Svůj kalich hořkosti

Svůj kalich hořkosti https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1833/svuj-kalich-horkosti-1833.jpg 4 193 37

Nesmírně silný a působivý román, připomínající svým námětem Nabokovovu Lolitu, se snaží dobrat samého dna lidství a kořenů, i těch nejmučivějších, jež svým způsobem poznamenají každý život, zvlášť když utrpení bylo tak velké… Tragický osud slavného filmového umělce z Hollywoodu, který byl nezapomenutelnou hvězdou už v dětství a jenž příliš pozdě a draze platí za svou první opravdovou lásku - lásku bohužel zakázanou, nedovolenou. Pocity strachu, úzkosti, viny a děsivý fakt, jenž nemůže být krásný a čistý, přinášejí všem zúčastněným tohoto dramatu příliš mnoho bolesti. Neuvěřitelný příběh muže, nevěrného manžela, svůdce nezletilé dívky, která mu byla svěřena do výchovy a jež s ním - drahým a milovaným - později čeká dítě…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Bis zur bitteren Neige , 1992

DickBach
11.05.2016 5 z 5

Knihu jsem četla tolikrát, že ji znám snad zpaměti, zejména proto jsem ji tentokrát "četla" MP3 a ústy Petra Rychlého. Pan Rychlý je podle mně dobrý speaker - huš!!! jsme češi - takže je podle mně dobrý žvanílek, ale tohle bylo... ehm ... špatné. Nejméně polovinu knihy jsem si na přednes musela "zvykat" pak se to buď zlepšilo, nebo jsem "otupěla". Pomíjím rušivé zvuky v pozadí jako časté šustění papíru, cinkání příborů, případně hlasy "z poza dveří". Pan Rychlý určitě neumí anglicky, spoustu slov tedy solidně komolil, nebo kde mohl vypustil úplně - odpouštím taky. Ale co nemohu odpustit, tak časté "přeskakování" zvuku. Evidentně v půli stránky, věty i slova skončilo jedno čtení a začalo další s vyšším zvukem, svěžejším, nebo naopak mdlejším hlasem... Často se stávalo, že "pásek přeskakoval" = pamatujete stařičké kotoučáky? Petře, nezlobte se na mně, ale tohle bylo opravdu made in China. :o)
Jinak kniha jako taková je skvělá, strhující. Pan Simmel mně velmi baví už čtvrt století.

Joges
06.02.2016 4 z 5

Úvod knihy s příběhem novodobé Lolity mě nijak neohromil. Sotva však autor začal rozvíjet děj a linky mnohovrstevnatého románu se začaly projovat, stávala se kniha zajímavější a lepší, pro mně ovšem asi jen do poloviny knihy. Pak už příběh tolik netáhl, potom už přicházely jen vlny nadšení a nezájmu, což je škoda, protože ty lepší okamžiky románu byly výborné, ba přímo geniální. Jinak autorovu stylu psaní nemám co vytknout, je to výborný a na úrovni psaný text s nápaditými pohledy a slovními obraty. Mistr „slova a věty“ Simmel si mě nakonec získal, určitě si od něj přečtu další knihy.

evisek
28.01.2016 4 z 5

Knižka na reálné téma, ale to je v pořádku, člověk při čtení zůstane na zemi. Pěkné zpracování časových rovin.

gossipavlina
23.08.2015 3 z 5

Pod 20 letech jsem se k Simmelovi vrátila, tenkrát jsem jeho knihy četla moc ráda. Ale už to není ono. Ne, pan spisovatel za to nemůže, to já, já jsem se za tu dobu změnila. Přečetla jsem spoustu jiných knížek, které mě zformovaly.
První polovina knihy byla zdlouhavá, rozvláčná. Druhá polovina mě docela bavila.

Beruska18
15.06.2015 3 z 5

Silný příběh ze života, jen škoda, že jsem se pořádně začetla až od poloviny knihy. Něco mě však nutilo číst dál a dál. Takže určitě stojí za přečtení!

Beruska18
15.06.2015 3 z 5

irling
07.05.2015 5 z 5

Úžasný styl, slovní obraty,ironie,hluboce a bez skrupulí odhalená lidskost - její pravdivost se vším všudy. Kéž bychom toto dokázali všichni. Strhující příběh. Čtu ji po třetí a znovu objevuji cosi nového. A opět smekám...

ritz
22.07.2014 5 z 5

Simmel je Simmel a tím je řečeno vše, obdivuji jeho styl psaní i fantazii.

dasi
25.04.2014 5 z 5

Krásná kniha, doporučuji přečíst.

ToVy
29.03.2014 5 z 5

Sedmá kniha JMS Svůj kalich hořkosti je určitou srdcovkou. Dalo by se napsat Svůj kalich hořkosti aneb jak jsem se zařekl, že budu číst jen JMS. Ano touto knihou to začalo...
...je další knihou, která mě dostala znovu do kolena...
Svůj kalich hořkosti vás pořád nechává v napětí. Právě, a tady bych skutečně řekl typickým, přeskakováním děje se to JMS daří. Chcete číst dál a dál, podaří se Peterovi natočit film? Podaří se Shirly pomoci od dítěte? Nezemře Peter? Ví všechno Joan? Jakou roli hraje Nataša? Bude film, když se ho podaří dotočit úspěšný? Začne Peter s Shirly pak svůj šťastný společný život? Dožene Petera jeho minulost? Bude vůbec schopen začít znova?
Mnoho otázek, které ale všechny budou zodpovězeny i přes veškeré slzy.

princesse
07.09.2013 5 z 5

Krásná a čtivá kniha. Další úžasná kniha od pana Simmela, která nezklamala. Dojemný a silný příběh. Rozhodně stojí za přečtení. Doporučuji nejen milovníkům knih tohoto skvělého autora. Mimochodem, ctu prave ted (brezen 2015) po druhe.

kika 13
18.01.2013 4 z 5

Nádherná knížka není co dodat.

mysterygirl
15.01.2012 4 z 5

Při čtení knihy jsem se přistihla, že ten děj mám v hlavě celý den, že nad tím přemýšlím i v práci..Pěkná kniha,
ale jako v "Kaviáru" mi to přišlo docela zdlouhavý. Četla jsem od něj lepší knihy.

Adriana.82
18.03.2011 5 z 5

Naprostá BOMBA :))))

Val
02.02.2011 5 z 5

SUPER,SUPER,SUPER !!!!!!!!!!

Cajda
30.11.-0001 5 z 5

Nejlepší kniha hned po "Kaviáru". Fakt super. Vřele doporučuju. Není náročná, skvěle se čte!

MaaaR@
30.11.-0001 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih ze života vůbec :)