě.
Příběh Marcuse nebyl špatný, jen takový hodně zkratkovitý, a někdy jsem se pousmála nad tím, že mi připadá jako Forrest Gump - potkal všechny důležité osoby jeho století.
Přeměna Phoebe mě vůbec nebavila. Celkově Phoebe nemám jako postavu nijak v oblibě, řekla bych, že je mi i docela protivná. Mám raději i Baldwina, než jí.
Myslela jsem si, že kniha bude více pojednávat o jejich seznámení a zamilování se a životě před proměnou a rozhodnutím o proměně. Takže z toho možná pramení takové moje "zklamání".
Ale zase je pravda, a to asi rozhodlo o té hvězdě navíc, že kniha se četla hezky a příjemně odsýpala a byl to takový krásný nostalgický návrat k oblíbené sérii.

martina1199
12.04.2021 5 z 5

Sérii Čas čarodějnic mám moc ráda, takže Syn času byl jako návrat domů :-) Marcus mi přišel zajímavý už v původní sérii, takže jsem se těšila na vyprávění o jeho lidském životě i cestě upíra. Těšila jsem se na vyprávění o Phoebe. A taky se mi moc líbilo dění ohledně Beccy a Phillipa :-) Snad se do světa rodiny de Clermontů a Clermontů - Bishopů ještě někdy znovu podíváme :-)

katasokolov
12.04.2021 4 z 5

(SPOILER) V této knize se dozvíme více o Marcusově minulosti a Phoebině přeměně. Nebudeme ale ochuzeni ani o dovyprávění příběhu hlavních protagonistů z předešlé trilogie. Tyto pasáže mě bavily nejvíc, hlavně ty, kde se vyskytovala dvojčata ❣️. Jedná se o knihu trošičku slabšího charakteru, nežli byly původní tři knihy, ale přesto je hezké se vrátit do světa upírů, čarodějek a démonů. Doufám, že někdy v budoucnu se autorka ještě k příběhu vrátí a napíše pokračování.

zandu
05.04.2021 5 z 5

Marcusova minulost mě bavila. Phoebina proměna a zvykání si také. A jsem ráda, že se dozvídám i o tom, co se děje s dvojčaty. Chtěla bych poznat i minulost a osudy ostatnich a velmi doufám, že budou další knihy :-)

finka
03.04.2021 4 z 5

Po komentářích zde jsem neměla vysoká očekávání. O to více jsem byla příjemně překvapena. Ano, Marcusova revolučně/vojensko/lékařská minulost nebyla zrovna atraktivní část knihy, ale mohlo to být horší. Autorka by měla pokračovat, je málo knih v žánru, které nejsou blboučké...

Hoshi
21.04.2020 4 z 5

Byl to boj, ale vyhrála jsem!
Na tuhle knihu jsem se těšila, měla jsem velká očekávání. Těšila jsem se na příjemné, svěží, rychle ubíhající pokračování. Něco se splnilo - dostala jsem příjemné pokračování, a jako bonus z pohledu různých postav (Diana, Marcus, Pheobe). Tolik jsem toužila dozvědět se, jak to bude dál s dvojčátky, což se mi splnilo. Příběh Pheobe byl také zajímavý a potěšil mě. Marcuse mám moc ráda, jeho minulost mě zajímala, ale tahle zpověď mě moc neoslovila. Jak napsala Lenka, pokud by to byl úvod k dalším knihám, super! Takhle bohužel..
Jen by to chtělo ještě český překlad :)

Lenka_S
20.04.2020 3 z 5

Hodně jsem se těšila na pokračování teologie Čas čarodějnic, ale z téhle knihy jsem byla zklamaná. Byla bych spokojená, pokud by se jednalo o první díl další série, kdy nás autorka seznamuje s historií postavy, ale jako samostatná kniha postrádá šťávu. Autorka zde zapomněla na jakoukoliv napínavou zápletku a vpodstatě se jen "šťourá" v Markusově minulosti.

keiko33
05.03.2020 4 z 5

Knihu je potrebne citat az po prvych troch serie Cas carodejnic, inak nebude davat vela veci zmysel. Pribeh sa prelina z pritomnosti do minulosti, kde sa dozvedame o Markusovom zivote pred a po premeneni na upira a zaroven aj o premene Phoebe. Autorka znovu zasla do historie, tentoraz do prelomu 18 a 19 storocia. Oproti prvym trom kniham, tejto chybala stava. Ziadne napatie, len opis Marcusovho zivota. A dost mi vadil slovensky preklad, nebolo to ono. Cesky preklad prvych troch casti bol ovela lepsi. Celkovo knihu hodnotim na 4*, lebo nebola zla, len to chcelo viac napatia.

upíři pro dospívající mládež (young adult)

Deborah Harkness
americká, 1965