Světová literatura 10: 1956–1965

Světová literatura 10: 1956–1965 https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44991/bmid_svetova-literatura-10-1956-1965-0xt-44991.jpg 5 2 1

Výběr 34 básní a povídek současných světových spisovatelů. Ročenka časopisu Světová literatura neseznamuje v tomto výboru s novými uměleckými jmény, ale s posledními pracemi autorů, jejichž díla časopis otiskoval po dobu deseti let svého trvání. Závěrem jsou připojeny stručné údaje o zastoupených autorech.

nightlybird
nightlybird
22.11.2010 5 z 5

Ten kdo vkládal tuto knihu, mohl alespoň tady poznamenat, že jde o ročenku zahraničních literatur (tak je publikace oficiálně označena) ve skutečnosti jde o výběr z deseti ročníků časopisu Světová literatura provedený redakcí tohoto (jak předpokládám) známého literárního časopisu. Mimo autorů uvedených je v tomto výběru spousta drobnějších lahůdek včetně spousty fotografii. Nedá mi, abych se nepochlubil - mimo tohoto oficiálního a koupeného výběru ze Světovky, mám ještě tři jiné - vlastní výběr, který jsem vyškubal ze Světovky a z dalších literárních časopisů a nechal svázat a jsem přesvědčen, že nejsou horší, jak ten oficiální (a jsou vázané v plátně)