Svatební cesta do Jiljí.

Svatební cesta do Jiljí. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51148/svatebni-cesta-do-ji-51148.jpg 4 208 60

Kackac77
01.02.2024 5 z 5

Audiokniha
Poslouchala jsem na doporučení a parádně jsem si to užila. Poslouchám dnes s přestávkami celý den a přistihla jsem se, že se u toho usmívám jako debílek. Je to velmi milý příběh, vtipný, chytrý, má to spád a nápad. Skvělé posloucháníčko

bumble
03.06.2023 2 z 5

Vybráno jako oddechovka. Chtěl jsem porovnat filmové zpracování a knihu. Zde se musím jednoznačně přiklonit k filmu. Stále jsem zde čekal něco nového, zajímavého a to se bohužel nedostavilo.

Amneris
31.01.2023 4 z 5

Film jsem viděla několikrát a díky hlavní herecké dvojici je to skvělá podívaná. Nyní díky čtenářské výzvě nastal čas si přečíst i knižní předlohu. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na trochu zastaralé výrazy a slovosled. Překvapilo mě, že oproti filmu je literární předsvatební cesta delší a každý den končí pohádkou. U notoricky známých replik jsem slyšela pana Abrháma a paní Šafránkovou, kteří filmu dodali šťávu a lehkost a především svůj osobitý herecký um. Musím říct, že film je pro mě povedenějším a zábavnějším než kniha, ale i tak jde o milé pohodové čtení :-)

Jonna
29.12.2022 4 z 5

Poslouchala jsem jako audio, a velice si to užívala.

jooosev
08.11.2022 5 z 5

Film je naprosto dokonalý. Těžko uvěřit, že kniha může být ještě lepší. Ale je. 10/10

zelda7
03.11.2022 5 z 5

Stejně jako film s Abrhámem a Šafránkovou je kniha plná humoru, skvělá volba pro oddychové čtení. Doporučuji.

tygřík2
11.07.2022 5 z 5

Zařazeno ( i audiokniha, velice zdařilá interpretace manželů Dykových, i film v podání nezapomenutelných manželů Abrhámových) k Panu Kaplanovi a Saturninovi. Spolehlivý lék na splín a jiné emoční nemoci.

jiri4861
24.06.2022 3 z 5

Příjemné letní čtení.

PetrCepek
08.05.2022 4 z 5

Skálovo lehké pero pokaždé potěší.

janina66
17.03.2022

Nebudu hodnotit, protože jsem nedočetla! Sice jsem poslouchala audio s T.Vilhemovou a V.Dykem, ale po první čtvrtině knihy jsem to vzdala. Absolutně mě to nebavilo!

Evar88
20.02.2022 2 z 5

Obávám se, že tato kniha už je přežitá a moderní čtenář s ní bude mít problém. Já se těšila na odvěký souboj mezi mužským a ženským uvažováním, který vždy vyústí v humorné situace. Bohužel jich v knize bylo pramálo. Větší část zabírá autorovo uvažování o ničem a plácání do větru. Nejhorší pro mě byly pasáže s ,,vyprávěním na dobrou noc". Párkrát jsem se pobavila, ale častěji jsem se přistihla, že knihu vůbec nevnímám a myšlenky mi utíkají jinam. Musím zatleskat hereckému umění Libušky Šafránkové a Josefa Abrháma, kteří tuto ,,nudu" povznesli na úplně jinou úroveň.

deedulka
13.02.2022 3 z 5

Jako první jsem viděla film s výborným hereckým obsazením. Možná proto jsem měla přehnaná očekávání, které mi kniha bohužel nesplnila. Herci tomu dodávali šmrnc, který mi v knize chyběl. Na mne bylo čtení spíše nezáživné a nevracela jsem se k němu s takovým nadšením.

kopeceli
09.01.2022 4 z 5

Příběh mne bavil, se svými životními zkušenostmi už se dívám na vztahy s větším nadhledem. S čím jsem měla velký problém, to byla písmena, slovy jedné pohádky "mrňavoulililinkatá". Musela jsem si půjčit brýle, abych dočetla a nebolely mě oči. Jinak bych si knihu užila víc. A film? No tak ten mě dostal a patří mezi mé favority.

Susan94
29.12.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu (svou první) a v podání manželů Dykovych mě to moc bavilo. Bylo to vtipné, zajímavé poslouchání. I filmové zpracování je moc povedené.

Jessica007
25.11.2021 4 z 5

Více se mi líbil film než kniha. Myslím, že hlavní protagonisté filmu tedy literární předlohu dost pozvedli. Film mě tedy přivedl ke knize, je to taková oddechová četba.

felia
23.09.2021 4 z 5

Pěkná a vtipná kniha, ale Pápulovi se nevyrovná. Film jsem neviděl a nemám na něj chuť

Maanna
09.09.2021 4 z 5

Na knihu jsem poprvé narazila na střední a tehdy v rámci normalizační nabídky patřila k zářným bodům humoristické literatury. Třeba poznámka o tom, že mužské lýtko se pánubohu moc nepovedlo, mi utkvěla dodnes... Proto jsem se k ní chtěla znovu vrátit a i když se mi celkem líbila, už takové nadšení nepřišlo. Některé části byly stále skvělé a i když je vlastně znám, tak mě pobavily, nicméně byly tu i hluché pasáže. Filmu určitě zkrácení na méně dnů prospělo. Ale stále to je celkem příjemné čtení, které pro mě má určitý punc nostalgie.

kuky921
04.09.2021 4 z 5

Stejnojmenný film mám moc ráda a tak jsem mírně s obavami začala číst i předlohu. Je to velmi povedené.

nefernefer
03.06.2021 2 z 5

Řadím se do tábora zklamaných. Film jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat, ale srovnání se Třemi muži ve člunu posoudit můžu a rozhodně odmítám. Tři muži jsou jednou z mých „záchranných“ knih, které přijdou na řadu, když je mi ouvej. Zaručeně mi zvednou náladu. Ale Svatební cesta do Jiljí mi párkát mírně nadzvihla koutky a to bylo tak všechno. Ani o jednom z hlavní dvojice nemůžu říct, že by mi byl sympatický, a knihu jsem dočítala spíš ze setrvačnosti. Navíc nevěřím, že existuje v reálu někdo, kdo vede podobné dialogy. Nebo jsem příliš přízemní a nepohybuji se v dostatečně itentelektuální společnosti, abych někoho takového potkala. Zkrátka snaha o intelektuální humor se u mě minula účinkem a jediné, co jsem při čtení pociťovala, byla nuda. Být delší, nejspíš by tahle knížka skončila v „šuplíku“ nedočtených.

leny.wood
31.01.2021 3 z 5

Podle popisu jsem čekala, že se zasměju, leč nestalo se tak. Kniha neurazí, ale ani se výrazně nezapíše do paměti.