Svatební cesta do Jiljí.

Svatební cesta do Jiljí. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51148/svatebni-cesta-do-ji-51148.jpg 4 209 61

ddkk
18.10.2017 4 z 5

Televizní film s úžasnou Libuškou a Josefem tentokrát mnohem lepší než předloha...nejvíce miluji ten typický Šafránkovský (dosti všem ženám sympatický vyčůraný :-) ) naivní pohled a hlásek jako konipásek....

JPBelmondo
15.07.2017 4 z 5

Přesně popsáno naprosto rozdílné myšlení muže a ženy v běžném životě, ať už ve zcela zásadních či ve zcela banálních situacích. Filmové zpracování s L. Šafránkovou a J. Abrhámem je půvabné. Hlášky nezapomenutelné. Výborné, humorné, vtipné. Inspirace pro všechny, kteří si chtějí udržet trvalý vztah.

cecetka
25.04.2017 1 z 5

Miluji filmove zpracovani. Ale kniha mi nesedla. Skoda :-(

iška
18.04.2017 5 z 5

Ano? Ale proč právě teď a s touto ženou? - Tak a konečně jsem si vzpomněla na knihu pro poslední bod čtenářské výzvy. A k tomuto titulů jsem se vrátila opravdu ráda a s chutí. Musím přiznat, že současné opakované přečtení mám ovlivněno filmovým zpracováním a v duchu slyším hlasy pana Abrháma a paní Šafránkové, ale ti tomu jen přidávají na půvabu.

zoew
08.03.2017 2 z 5

Dost suchý, někdy nucený humor. Neurazilo, ani nenadchlo.

Mabie
06.02.2017 5 z 5

Ani po desítkách let kniha neztratila své kouzlo a hláška „tato žena bude perlou pro domácnost - sežene i drezínu” mi připadá dokonalá stejně jako filmové zpracování. Za sebe doporučuji jak knihu tak film.

Tomáš: "Kdyby jeden z nás zjistil, že se k sobě nehodíme, tak má ještě možnost čestně ustoupit."
Petra: "Ano, musíš tu možnost mít."

Hanka_Bohmova
25.12.2016 4 z 5

Jedna z těch knih, které si vynucují býti předčítány. A tak jsem jak štěně pobíhala po bytě za manželem a rušila ho od práce i zábavy nekonečnými otázkami: "Můžu ti něco přečíst? Můžu ti přečíst ještě kousek? Můžu? Můžu? Můžu?" Naštěstí máme kompatibilní smysl pro humor, jinak by z toho nebyly obzvlášť veselé Vánoce, ale přinejmenším těžké ublížení na zdraví :)

Gwendelína
16.08.2016

Jak nejlépe poznat toho, s kým chceme strávit celý zbytek života? Pojedeme na svatební cestu! Tedy, v tomto případě spíše předsvatební. Krásná kniha plná úžasných postřehů a skvělého vypravěčského stylu. Užitečná ukázka toho, jak přijít o své perfektně připravené plány, pokud se puntičkářský muž rozhodne strávit týden s ženou, která je upovídaná, bezprostřední a trochu nedochvilná, putováním v horách a sjížděním řeky. Musíme si zvyknout na to, že ne vše bude perfektně klapat a nemusí být vždy do puntíku splněno. Není přece jen život zajímavější, pokud nám přináší zcela nečekané situace a okamžiky? Knihu jsem četla až po zhlédnutí filmového provedení a musím přiznat, že herecké výkony jen podtrhují situace v knize. Kniha je krásná, čtivá, humorná a opravdu stojí za to si ji přečíst. Vřele doporučuji!

Palorizek85
01.07.2016 5 z 5

Výborné a humorné.

Lucek
24.02.2016 5 z 5

Musím říct, že díky znalosti filmu, jsem si knížku užila daleko víc. Abrhám se Šafránkovou totiž vystihli hlavní postavy naprosto přesně.

honajz
07.11.2015 4 z 5

Co se týče žánru, tak jde o zasvěcovací cestu (tedy cesta sama je cíl), proto jsou jednotlivé kapitoly také rozděleny na jednotlivé dny. Každý den pak dokonce ještě obsahuje „pohádku“ na dobrou noc. Gró knihy však tkví v přesných postřezích o vzájemném manželském životě, o rozdílech mezi muži a ženami, a jak se vlastně nakonec doplňují. Vše okořeněno chytrým humorem, vynikajícími slovními obraty a vtipnými. někdy až kousavými postřehy.

Renava
09.05.2014 5 z 5

Starostlivo naplánovaná svadobná cesta dvoch nastávajúcich manželov, poňatá trošku netradične, pred svadbou, sa vyvinula všelijako, len nie celkom podľa plánu... Skúšky odolnosti a charakteru, ktoré budúci manžel (a rozprávač v jednom) pripravil pre svoju nežnú polovičku sa mu trošičku vymykajú z rúk a následné zistenia podrobuje dôslednej kritickej analýze, štedro pritom rozdúchavajúc čitateľovu bránicu :-). Premietnuté do reality (s veľkou dávkou „nadsázky“ a ešte väčšou porciou klišé) – nedokonalosti ženského pokolenia, v istých prípadoch hlásajúce katastrofu, sa môžu neočakávane zmeniť na "vykúpenie"... no a presne naopak - železná logika a sila svalov občas nezmôžu toľko, čo intuícia a slovná obratnosť...nie je tak, drahé naše polovičky? (samozrejme je nespochybniteľné, že orientácia v teréne a turistických mapách vám naozaj ide nepomerne lepšie!) .....ako dokumentuje i nasledovný úryvok:

„Kdo se dovede orientovat v přírodě, zorientuje se i v životě, říkal múj otec. A já jsem si všiml, že ona chodí po světě zcela bezstarostně a přitom zcela nezorientovaně..... Nemohl bych takhle nezorientovaně prožít ani jeden den. Po příjezdu do cizího města kupuji u prvního stánku plánek, pak podle něho zamířím k nejvyššímu místu, nejlépe ke kostelu, televizní, či radniční věži. Při pohledu shora si pak určím světové strany, význačné budovy, vztažné body. Pak sejdu k řece, která každým větším městem protéká a ověřím si směr jejího toku. Vím pak bezpečně, kde je pravý břeh, kde levý, a takto zorientován mohu se teprve vydat do víru velkoměsta......Netajím se tedy tím, že bych ve své budoucí ženě rád přivítal rovnocenného partnera v orientaci. Společné večery nad speciálkou a kompasem by mohli náležet k nejhezčím.“
..........................................................................................................................................

Koho oslovila klasika od Jerome Klapka.Jerome - Tři muži ve člunu, s najväčšou pravdepodobnosťou ocení i túto perlu českého humoru, lebo majú k sebe v mnohých ohľadoch veľmi blízko. Ideálne čítanie do nepohody a môj osobný kandidát na knižné antidepresívum roka! :-)

Klamm
01.02.2014 2 z 5

Ke knize mě namotivalo její výtečné filmové zpracování, které svou knižní předlohu několikanásobně překonalo. Ale možná je to tím, že jsem porušil své pravidlo, nejprve číst knihu a pak shlédnout film.
40%

Ivaksa
15.11.2013 3 z 5

Celkem pěkná,odpočinková knížka.V tomto výjimečném případě však byla překonána filmovým zpracováním.

anett123
08.08.2013 5 z 5

Takové hezké prázdninové čtení.
Upozornění: budete u toho brečet smíchy :)

Ameliii
28.07.2013 5 z 5

Mám ji ráda. Milá, vtipná knížka - třeba v létě k vodě. Kdo si chce při četbě odpočinout, zasmát se a uvolnit, ať sáhne po Saturninovi anebo Svatební cestě do Jiljí.

Toda
12.06.2013 5 z 5

Milá, velice milá a humorná kniha, která zaručeně rozesměje a navíc má nadprůměrné filmové zpracování.

bondula
22.02.2013 5 z 5

Knižku som čítal 3 mesiace po vlastnej svadbe, popisované skúsenosti som mal ešte v čerstvej pamäti. Autor popisuje pocity ženbychtivého mladého muža naozaj verne, často som nachádzal sám seba :o) Príbehy rozprávané neveste na dobrú noc ma trochu rušili v deji, ale na celkovej kvalite rozhodne neuberajú. Knižka, ktorá sa dá čítať aj viac ráz, čitateľa vždy dobre pobaví.

aychend
25.10.2012

Knížka je dobrá, ale tentokrát pro mě vede rozhodně film! :-D (ta kapitola u tety mi přišla úplně zbytečná)

Miru
26.01.2012 4 z 5

Velice příjemné, milé a laskavé čtení. Novela je klasickou představitelkou české humoristické tvorby plné lehké ironie a situačního humoru. Její filmové zpracování se skvělou Libuškou Šafránkovou a Josefem Abrhámem mohu jen doporučit!