Svatební cesta do Jiljí.

Svatební cesta do Jiljí. https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51148/svatebni-cesta-do-ji-51148.jpg 4 209 61

leny.wood
31.01.2021 3 z 5

Podle popisu jsem čekala, že se zasměju, leč nestalo se tak. Kniha neurazí, ale ani se výrazně nezapíše do paměti.

betth
02.01.2021 5 z 5

Film dokonalý stejně jako kniha.

zuzi.d
21.07.2020 4 z 5

Pohodové čtení na léto.
Za mě je snad o fousek tentokrát lepší film než kniha.

Katka2382
22.05.2020 3 z 5

Kniha je skvělá a čtivá.Ale film je přeci jen povedenější,herecké umění obou hlavních hrdinů dávají příběhu ještě něco navíc.

tami1
23.04.2020 3 z 5

Upřímně - jsem trochu zklamaná. Čekala jsem více vtipu, lásky i vzájemného špičkování. Prostě tomu příběhu chybělo kouzlo a šarm na které jsem zvyklá z filmového zpracování s Abrahámem a Šafránkovou.

cori
18.09.2019 3 z 5

Taková malá česká vtipná normalizační jednohubka. Nejvíc se mi líbily pasáže ze sjíždění řeky. Film jsem ještě neviděla, ale ráda to napravím.

mol378
22.08.2019 5 z 5

Moc příjemné, inteligentně zábavné čtení, jak lze od autora očekávat po zkušenosti s Cestou kolem mé hlavy.

ArwenAragorn
12.07.2019 5 z 5

Super, ale film s Abrhámem a Šafránkovou taky nemá chybu.

Radka1911
02.07.2019 4 z 5

Knížku jsem si opět po letech přečetla, stejně jako se čas od času znovu podívám na její filmové zpracování. Odpočinkové, zábavné, čtivé.

Laza27
25.02.2019 3 z 5

Film u mě na celé čáře vede, i když nelituji, že jsem se seznámila i s knihou

SSTknihy
28.01.2019 4 z 5

Většina lidí asi zná dokonalé filmové zpracování s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem, ale i knižní verze stojí za přečtení. Oproti filmové verzi, zaměřené spíš na akční komiku, je kniha poetičtější a pomalejší a navíc přináší roztomilé pohádky na dobrou noc.

Xylitka
01.01.2019 4 z 5

Mám moc ráda tuhle knihu i její filmové zpracování. Inteligentního humoru není nikdy dost.

martin7848
13.08.2018 2 z 5

Něco k vážně lehkému čtení. Místy až moc rozvláčné až jsem si říkal, ať to rychle skončí... Některé úvahy jsou docela dobré, ale už jsem asi zvyklý na jinou sodu, danou Deníčkem moderního fotra nebo Beckmenem...

Lotka
07.08.2018 3 z 5

Filmové zpracování mě zaujalo víc. Knihy místy nuda a že bych se smíchy za břicho popadala, to zrovna ne.

sarka45
03.08.2018 4 z 5

Miluji ten film, takže jsem si nemohla nechat ujít audioknihu. I když film znám notoricky, stejně mě kniha bavila. Interpretace byla výborná. ale já přesto před očima viděla skvělého pana Abrháma a Libušku Šafránkovou. Příjemné letní čtení.

PetK
30.06.2018 3 z 5

K poslechu audioknihy mě přimělo namluvení Vojty Dyka a Táni Vilhelmové, říkala jsem si, že už jen to bude zážitek. Ale příběh jako takový mě nezaujal. Dokonce jsem se chvílemi i nudila. Zasmála jsem se jen při popisu situace s chatou plnou výletníků a lidovými písněmi, kdy jsem si vzpomněla na humor ze Saturnina. Jinak jsem to ale nevzdala jen proto, abych zjistila, jestli se teda nakonec vzali. Připadalo mi to zdlouhavé, nezáživné... a úplně jsem cítila promarněné šance na vyšší level humoru.

Isew
13.06.2018 5 z 5

Nejdřív jsem se setkala s televizním zpracováním. Byla jsem nadšená a nejedna hláška u nás zlidověla. Má nejoblíbenější je: "Vy jste Krchňák? Vždyť vidíte, ne? Tak já jsem vezl Krchňáka." Mnohem později jsem se dostala ke knížce a je na čestném místě v mé knihovně. Je jen pár knížek, ke kterým se vracím a tohle je jedna z nich. Je skvělá. Kdybych měla vypsat všechny superlativy, které znám, tak by to neobsáhlo úžasnost této knížky.

ikorka
17.05.2018 3 z 5

Filmovou verzi jsem viděla jednou a už to bude nějaký ten pátek. Když jsem nevěděla co na cesty, zakoupila jsem audioknihu s tímto titulem o kterém jsem si říkala, že neprohloupím a taky mám moc ráda hlas Vojty Dyka, který knihu namluvil se svou ženou. Jemu jsem to věřila, ale její podání mi k tomu nesedělo. Připadlo mi, jakoby se spíš chtěla vyrovnat Libušce Šafránkové než aby tomu zkusila dát kousek své osobnosti.

ThomasRuhe
23.03.2018 3 z 5

Obsah knížky jsem znal podle filmové verze. Napsáno je to vcelku dobře, i když některé komické situace jsou ve filmu vtipnější.
Přesto mne kniha nezklamala.

lenka.g
21.01.2018 3 z 5

Odpočinková knížka s nápadem, ale ten humor mi přišel trošku vydřený. Něco mezi Saturninem a Šmídovými Vodáky, ale chyběla tomu jejich lehkost.