Světová literatura 10 1956–1965

Výběr 34 básní a povídek současných světových spisovatelů. Ročenka časopisu Světová literatura neseznamuje v tomto výboru s novými uměleckými jmény, ale s posledními pracemi autorů, jejichž díla časopis otiskoval po dobu deseti let svého trvání. Závěrem jsou připojeny stručné údaje o zastoupených autorech.

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44991/svetova-literatura-44991.jpg 52

Světová literatura 10 1956-1965 (1966)

Literatura světová
Vydáno:, Odeon

Kniha Světová literatura 10 1956–1965

nightlybird
22.11.2010

Ten kdo vkládal tuto knihu, mohl alespoň tady poznamenat, že jde o ročenku zahraničních literatur (tak je publikace oficiálně označena) ve skutečnosti jde o výběr z deseti ročníků časopisu Světová literatura provedený redakcí tohoto (jak předpokládám) známého literárního časopisu. Mimo autorů uvedených je v tomto výběru spousta drobnějších lahůdek včetně spousty fotografii. Nedá mi, abych se nepochlubil - mimo tohoto oficiálního a koupeného výběru ze Světovky, mám ještě tři jiné - vlastní výběr, který jsem vyškubal ze Světovky a z dalších literárních časopisů a nechal svázat a jsem přesvědčen, že nejsou horší, jak ten oficiální (a jsou vázané v plátně)

poezie z celého světa výbor z díla

Kniha Světová literatura 10 1956–1965 je: