Svatba duchů

Svatba duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468327/bmid_svatba-duchu-g2S-468327.jpg 4 94 29

Čínské thrillery série

< 7. díl

Li Jen a Margaret Campbellová se několik let po dramatickém závěru Pekingského rozparovače vracejí v nové povídce. „Tu zmizelou dívku jsem minulý týden viděl na svatbě duchů. Jako nevěstu.“ Li Jen a Margaret Campbellová prožili několik krušných let. Teď se oba snaží zvládat obrovskou pracovní zátěž a zároveň každodenní péči o svého syna Li Jona. Poté co Campbellovou osloví jedna zoufalá matka a dotkne se tak jejích vlastních mateřských instinktů, Li se pustí do vyšetřování případu zmizení sedmnáctileté pekingské dívky Ťiang Mej-lin. Tato laskavost se však brzy promění ve vyšetřování spojené s nebezpečným ilegálním obchodem a temným obřadem z dávné minulosti.... celý text

Literatura světová Povídky Thrillery
Vydáno: , Host

The Ghost Marriage , 2010

katka.oo
11.08.2020 5 z 5

Skvělá, ale velmi krátká povídka na závěr mých oblíbených čínských thrillerů. Dávám 5*.

ADE138
21.07.2020 4 z 5

Sérii Čínské thrillery jsem si oblíbila, na povídku jsem se těšila. Bohužel za mě - byla příliš krátká, myslím, že motiv a téma by se dalo daleko lépe rozepsat - klidně i do dalšího plnohodnotného dílu.

Nelly
14.07.2020 3 z 5

Kraťoučká povídka, poměrně slabá, ale čtenář, který si oblíbil tuto čínskou sérii, ji uvítá jako jakési uzavření celé série (i když zakončena ani zde samozřejmě není).

raty
13.07.2020 4 z 5

Kraťoučká vzpomínka, ale potěšila. Detektivní případ mě zaujal.

hs777
12.07.2020 4 z 5

Hodně příjemný návrat ke starým známým, škoda že tak kraťoučký.

happy-smile
07.07.2020 4 z 5

Taková jednohubka. Za mě dobré. Člověk si zavzpomíná na staré dobré časy s touto sérií.

Medovnice
30.06.2020 3 z 5

Když od toho nic nečekáte, docela příjemná jednohubka, tak k vypití jednoho šálku kávy.

jana14
29.06.2020 4 z 5

Tak alespoň nějaké zakončení "čínské série", kterou autor tak náhle opustil. Poslední setkání s hrdiny (ne se všemi) a zajímavý detektivní příběh, odhalující dost morbidní čínskou tradici. Škoda, že je to jenom povídka....

namornice
27.06.2020 3 z 5

Taková jednohubka k odpolednímu kafe. Bylo skvělé se znovu vrátit do Pekingu a setkat se se známými postavami Margaret a Lim a dalšími. I když tato krátká povídka nema takovou tu hloubku předchozích dílů, i tak se autorovi opět podařilo navodit tu starou známou atmosféru Číny, kombinace moderního života a tradic je fascinující. A i v tak krátké povídce samozřejmě nechyběla pitva, jako vždycky u Maye podrobně popsána. Jen na palčinky jian bing tentokrát nedošlo.