Světlo mezi oceány

Světlo mezi oceány https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177545/bmid_svetlo-mezi-oceany-M6x-177545.jpg 5 748 237

Světlo mezi oceány je uhrančivý příběh o lidské touze po štěstí a rozporech, které s sebou přináší, ale také o lásce a lidskosti, jež hlavním hrdinům dodávají sílu překonat i ty nejtěžší životní zkoušky. Válečný hrdina Tom Sherbourne po běsnění, jímž prošel na západní frontě, touží především po místě, kde by znovu našel vnitřní klid. Stane se strážcem majáku na Janusově ostrově u západního pobřeží Austrálie. Po čase najde i milující ženu, jež je ochotná snášet s ním drsné podmínky, které s sebou život na majáku přináší. Ke štěstí jim chybí jen požehnání v podobě dítěte. Až jednou moře na břeh vyplaví člun s mrtvým mužem a miminkem na palubě... Tom je nucen volit mezi láskou a povinností a rozhodnutí, které učiní, bude mít nedozírné následky nejen pro ně dva.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Plus

The Light Between Oceans , 2012

Leniiis
21.06.2016 5 z 5

Nádherná knížka.

mysticblueriver
15.06.2016 5 z 5

Moc krásný i smutný příběh.

chytahana
02.06.2016 5 z 5

Nádherný, dojemný a smutný příběh v krásném prostředí. Kniha mě úplně vtáhla do děje, že jsem skoro cítila jak mi vítr na ostrově u majáku ovívá tváře. Ke konci jsem se neubránila slzám.

Slamenka30
01.06.2016 5 z 5

Kniha, která v člověku zůstane po dlouhá léta, alespoň v mém případě. Snad bude film alespoň z poloviny taky dobrý =)

Maja44
18.05.2016 5 z 5

Každá dobrá kniha pokaždé něco v člověku zanechá a této se to opravdu povedlo. Tak poutavý příběh jsem už dlouho nečetla. Moc se těším i na filmové zpracování! Doporučuju všem přečíst! Snad paní Stedmanová napíše časem i něco dalšího. :)

jiri77
22.04.2016 5 z 5

Nádherný a srdce beroucí příběh ve kterém bych nechtěl dělat soudce. Výborná psychologie postav a děj knihy který nenudí ani chvíli.

MichelleS
05.04.2016 3 z 5

V podstatě jsem dostala, co jsem čekala, i když několik pozitivních a bohužel i negativních překvapení musím přiznat. Psát o tak křehkém tématu, jako je ztráta dítěte, a nesklouznout ke kýčovitým proslovům je těžké a autorce se to stalo nejedenkrát. Příběh má za cíl vyždímat ze čtenáře emoce, ale proč jen tak lacině? Kde je nějaká psychologie postav, vidíme slzy, ale co je za nimi? Bylo učiněno rozhodnutí, které prý mockrát probrali, ale proč jsme nebyli u toho? A ty zbytečně teatrální scény na mne působily přesně naopak (vyprskla jsem smíchy).
Věřím, že z toho bude úspěšný americký film. Pro mne je tady příliš zvratů, příliš věcí na efekt, tak moc to chce dojmout, až se to míjí účinkem. Chtěla jsem dát jen dvě hvězdy, ale za maják je jedna navíc.

Ywonek
31.03.2016 5 z 5

Nádherná knížka o lásce k dítěti. Už dlouho se mi nestalo že bych u knížky plakala. U této to jinak prostě nešlo.

lazarus
26.03.2016 4 z 5

Díky doporučení své kamarádky jsem se vyjímečně pustil do žánru pro mě naprosto vzdálenému. Nelituji, protože Světlo mezi oceány je opravdu velmi silným příběhem, místy snad až moc. Autorka šikovně brnká na city a ve finále je tolik patosu, že jsem i já měl málem slzu na krajíčku.
Děj se odehrává v docela zajímavém prostředí autralského pobřeží a samotného mě nadchla myšlenka stát se alespoň na čas správcem majáku daleko od civilizace. Rok bych to možná zvládl i sám. Balzám na nervy z kolotoče všedního středoevropského života.
Jen mě zarazil jeden logický kiks, kdy proběhla výměna piána za gramec a po nějaké době se na piáno zase vesele brnkalo :)

Šánka
16.03.2016 5 z 5

Úchvatný, silný příběh nám vypráví o potřebě obyčejného štěstí, síle mateřské a partnerské lásky, těžké volbě mezi morálními hodnotami a city.
Izabela, Tom, Hannah a malá holčička - jejich příběh nemá jednoznačné řešení, nechtěla bych být soudce, protože žádné rozhodnutí není dokonalé a nemá vítěze, a tady více než jindy platí, že život má plno šedivých odstínů. Je to jedna z nejemotivnějších knih, které jsem četla, smutná, nádherná, nezapomenutelná.

Michi.01
13.03.2016 5 z 5

Nádherná kniha, která dojme každou maminku. Ke konci jsem vyloženě plakala. (Naposledy se mi to stalo u Třech kamarádů před mnoha a mnoha lety). Jak tady už někdo psal, člověk ani neví, jak by měl příběh správně dopadnout. Pokud proti sobě stojí dobro a zlo, je to jasné. Ale co když proti sobě stojí dobro a dobro a jakékoliv řešení vždycky ublíží tomu druhému? Mimochodem překrásná obálka. Pro mě jedna z nejsilnějších knih, co jsem poslední dobou četla!!!

misa077
07.03.2016 4 z 5

Napínavý, čtivý, láskyplný, originální, a také trochu smutný příběh o všedním životě dvou slušných lidí, které touha po dítěti dožene k zoufalým činům. Mě kniha velice potěšila a překvapila a určitě to nebylo naposled, co jsem ji četla. Člověk po jejím přečtení přehodnotí své priority.

maxihrosik
22.02.2016 5 z 5

Přirozený a čtivý styl psaní, chytře poskládaný a dojemný příběh, dobře vykreslené postavy. Četla jsem jedním dechem, ale přesto jsem si v první polovině udržovala od všech citový odstup a ve druhé se trochu vztekala, na posledních pár stránkách jsem malinko slzela. Hlavní poselství knihy mělo být pravděpodobně o nutnosti nehrabat se v minulosti a umění odpouštět, ale pro mě je to spíš smutné poznání, že nejnespravedlivější nástroj mučení je svědomí - nejhodnější a necharakternější lidi potrápí nejvíc, hajzlům neublíží vůbec.

BBaarča
22.02.2016 5 z 5

Krásný příběh. Posledních 160 stran bylo hodně silných a procítěných... už si ani nepamatuji, kdy naposledy mě knížka takhle dojala. Konec zvláštní... sama jsem nevěděla, jak vlastně chci aby to dopadlo...

hankapimi
07.02.2016 5 z 5

Některá osudová rozhodnutí nelze vzít zpět ani nijak napravit, jsou nezvratná. Ovlivní další životní osudy nejen zainteresovaným aktérům, ale ovlivní i osudy mnoha jiných lidí v širokém okolí. Rodiče, prarodiče, sourozence, kamarády i známé...Autorka brilantně vykreslila bezvýchodnou situaci, ve které se Tom a Izabela ocitli. Chápala jsem pohnutky všech zúčastněných, ale bylo mi mockrát při té představě úzko, smutno až k pláči ... Příběh není veselý, ale určitě stojí za přečtení. Donutí k zamyšlení a určitě zůstane dlouho v paměti .. Vyjímečně plný počet hvězdiček !!!

wiana82
06.02.2016 5 z 5

Kniha mě hodně zasáhla...chvíli se mi ani nechtělo číst dál a ne proto, že bych se nudila, ale proto, že mi z pár situací bylo opravdu úzko...že neexistuje dobré řešení pro všechny...

"Odpustit potřebuješ jenom jednou. Nesnášet musíš celý den a každý den"..

Chytuš
04.01.2016 5 z 5

Láska je jako oceán - je široká a proměnlivá, hodně dává, ale někdy i bere... Odpuštění je jako maják, který nás upozorňuje, abychom v širých vodách oceánu neztroskotali. Krásná a silná kniha o zdánlivě obyčejných věcech, které jsou ale nakonec v životě nejdůležitější. Pro mě osobně i velice zajímavá doba děje - 20tá léta 20 století. Slzám jsem se při čtení neubránila dokonce několikrát. Všechny hlavní postavy si mě podmanily, všechny jsem chápala, proč dělají, co dělají a dokonce jsem všem držela palce, i když mi bylo jasné, že situace nemá žádné win-win řešení... I když nakonec při čtení zjistíte, že knížka přece jen parádní happy end má :) Doporučuji všem k přečtení.

Heyhey
14.11.2015 4 z 5

Příběh je velmi skutečně popsán. Vnímáme prožívání různých osob. A ano, na konci jsem brečela. Z některých situací prostě nejde ven.

Akťavs
16.10.2015 2 z 5

Kniha mě příliš nenadchla, zápletka se dala předem odhadnout , celkově trochu nuda, ano pozitivní konec to nenapravil

datel77
04.10.2015 5 z 5

Už se na ten film těším. A jestli toho charakterního Toma bude hrát Fassbender, tak to bude senzační volba. Ale jinak si myslím, že celou tu tragédii zavinil právě Tom. Mělo to být jako na svatbě: buď promluv teď, anebo navždy mlč.