Sunstone 1

Sunstone 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396853/bmid_sunstone-1-N22-396853.jpg 4 138 38

Sunstone série

Romantická lesbická vztahovka… v sado-maso provedení! Nepřehlédnutelný komiks, ve kterém se hrdinky potýkají s problémy kolem vztahů, sexu a svých fetiší. Lehce erotická romantická komedie ve scénáři a úžasné kresbě Stjepana Šejiće! Komiks, který bude spolehlivě bavit i lidi, co BDSM zrovna nemusí. České vydání obsahuje první a druhou originální knihu!... celý text

Literatura světová Komiksy Erotika
Vydáno: , Crew

Sunstone, Vol. 1+2 , 2015

Disease
10.02.2020 4 z 5

Čekal jsem komix pro -náctileté fantazačky, které nevědí, co se sebou. Naštěstí to tak úplně nebylo, není to úplně plytké, takový úvod do bdsm problematiky. Kresba je parádní.

MartyManCZ
29.12.2019 5 z 5

Sexy, milá vztahovka a v jistém slova smyslu "holčičí" pocitovka. Není nikterak náročná, ale fakt milá, odpočinková pohodovka. Kresba Sejiče, je fakt reálná a sexy, nehledě na to, že on musí být kromě spisovatele taky módní návrhář :) ale těch oblečků jeho nápaditost vyprodukovala vážně hodně. Vydání je doplněné o autorovo vyprávění o vzniku tohoto příběhu, což někoho otravuje, ale já zrovna patřím do skupiny která to oceňuje.

Lady.Lucrezia
20.11.2019 5 z 5

Nejsem fanda komiksů, ale Sunstone to bylo něco jiného. Dostal mě někde okolo dvojstránky 46-47 a pak už mě měl v hrsti. Skvělý příběh, vyšší obsah textu, super kresba. Pro bdsm pozitivní tohle musí být prostě paráda a pro zbytek to může komiksový příběh, který šíří nápady na to jak si zlepšit nejen milostný život. Kam se na to hrabe E. L. JAMES... Neskutečně našlapaný kombo, které odlehčují texty a kresby z historie vzniku komiksu.

-Endy-
11.11.2019 3 z 5

Úžasně plytké :-D Sama nevím, jestli mě to irituje, nebo mi to vyhovuje.
Krásná kresba a vymazlené oblečky.

Pan_Skala
02.11.2019 5 z 5

Pokud si to koupíte a bude se těšit na nějaké čuňačinky tak asi budete zklamání. Ano i já měl stejný důvod. Na konci, ale jsem dostal zajímavý příběh podaný v naprosto krásných ilustracích, že jsem se musel vyloženě nutit k tomu nepospíchat a užívat si to. A ano doopravdy to stojí za to si to pořídit.

eraserhead
29.10.2019 5 z 5

Sakra, sakra... Komiksy mi nikdy moc neříkali, teda v dětství jo, ale pak jsem naplno propadl psanému textu a komiksy prostě nedokázali naplnit, co od příběhu, knihy očekávám. Poslední dobou to trochu nabouralo pár horrorových komiksů, ale až tohle, tohle mě doslova nadchlo. Propojení příběhu, textu (je ho tu docela dost) a naprosto úžasné kresby mě úplně pohltilo. Sunstone je jako příručka, zabalená do romantického příběhu. Tohle by si měla přečíst autorka 50 odstínů šedi, aby viděla, jak to má vypadat. přesně takhle. Na jednu stranu je to jen pouhý příběh, na druhou stranu to má však obrovskou nadstavbu a hned mnohočetnou.

Edice
28.10.2019 5 z 5

Komiksy čtu spíše výjimečně, jen když mě některý kousek skutečně zaujme. A tohle karmínové dílko mě zaujalo. A já si ho docela užila. Bylo to lepší, než jsem čekala a než se mi na počátku zdálo. Holky mi rychle přirostly k srdci a Alana jednoduše žeru.
Svět BDSM je nám představován sympatickým způsobem, velmi vkusně. Člověk se u čtení vůbec nemusí ošívat nebo upadat do rozpaků. Tedy alespoň mě se to nedělo. Řekla bych, že je tomu spíše naopak. Kresba je totiž oku lahodící a tak se Vám může velice jednoduše stát, že zůstanete k jedné jediné stránce přišpendlení X minut a budete si užívat veškerou tu záplavu odstínů rudé, odlesků latexu, zrzavých kštic, kterých tu vystupuje požehnaně, spletitých smyček všemožných úvazů a především mistrně vyvedených výrazů tváří.
Výrazy obličeje, to je to, co bych chtěla vyzdvihnout především. Byla jsem autorovou schopností zachytit nekonečné množství rozličných výrazů každé postavy naprosto uchvácená. Teda ještě pořád jsem. A taky žeru Alana, samozřejmě.
Takže jo, bylo to dobrý. Byla to zábava. A já chci další díl. A Vy si ho taky běžte nějak obstarat. Vaše oči si smlsnou. ;)

Terva
03.10.2019 5 z 5

To je fakt boží začátek.
Ahoj, jsem Lisa
a musím čúrat.
Přicházím v míru,
zaveď mě k záchodu.

Psát o fantasy je snadné. Stačí popsat probíhající válku nebo nějaké to proroctví a je to. Ale jak mám sakra něco napsat o tomhle? Takže....milostný příběh dvou holek, co jsou na sadomaso. Jo, to určitě přitáhne zvědavce, co mají rádi erotické příběhy. A ještě k tomu nakreslené erotické hrátky dvou dívek? No, to už vzbuzuje zvědavost i u těch puritánštějších čtenářů. A neříkejte, že ne, lžete sami sobě. Vždyť, kdo kdy nechtěl vidět dvě dívky v jedné posteli? No tak, i holky k tomu někdy tíhnou......

Citát: Počkejte! Neodcházejte ještě! Je tu taky plno žhavýho sadomaso lesbickýho sexu!

Příběh je sice na nějaké úrovni hnaný sexualitou, ale v podstatě se jedná o lidské povaze. Každý je do určité míry divný, jenže, jak specifikovat divnost? Já sbírám figurky Vetřelců a Predátorů – jasně, v očích některých jsem vysloveně úchyl, ale to ještě neznamená, že jsem pitomec. Někdo holky, jiný vdolky a já si klidně přečetl tuto polopornovou knihu, která je skvěle nakreslená a v nejednom muži vzbudí i erekci. Možná i u holek? Tedy, spíš navhlčení, ztopoření u holek asi neproběhne, ale touhu by tento příběh mohl vzbudit u velké části čtenářů i čtenářek.

Malá ochutnávka:
Když jsem naznačila, že bych ráda zkusila něco nového, většinou to dopadlo akorát tak, že jsem to dostala zezadu. Nebylo to špatné, jenže když máš chuť na něco ostřejšího, kopeček zmrzliny tě fakt neuspokojí.....

Zajímavý je i výběr barvy. Dominuje tu červená. Je všude. Snad jen kočka paní domácí není červená. Mňau. Když se však dá někdo spoutat, musí mít jistotu, že dominantní, nespoutaný partner, poslechne kouzelné slovo a okamžitě přestane, když už to bude na druhého moc. Vše by se jinak mohlo zvrtnout. Ale slyšel tady někdo, že bych řekl „Sunstone“? Tak do toho Má paní!!! Jop, budu potřebovat nové spodky.....Botanik nejsem, ale za jeden den jsem viděl dvě křovíčka.....

Citát: Potřebuju postel na míru. Ráda bych něco, co má všude oka, nejenom v rozích.

Scénář není složitý, krom vztahu, který v něm dominuje, ale co by jste taky chtěli u erotického červeného románu, že jo. Vybral jsem uctihodných devatenáct citátů a vložil je mistru Scjepanu Čejiči do pi....profilu. Při čtení jsem poslouchal Ozzy Osbourna a jeho studiové album z roku 2001 „Down To Earth“. Ještě něco mě dojalo. Ve skicáři na konci Knihy první je Lisa nakreslená v koženém fialovém obleku mořské panny. Bože, to je nádhera! Prosím, čekejte, načítám mozek. Mozek nenalezen...nový pokus?

Citát: Teď si lehni a můžeme začít.

zanetkov77
18.09.2019 4 z 5

Otevřme spolu jedno další společenské stigma — tzv. sexuální „úchylky“. Tenhle komiks může na první pohled působit jako jednoduchá lesbická romance, okořeněná trochou lehčího BDSM. Ale není to úplně tak. Bude se vám nejspíš líbit, i když zrovna zastánci BDSM nejste, protože v tomhle zůstává jen velmi málo explicitní a vůbec nepůsobí vulgárně. Hlavní věc, která se mi na něm líbí, je ta, že za tou na pohled jednoduchou erotickou romancí se skrývá docela slušně propracovaná psychologie postav s náhledem do myšlenek a pocitů protagonistek. Zároveň se autor snaží odstranit některé mylné představy, třeba že lidé, co mají rádi BDSM, mají nějaké trauma z dětství a tak teď potřebují někoho ovládat/někomu se podřizovat. Jde mnohem hloub než jen k sexu, ukazuje, že BDSM je především o důvěře, bezpečnosti a zodpovědnosti, že zdaleka nejde jen o zábavu. V neposlední řadě ilustruje na životech hlavních hrdinek to, jak jsou sexuální odlišnosti od většinově chápané „normy“ stigmatizovány a zavrhovány, takže mnohdy nutí jedince, aby tuto svou identitu skrýval. Tohle dílko mě vážně moc překvapilo (očekávala jsem opravdu jen tu erotickou romanci) a rozhodně ho doporučuju všema deseti (nejen) pro rozšíření obzorů.

orangerose
18.08.2019 5 z 5

Můj 1 erotický komix s lesbickou tématikou, překrásné kresby, určitě si seženu 2 díl, :)

RaggamuffinSVK
24.07.2019 5 z 5

Absolútny masterpiece. Napriek jednoduchosti príbehu, priamočiarosti deja a absencii akýchkoľvek zvratov (aspoň v prvom zväzku) je radosť čítať Sunstone. Ide o citlivé, vtipné, emotívne a pikantné dielo, zaobalené do BDSM prevedenia. Lisa a Ally sú veľmi sympatické postavy, medzi ktorými potrebná chémia funguje a to očividne nielen počas dominantných či submisívnych momentov. Jednoducho, Sunstone pri čítaní uletel ako nič a ja som sa perfektne bavil. Teším sa na august.

Mooneylan
08.07.2019 5 z 5

Komiks o vztahu dvou divek a jejich sexualnich fantaziich. V BDSM provedeni.
Pribeh je spise vyprveci, vylet do srdce celeho vztahu dominy a subinky a zaroven oravdove lasky. Takovy drsnejsi divci roman :)
Uchvatila me predevsim kresba, ktera diky sve realnosti byla schopna vykreslit i detaily vsech kozenych pomucek a latexovych oblecku. Za me velke ANO!

Ayan0
07.07.2019 5 z 5

cca ve 14 letech jsem poprve narazila na tento komix na DA. Nemůžu být víc pyšná na Stjepana než teď, kdy jeho dílo vychází i knižně. Já ten příběh prostě zbožnuju. Holky a jejich přátelé jsou boží, příběh je ze začátku nic moc, ale trpělivost přináší růže :)
Jelikož jde o první svazek, neházejte flintu do žita a vyčkejte na další díly, určitě budete litovat negativních komentářů :)

zdenur
24.05.2019 2 z 5

Hodně slabý průměr. Kresba je vynikající, každopádně postrádám náznak nějakého příběhu, na což jsem byl ale hned na začátku upozorňován. Problém je v tom, že hlavní hrdinky jsou dost ukecané a jejich, mnohdy bezduché, tlachání působí na celek jako takový dost rušivě.

Msourkova
17.03.2019 3 z 5

Nakreslené a graficky upravené je to nádherně. Nápad dobrý, příběh už pokulhává, ale asi je trochu pošetilé od komiksu (navíc s BDSM tématikou) očekávat vytříbený poetický jazyk a akční dějové zvraty. Knížku jsem brala jako oddechovou záležitost, což sama o sobě také je, a nejde v ní hledat nic moc víc. Těším se na dvojku :)

Norri
09.03.2019 5 z 5

V tom komiksu se vlastně skoro nic neděje. Oproti spektakulární superhrdinské bitvě jsou sexuální hrátky dvou koček nic, že jo? Že jo?! Takže, přestože se tam skoro nic neděje a hodně se kecá, tak mě bavilo se k tomu komiksu vracet a pokračovat ve čtení. Zkrátka mi s těma dvěma nakreslenýma holkama bylo dobře. Sunstone mi sedl. Příjemná atmosféra, která čtenáře tak nějak přátelsky pohladí. První půlka byla spíše takové rozjařené erotické blbnutí, zatímco druhá půlka se nesla ve znamení prožitého traumatu a sebeobviňování. Šejićova kresba je super a ženské opravdu umí. Nejen co se týká ženských křivek, ale také po stránce emocí. Pobavilo mě, že i pokec o knize udělal Šejić jako komiks - to jsem jinde ještě neviděl :-) Jediné, co se dá téhle knize vytknul, je fakt malé písmo. Ale textu je tam fakt hodně a byla by škoda, kdyby bubliny byly větší a musely pak zakrývat více těch čuňačinek.

WMN
27.02.2019 5 z 5

Úžasná kresba. Úžasný příběh. Jelikož je to příběh o BDSM lesbickém páru, musel jsem si to okamžitě přečíst. Upřímně jsem čekal klasický erotický komiks, ale naprosto to předčilo moje očekávání. Jsou zde dokonale vystiženy emoce. Moc jsem si komiks užil a nemůžu se dočkat dalšího dílu.

MinaHawke
21.02.2019 4 z 5

K tomuto komiksu mě navedl můj manžel a musím říct, že se mi líbil. Líbila se mi kresba i příběh.